Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Silnik się trzęsie mocniej jak się nagrzeje


Kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie silnika gdy go odpalam jest spoko ale gdy sie nagrzeje i np: jadę i staje na światłach albo w korku to zaczyna mocniej telepac przodem aż mi kolana trzęsie wydaje mi się że to nie powinno tak być,co to może być i jak to sprawdzić z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić korekcje wtrysków na vagu - na zimnym i na ciepłym silniku, podaj też temperaturę silnika (odczytaną z vaga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mie działo się to samo...na światłach jak w kolebce. po wymianie termostatu mozna powiedziec ze sprawa sie w 90% się załatwiła bo telepie tylko jak "mu cos obije" ale sa to znacznie lagodniejsze i lzejsze drgania a poza tym spokój...ponoc ten AWX tak ma. a kazdy mechanik mowi cos innego, jeden ze wtryski, jeden ze poduchy...wersji juz slyszalem tyle ile koni pod maską...na poczatku mnie to denerwowalo ale juz sie przywczaiłem, jak sie nagrzeje to włącz klime, drgania powinny zniknac.teraz pojawił sie problem gwizdzenia turbiny i zauwazylem okopcone spalinami złącze pomiedzy turbina a kolektorem...moze ktos pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc ten AWX tak ma

nie prawda, nic nie powinno drżeć (w rozsądny sposób oczywiście)

te motory mają bardzo cwane poduchy, które potrafią się w jakimś tam stopniu dostosować do charakterystyki pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam jeszcze szczegóły jak go odpale to jest ok gdy temperatura wzrośnie do 50 60 stopni zaczyna telepać trzęsie przodem budy prawo lewo gdy jest zimny jest spoko sprzęgło mi się nie ślizga co do dwumasa to nie wiem jak to zdiagnozować na oko jade jutro do mechanika żeby sprawdził poduszki i wydech.Czy można samemu sprawdzić czy poduszki i wydech (druciak) są do wymiany mieszkam obecnie w irlandi a tu dobrego mechanika od diesla to ze świecą szukać.To jest opinia moich kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam jeszcze szczegóły jak go odpale to jest ok gdy temperatura wzrośnie do 50 60 stopni zaczyna telepać trzęsie przodem budy prawo lewo gdy jest zimny jest spoko sprzęgło mi się nie ślizga co do dwumasa to nie wiem jak to zdiagnozować na oko jade jutro do mechanika żeby sprawdził poduszki i wydech.Czy można samemu sprawdzić czy poduszki i wydech (druciak) są do wymiany mieszkam obecnie w irlandi a tu dobrego mechanika od diesla to ze świecą szukać.To jest opinia moich kolegów

Poduszki można mniej więcej sprawdzić, zapal silnik i zobacz czy nim rzuca, albo na ręcznym próbować ruszać i wtedy obserwować jak zachowują się poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim to samo :angry:

nie sadze,ze to jest poduszka,bo trzaslo by na zimnym czy cieplym,

w sasadzie na zimnym powinno trzasc bardziej.

gdy bym nie widzial obrotomierza,to powiedzial bym od razu,ze faluja obroty,

ale wskazowka obrotomierza stoi w miejscu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam to samo w swoim... A dodatkowo na zimnym silniku zapala mi na strzał a na cieplym musze dluzej krecic rozrusznikiem. Nie to zeby byl problem z odpaleniem ale musi kilka razy obrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie kat synchronizacji. grupa 004 ostatnia pozycja. wartosci katow wtrsykow. w 004.

warto zrobic log stat. i dyn. egr grupa 003.

mozna porownac wartosci dawek gr 013 przy zimnym i cieplym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kit jak zacznie ci telepać budą to wyjdź z auta i zobacz czy wydechem też telepie na boki. Jak telepie to każ komuś nacisnąć butem na wydech, wsiądź do auta i zobacz czy to pomogło. Jak pomogło to napisz tutaj. Powiem CI co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orfeusz i co ty zrobiłeś jak ci telepało wydechem, bo u mnie też jak lekko nacisnę na wydech to przestaje drgać i robi się ciszej?Złącze elastyczne mam wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...