Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Błąd klimatronika


mystes

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni na wyswietlaczu od klimatyzacji wyswietla sie cos takiego:

BOOT FEHLER

ang znaczenie: boot failure

Zalaczam foto:

23052008040smallcj7.th.jpg

Audi A4 B6 ALT wersja na Anglie.

Vag ver. 409.1 nie chce mnie polaczyc klimatronikiem:

Address 46: Central Conv.
Controller: 8E0 959 433 AC
Component: Komfortgerát T9F  0313
Coding: 06859
Shop #: WSC 63351
1 Fault Found:
01320 - Control Module for Climatronic (J255)
     49-00 - No Communications 

Interfejs USB.

Problem rozwiazuje - chwilowo - wyjecie i ponowne wlozenie bezpiecznika w skrzynce bezp. Ale musze to robic czasami kilka razy dziennie, i to nie rozwiazuje problemu calkowicie.

Z gory dziekuje za jakiekolwiek wskazowki.

Przepraszam jesli juz bylo - przekopalem wszystkie tematy z klimatyzacja zwiazane - moze pominalem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego problemu nie było... Po komunikacie można wnioskować pad sterownika, pojęcia nie mam czy da się to uratować, czy też nie...

Problemem może być albo zły klimatronik (jakaś inna wersja, nie zmianiałeś ?), albo problem elektryczny - należałoby się udać do elektryka...

Spróbuj zmienić bezpiecznik na nowy, nie pamietam jaka jest jego wartość ? (jest napisane na tabliczce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Nie zmienialem klimatronika, problem pojawil sie z nikad - wiem, brzmi dziwnie. Bezpiecznik zmienialem na inny - kilkukrotnie (wart. 10A). Zauwazylem takze, iz blad zawsze pojawia sie gdy otworze auto badz gdy przekrece kluczyk w stacyjce. Nigdy w trakcie uzytkowania. Boot failure - ja rozumiem jako blad ladowania sterownika, co byloby to logiczne z uwagi na to kiedy sie on pojawia. Czyli powinienem przewidywac czarny scenariusz i rozgladac sie za nowym sterownikiem? Z elektrykiem w anglii troche ciezko. Pozostaje serwis Audi - godzina pracy serwisanta 95£ + VAT ok. 112 funtow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem takze, iz blad zawsze pojawia sie gdy otworze auto badz gdy przekrece kluczyk w stacyjce. Nigdy w trakcie uzytkowania. Boot failure - ja rozumiem jako blad ladowania sterownika, co byloby to logiczne z uwagi na to kiedy sie on pojawia. Czyli powinienem przewidywac czarny scenariusz i rozgladac sie za nowym sterownikiem?

to pozwala się domyślać, że jest coś z elektryką narypane... Ale czy sterownika klimatronika jest tego przyczyną, czy też coś innego - tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Dzwonie jutro do serwisu, umowic sie na diagnoze. Pozdrawiam.[br]Dopisany: 29 Maj 2008, 22:33 _________________________________________________Odgrzeje temat - nie chce robic nowego posta.

Minelo troche czasu, ale auto zdiagnozowane - sterownik do wymiany.

W zwiazku z powyzszym kilka pytan:

- nr mojego sterownika to: 8E0 820 043 B - czy musi byc sterownik o takim samym numerze seryjnym, czy moge go zastapic jakims innym? np:

http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A4-climate-control-unit-B6-double-din_W0QQitemZ120279139464QQcmdZViewItem?hash=item120279139464&_trksid=p3286.m14.l1318

lub takim ktory ma sterowanie podgrzewania foteli - moj nie ma tego.

- wiem ze trzeba przekodowac - niestety z uwagi na to ze nie mozna sie polaczyc ze starym sterownikiem nie moge zczytac kodowania, czy temat opisany tu

http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_elektryczny/jak_zmienic_numer_vin_w_klimatroniku-t6270.0.html;msg80561#msg80561

rozwiazuje problem calkowicie?

Dopiero poznaje Vag'a, wiec nie mam na tym polu zbyt duzego (wlasciwie to zadnego) doswiadczenia, dlatego te pytania. Serwis chce za kodowanie ster. ok £100. dlatego postanowilem, ze zrobie to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zastąpić innym, ale uwaga.. ten z aukcji to do konsoli 2-din (masz taką ? )

da radę nauczyć go nowego vinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie tak :) Ponizej zdjecie konsoli bez radia i klimatronika ( i popielniczki :> ):

audidashyx1.th.jpg

Co zas gdybym kupil taki ktory ma sterowanie podgrzewania foteli - moj nie ma tego, czy tez bedzie bez problemu? (moge tej aukcji nie wygrac, badz cena bedzie za wysoka)

Wiem upierdliwe pytania, ale chce miec pewnosc, zanim dokonam zakupu, gdyz pewnie nie bedzie opcji zwrotu.

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, możesz śmiało kupić z grzańcami, będzie działać.

Moja koleżanka ma tak zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...