Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z szyberdachem panoramicznym


Miszel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W audi 8K z panoramicznym szyberdachem mam problem z jego płynnym otworzeniem.

Czy ktoś ma opis adaptacji szyberdachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wolnym tłumaczeniu brak lub błąd adaptacji :)

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

01512 - control module for sliding roof

005 - No or incorrect basic setting/adaptation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyuczanie/Adaptacja można wykonać tylko, gdy pokrywa jest zamontowana (niebezpieczeństwo uszkodzenia).

Aby dach odsuwany / podnoszony działał prawidłowo, po wymontowaniu i ponownym zamontowaniu silnika lub po wymianie silnika należy przeprowadzić wyuczanie.

Silnik odsuwanego dachu

– Włączyć zapłon i zamknąć drzwi, w razie potrzeby zamknąć dach odsuwany.

– Pociągnąć przełącznik uruchamiania dachu odsuwanego / podnoszonego i przytrzymać w tym położeniu 10 sekund.

– Pokrywa dachu odsuwanego zostaje podniesiona, przesunięta do tyłu aż do położenia krańcowego, następnie ponownie do przodu i na koniec zamknięta.

Podczas całego procesu normalizacji przełącznik uruchamiania dachu odsuwanego / podnoszonego musi pozostać pociągnięty.

Tym samym proces wyuczania jest zakończony.

Silnik rolety przeciwsłonecznej

– Włączyć zapłon i zamknąć drzwi, w razie potrzeby całkowicie zamknąć roletę przeciwsłoneczną.

– Przełącznik uruchamiania rolety przeciwsłonecznej nacisnąć w położeniu zamknięcia i tak przytrzymać przez 10 sekund.

– Roleta przeciwsłoneczna zostaje otwarta aż do położenia krańcowego, a następnie z powrotem zamknięta.

Podczas całego procesu normalizacji przełącznik uruchamiania rolety przeciwsłonecznej musi pozostać wciśnięty.

Tym samym proces wyuczania jest zakończony.

W przypadku nowych silników (jako część zamienna) wyuczanie rozpoczyna się natychmiast po uruchomieniu przycisku - bez 10 s czasu oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :)

sprawdziłem,

odsuwa się, ale trzeba cały czas trzymać pokrętło by się otworzył, nie działają pośrednie stany otwarcia na pokrętle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety błąd błędnej adaptacji nadal w nim siedzi :(

być może coś źle robię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie do tematu, posiadam również a4 B8 z panoramą dachem, chcialem zrobic adaptacje, ale niestety ta instrukcja jest dla przycisków, u mnie przyciskami mam otwieranie i zamykanie rolety,( ja udalo mi sie zaadoptować), a panoramy otwieranie i zamykanie jest za pomoca pokretla. Probowalem przytrzymywac pokretlo, ale to nic nie daje. Dziwna rzecza jest to, ze jak otworze dach i pozniej zamykam on zamknie sie normalnie na jednej pozycji przed pozycja 0 ( pokazane na zdjeciu) jezeli przekrece jedna pozycje dalej czyli na 0 on sie wtedy otworzy. Wie ktos jak to skalibrowac/zaadoptowac? Z gory dzieki.

PS. Juz po temacie, poradziłem sobie odisem, trzeba bylo zrobic nastawy podstawowe.

 

IMG_3916.jpg

Edytowane przez kacper___
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 17:39, kacper___ napisał:

 

PS. Juz po temacie, poradziłem sobie odisem, trzeba bylo zrobic nastawy podstawowe.

 

 

Mam ten sam problem. Napisz proszę jak zrobić te nastawy podstawowe. Mam VCDS.  

Dzięki !!

Edytowane przez tepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odpowiadam sam pod sobą, ale dalej nie znalazłem rozwiązania. Da się zrobić nastawy podstawowe panoramy VCDSem ? 

Czy muszę koniecznie szukać kogoś z odisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2022 o 20:50, tepe napisał:

Przepraszam że odpowiadam sam pod sobą, ale dalej nie znalazłem rozwiązania. Da się zrobić nastawy podstawowe panoramy VCDSem ? 

Czy muszę koniecznie szukać kogoś z odisem ?

Najprościej to odkręć silniczek, ustaw w pozycji zamkniętej  / na tej czarnej kropce / i przykręć silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...