Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schowek


Gimix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki maly proble, poniewaz potrzebuje wymienic schowek ze wzgledu na to, ze jeden zawias jest ulamany, i tutaj pytanie, czy jest mozliwosc, wymiany samego czarnego elementu z zawiasami? tzn. samego dekla, bez czesci zewnetrznej? Narazie nie mam zabardzo mozliwosci zobaczenia, tego schowka z bliska. I jeszcze jedno, jak to wyglada z podlokietnikiem, czy da sie wymienic sama klapke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem, tylko ze ja zrobiłem pewien myk. Kupiłem klej do plastiku, taki specjalny. Wyciągnąłem schowek, wywierciłem w jednej części i w drugiej dziurkę wiertarką wstawiłem tam "stelaż" z kawałku metalu, który wkręciłem i wszystko zakleiłem klejem. Fakt, jedyny minus to taki że sam schowek samoczynnie nie spada, ale działa, otwiera się i zamyka bez problemu :wink: Wiem że dużo osób tak właśnie naprawia ten schowek bo siłowniki się bardzo szybko psują i wyłamuje zawias ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na zawiasach dałem blaszki metalowe i przykrecilem je do stelazu. Nic nie widac jak schowek jest zamkniety, a po otwarciu tylko jak sie patrzy na zawiasy. Co do silownika opuszczania mozna go zrobic. Mi tez ciezko, bardzo ciezko chodzil to go rozebralem i nacialem gumke w 4 miejcach i nie opada bezwladnie, a powoli sie opuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o takim rozwiazaniu i chyba tak zrobie, a co moze byc przyczyna ze schowek sie nie podswietla? W Aso za schowiek krzykneli 600zl, wiec to paranoja, a na allegro ciezko dostac kolor bezowy w dobrej cenie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak oświetlenia odpowiada własnie ten siłownik. W nim jest krańcówka. Może masz odpiętą wtyczkę albo rozleciał się siłownik.

Ja u siebie wymieniłem siłownik bo wszelkie naprawy wystarczały na miesiąc może dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silownik to nic innego jak w rurce chodzi precik. Ten precik ma uszczelke ktura dotyka wewnetrznej strony rurki. Jest ta uszczelka bardzo szczelna i jakby przy otwieraniu precik sie zasysa. Ja ta uszczelke ponacinalem ze powietrze ma przeplyw i teraz 'drzwiczki' schowka ladnie same zjezdzaja, a to juz pare miesiecy temu robilem i do tej pory jest ok i mysle ze bedzie ok na zawsze bo nie ma teraz co stawiac tam oporu przy otwieraniu. Tzn opor jest, klapka nie spada bezwladnie tylko sie opuszcza, ale powietrze w silowniku sie wyrownuje i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże przycinać ta uszczelkę w tłoczku!!

U siebie początkowo przesmarowałem to wazelina, ale za lekko to chodziło i siłownik w ogóle nie spełniał swojej roli (schowek upadał)

Wystarczy tylko wszystko dobrze umyć i siłownik będzie jak nowy - tylko nie myjcie żadna benzyna bo cholera wie czy guma wtedy nie spuchnie 

Ja użyłem wody z mydłem i wilgotnych  chusteczek dla dzieci i siłownik działa jak nowy

Jakby ktoś miał problem z jego otwarciem to wystarczy włożyć śrubokręt pod wtyczkę od światła i lekko wcisnąć, wtedy zatrzask zeskoczy i zejdzie całe wieczko tłoczka 

9C585EBD-1471-45B0-8BAD-76AC005EBF75.jpeg

424A9F35-6C6A-404E-8944-B044471A527F.jpeg

695B12E8-99E9-4331-A421-475741A648EC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...