Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypi tylne zawieszenie - pęknięta sprężyna


lkowol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu kiedy jade po nierównosciach i autem zaczyna "bujać" z tyłu auta dochodza dziwne odgłosy - cos jakby skrzypienie. Po preczytaniu wszystkich watków dotyczacych dziwnych odgłosów z tyłu auta doszedłem do wniosku że będe musiał przesmarowac tuleje w zawieszeniu WD40. No i zaopatrzyłem się w odpowiedni preparat, strzykawke i biorę sie do roboty......ale po zdjęciu pierwszego koła moim oczom ukazało się to:

aV1lwTT0.jpgaV1lzvvr.jpgaV1lzMYr.jpgPq1MJCkr.jpgaV1lvt4S.jpg

Jak widac na załaczonych obrazkach peknięta spręzyna. Pęknięcie powoduje wykrzywienei sprężyny, a ta ociera o amortyzator - i właśnei to powoduje dziwne skrzypienie. Niestety czeka mnie większa robota - bo wymiana obu spręzyn z tyłu. ale najpierw musze je kupic - a to wcale nei jest takie proste - bo nigdzie na necie nie moge za bardzo znaleźć spręzynek do A4 B5 AVANT QUATTRO. Z tego co widze po oznaczeniach to potrzebowałbym czerne z 2 białymi kropkami i 3 różowymi. Może ktoż ma takie i chce sprzedac....albo ktos ma namiary gdzie możnaby kupic....bo w ASO to pewnie nieźle się cenią. Druga sprawa to amortyzatory - mam nadzieje ze przez to tarcie nie uszkodził mi się amortyzator - bo jesli tak to zapewne oba do wymiany...a to już bym bardziekj poczuł po kieszeni. Dziwna sprawa bo jak kupowałem autko miecały miesiac temu to znajomy na stacji diagnostycznej dokładnie mi sprawdzał stan zawieszenia i amortyzatorów i tył wyszedł prawie jak nowy, a pęknięcie na spręzynie wygląda na cos starszego.....przez pierwsze 2 tygodnie od zakupu nic nie skrzypiało.

Jesli ktos dysponuje jakims opisem, instrukcja, czymkolwiek dotyczącym wymiany spręzyn z tyłu w QUATTRO to byłbym bardzo wdzięczny.....a tak na marginesie co sadzicie - lepiej wymienić samemu czy oddac do mechanika?

z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ludzie...no ładnie..

u mnie też skrzypi czasami jak lewaruję przód lub jak się rozbuja tył...dziś zaglądnę....

to co się wstępnie orientowałem koszt sprężyny zamiennika ok 150 zł. ...ORI...będzie znacznie więcej.

Co do wymiany samemu...na pewno trzeba mieć "ściskacz" do sprężyn (2 szt).

Powodzenia.

Szycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO i .... 280 PLN za sztukę sprowadzane z Niemiec i 2 tygodnie czekania - chyba ich pogieło :thumbdown:

Pochodziłem i podzwoniłem po sklepach - ogólnie bieda - jeśli chodzi o sprężyny na tył do QUATTRO to ogólnie ciężko coś sensownego znaleźć, na allegro i tym podobnych też bieda - jedynie zestawy do obniżanai pasowne do QUATTRO.

Ale udało mi się namierzyć taki jeden sklep w Rybniku - gość zaproponował mi zamiennik za 120PLN za sztukę (ponoć w miare dobre i gość zwrotów nie mia) i droższe jakieś firmowe za 170PLN za sztukę. Zamówiłem te tańsze a co to będzie warte to się okaże - w kazdym razie jest gwarancja roczna więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobra koncepcja - ale właśnie tam zerkałem i niestety do QUATTRO na tył fabrycznych nie znalazłem. Te za 120PLN co zamówiłem podobno mają być na jutro na sklepie więc pewnie je wezmę żeby już nie kombinować.

A co do samodzielnej wymiany to można sobie jakoś poradzić bez tego ściskacza..?....bo takiego wynalazka to akurat nie mam na stanie a do mechaniora to mnie niespecjalnie ciągnie......no ale jak sie nie da to cóż będe musiał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dokaldnie to samo mi nie skrzypialo tylko ja z hopy zjezdzalem to szczelało wina to sprezyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki kupiłem, i jakos udało mi sie je wymienic domowymi metodami, bez ściskacza do spręzyn - wykozystałem taakie troche większe imadło na szynie, pozabezpieczałem metodami "zrób to sam" zeby spręzyna mi nie wyleciała.....no i autko juz śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...