Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dylemat nad wymianą oleju


alvarokr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem audiczke TDI w niemczech od niemca. Pełna dokumentacja serwisowa ostatni przegląd przy 152 tys KM przeglądy robione co 30 tys KM teraz mam na liczniku 166 tys KM. Olej Castrol LongLife SLX III 5w30. Z tego co czytałem to jest to olej serwisowy wydłużający okresy przeglądowe w niemczech.. Moje pytanie jest takie czy spokojnie mogę na tym oleju przejeździć do zimy tego roku? ..srednio robie okolo 1000 km miesięcznie? Przy wymianie najlepiej zalać tym samym czy zastosować coś innego? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, olej bym odrazu zmienił na Twoim miejscu i zalał MOTUL-a , a generalnie byłes juz na przeglądzie odkąd sprowadziłes auto do Polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko zmieniaj LL na cos innego. Ten tryb serwisowania nie jest dobry dla silników, choc 1.9 dzielnie go znosi.

Twoj silnik jest na pompowtryskiwaczach, wiec jakis olej z normą 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w polsce nie byłem na przeglądzie bo narazie słabo z śrdokami finasowymi :) troche wykosztowałem sie na autko :) Ale na wymiane oleju sie znajdzie. Tylko pytanie na jaki? 5w30 czy 5w40? motul czy mobil lub castrol???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeźdze na Motul 5W30 , na Twoim miejscu to bym wyczarowal skądś pieniązki i zrobił szybciutko przeglądzik w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki przegląd w aso to jaki to koszt? I jaki masz na myśli ten przegląd ?taki zwyczajny techniczny czy wraz z podpięciem do kompa? a co myślisz na temat tych olejów.. który wybrać? http://moto.allegro.pl/item368890354_castrol_edge_turbodiesel_5w40_4l_oryginalny_fvat.html

http://moto.allegro.pl/item368890398_mobil_1_rallyformula_5w50_4l_oryginalny_fvat_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju przy kupnie auta to podstawa, przynajmniej bedziesz mial pewnosc na czym jezdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki przegląd w aso to jaki to koszt?

dzwoniłem do ASO - za przegląd ( wymiana filtrów i oleju ) po przebiegu 150 kkm podali mi cene 1800-2000 pln :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to troszke im sie w główkach poprzewracało heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trroszkę ... kupiłem Motula + komplet filtrów Knecht'a - całość 430 pln :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, MOTUL z norma 505.01 + komplet filtrow Knechta (stosuje ta kombinacje od samego poczatku) - i nie musi to byc ASO, kazdy mechanik sobie z tym poradzi.

Jest tez obszerny temat o olejach do TDI na forum, zapraszam do lektury.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...