Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skoro kamera działa, to nie ma sensu jej zmieniać. Prawdopodobnie kupiłeś leda (193B, 193G lub 193D), który nie współpracuje z kamerą i tyle.

Jedynie wymiana navi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, chodzi o to, że działa wszystko rns-e led działa mi z kamerą w podświetleniu (wcześniej miałem sporo zabawy z tym)

chciałbym jednak kamere w uchwycie, bo czekając na odpowiedniego leda, zrobiłem ledowe podświetlenie tablicy rej. i teraz mam: jedną białą lampke ledową + żółtą z kamery :/

a tak miałbym nadal kamere i dodatkowo podświetlenie białe ;) stąd moje zainteresowanie, bo wszystko jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to chciałbym zrobić, tylko się zastanawiam czy ktoś wie, czy da rade podpiąć ją do okablowania które już mam pociągnięte do nieoryginalnej kamerki, czy kable się mogą jakoś różnić...

ta na ali fajna, ale nic stamtąd nie zamawiałem i nawet konta nie robiłem itp itd, więc wolałbym coś lokalnego, jak choćby ta blenda z kamerą co pokazałem wcześniej, chyba powinna działać? numery się zgadzają z tymi z pierwszego postu...

dodatkowo dzięki za poradnik, chociaż i tak z tym prosiłbym o pomoc kogoś ogarniętego z małopolski, bo sam nie mam za dużo narzędzi i umiejętności w tej dziedzinie, nawet lutownicy brak:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to w ori kamerce jest wtyczka fakra, więc albo musiał byś dokupić drugą połówkę, albo upierdzielić i polutować do tych kabli co masz.

Ten kabel co masz przeciągnięty, to prawdopodobnie jest sygnałowy + zasilanie kamery, więc powinno być ok.

Zasada jest taka, żeby nie łączyć zasilania kamery bezpośrednio pod lampę od światła cofania, tylko jakieś porządne 12V i przez przekaźnik.


a kupowanie na aliexpress obecnie jest proste jak i na allegro.

Zakładasz tylko konto i kupujesz.

Płatności realizujesz tak jak na allegro, przez przelewy24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kamerą cofania (ori z A6C6) podłączona poprzez moduł od wosza.

Na obrazie z kamery są widoczne poziome paski poruszające się do góry. Może ktoś miał podobny przypadek ?, nie wiem gdzie szukać problemu. Kamera, moduł czy może jakieś zakłócenia w instalacji ?

20161218_133251.jpg

20161218_133239.jpg

Z góry dzięki za pomoc :hi:

EDIT:

Udało mi się rozwiązać problem kondensatorem wpiętym w sygnał od świateł cofania.

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslij moduł to sprawdzę go.

Ale najwcześniej po nowym roku

Pozdrawiam, Woszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, chodzi o to, że działa wszystko rns-e led działa mi z kamerą w podświetleniu (wcześniej miałem sporo zabawy z tym)

chciałbym jednak kamere w uchwycie, bo czekając na odpowiedniego leda, zrobiłem ledowe podświetlenie tablicy rej. i teraz mam: jedną białą lampke ledową + żółtą z kamery :/

a tak miałbym nadal kamere i dodatkowo podświetlenie białe ;) stąd moje zainteresowanie, bo wszystko jest sprawne.

Mam kamerkę, którą zamontowałem w uchwycie (pomiędzy lampką a uchwytem), na 99% będzie pasowała do istniejącej instalacji, mogę odstąpić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mógłby mnie ktoś naprowadzić na dobrą drogę:D kupiłem kamerkę którą poleca kolega woszu. Chciałem ją podłączyć do tunera TV 4D0 919 146 D który fabrycznie miałem już w samochodzie. Podpowiedzcie mi czy tym kablem będę w stanie połączyć kamerkę z tunerem? http://naviservice.com.pl/pl/p/ADAPTER-AV-DO-ORYGINALNYCH-TUNEROW-TV-AUDI-VW-/110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamontować kamerę cofania do mojego RNS-E, mam zwykły. Po przeczytaniu tego tematu doszedłem do wniosku, że skoro kamera ta z alliExpres daje radę to też ją zakupię. Co jeszcze jest mi potrzebne do montażu i uruchomienia tej kamery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł kamery cofania - napisz do kolegi woszu.

Kodowanie VCDS-em

Przewody do podłączenia kamery z modułem, chyba że ta z aliexpress już ma w zestawie.

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z otwieraniem klapy, bo mam avanta ?

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress jest klamka z kamerą, więc będzie się otwierać normalnie. Ja zakładałem oryginalną blendę z kamerą z A6C6.

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podpowiedz jak podłączyć kamerkę. Posiadam oryginalna blendę z kamera z audi a6 c6 kamera okrągłe wejście na 6 pinów , a w bagażniku tuner analogowy z wyjściem na chinch.

Nie mam żadnych kabelków do tej kamery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kamerkę z alli expres plus moduł z forum.  Zmieniłem kodowanie 0301717 na 0101718, zrobiłem adapację z 0 na 1 w kanale 004 i kamerka działa dopóki navi się nie wyłączy. Wchodząc ponownie w adaptację mam nadal 0. Nie wiem dlaczego wywala mi tą 1.  Robię to vcds 1.2 na kablu viakena. Próbowałem już i na kanale 37 i 56 i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, woszu napisał:

Jak nie pamięta, to zakoduj na lambo

Pozdrawiam, Woszu
 

Jest zakodowane i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś na A4 czy od razu Lambo kodowales?

Pozdrawiam, Woszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, woszu napisał:

A próbowałeś na A4 czy od razu Lambo kodowales?

Pozdrawiam, Woszu
 

Też na a4. Jak navi się wyłączy i odpalam auto to juz nie pamięta kodowania tej 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...