Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest to samo, ale kodowanie na Lambo sprawę załatwia......

Pozdrawiam, Woszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, woszu napisał:

U mnie jest to samo, ale kodowanie na Lambo sprawę załatwia......

Pozdrawiam, Woszu
 

A może być to wina kabla że za słaby i nie koduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być to wina kabla że za słaby i nie koduje ?

Puść 2 razy kodowanie [emoji4] czyli daj 1 ok i potem to samo tylko że dajesz 0 i odrazy 1 za 2 razem dopiero przy 1 akceptujesz

Jak nie lapnie to zrób to samo tylko na końcu przytrzymaj 30s guzik wyłączenia aż usłyszysz taki trzask w głośnikach :)

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kamerka z all.....express jak lepiej podlaczyc bezprzewodowe czy po przewodzie jest lepsza jakosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie czy ta kamerka w uchwyt od otwierania podchodzi do B7 sedana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli piszesz o tym chinczyku

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinkers napisał:

Tak, jeśli piszesz o tym chinczyku

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak dokładnie chodzi mi o chińczyka bo jak będę wymieniał wykładzinę w swojej furze to przy okazji wyciszę podłogę i położę przewody pod kamerę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś podpowiedzieć, jak zdemontować blendę z b7 sedana?

4 śruby w okolicach lampek znalazłem

1 dłuuugą przy zamku też a mimo to zamek nie chce puścić - blenda od strony lampek wyłazi, ale zamek wyraźnie trzyma, czy tam jeszcze jakaś  śruba jest czy jak to wyjąć? z 2h kombinowałem i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek trzeba pod katem wyciagac. Wydaje sie ze cos trzyma ale nie. Spróbuj okrecic go o 90 stopni w jedna czy w druga. Ja pamiętam coś jeszcze odkrecalem dodatkowo co mi pomoglo bardzo z wyjeciem tego ale już nie pamiętam co to było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem tak mniej więcej, ale rusza się może o 15stopni w lewo patrząc od strony kluczyka i nic więcej siedzi mocno aż mnie kusiło, żeby młotka użyć :D ale nie wierzyłem, że nie ma opcji by coś przekombinować a własnie żadnych innych śrub nie widziałem w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zauważyłem, że obraz z kamery cofania  z alliexpres jest jakby fioletowy, różowy. Początkowo było to sporadycznie, natomiast ostatnio obraz mam praktycznie cały czas w tych kolorach. Czy miał ktoś z was podobny problem, jak go można rozwiązać, czyżby kamera się psuła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebna pomoc... moduł od kolegi woszu, pod piety według schematu schemat.png

I za przeproszeniem du*a... nie reaguje... RNSE 192 Q , kodowanie na tunerTV + blok 4 zmieniony na 1 i 0 reakcji na wsteczny... oraz brak opcji wyboru TV w navi...

ps. kabelek nr3 nigdzie nie wpinamy?

Edytowane przez tazzi
zpytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny ten schemat RFLS  powinien być podpięty pod zasilanie ze wsteka najczęściej dodatkowo przez przekaźnik..

Po drugie ten kabelek 3 to raczej zasilanie kamery  + - 12 volt a z rysunku nie wynika to tak jak by masa nie była podana...

Po trzecie jeśli nie masz wyświetlanego  TV  na RNSie to możliwe że nie przyjmuje Ci kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc może wypowiem się jako twórca tego adaptera.

Schemat podłączenia jest dobry. Kabelka nr 3 nie trzeba podłączać, bo to masa kamery, a masa do kamery idzie też po kablu sygnałowym. Nie zaszkodzi podłączyć tej 3 do karoserii samochodu.

Sygnał na RFSL jest podłączony przez przekaźnik wewnątrz adaptera. Pojawia się tam 12V po podaniu 12V ze światła cofania.

TV w menu nie będzie, bo to jest zestaw pod samą kamerę, a nie pod TV i nie ma w sobie emulatora TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak z kamerką współpracuje RNSE-led 3R0 035 192  z exeo? Czy tez ma problem z automatycznym przełączaniem się na kamerę po włączeniu wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś bezprzewodowe kamerki z aliexpress?

mam na oku coś takiego

kamera

 

lub taki zestaw :)

modul wifi

kamera

 

Wiem, że oryginał będzie lepszy tylko jeszcze nie mam RNS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam sposób podłączenia kamerki kablowej, bo czasem ktoś pyta:

podłączenie kamery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie na blendzie wybity jest numer..nigdzie nie moge znales

,mam blende z kamera z audi a8 d3,numer kamery sie zgadza 4l0980551,tylko nie wiem jak z blenda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym podłączyć kamerę cofania tak aby sama się załączała podczas włączania wstecznego mam oryginalne radio RNS-D z tunerem 4DO 919 146B i czy  ktoś wie pod jakie piny podpiąć ?? Nie interesują mnie Adaptery które podpinasz zamiast zmieniarkę lub kostka AV1 AV2. Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...