Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzeję nieco kotleta, zapinał ktoś kamerkę pod RNS-D? napiszcie co gdzie i jak wpiąć, żeby chulało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeje kotleta. Mam u siebie RNS-E  ( 8E0 035 192 D ) w raz modułem bluetooth. Auto dodatkowo wyposażone w parktronic (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Chciałbym teraz dorobić kamerę cofania. Z tego co udało mi się wyczytać, że najlepiej montować na ori częściach - zatem potrzebował bym:

kamera + blenda 

Co później do czego miałbym podłączyć te wtyczki z kamery ? Trzeba je bezpośrednio ciągnąć do przodu auta pod nawigację? Nie da rady tego jakoś skomunikować z jakimś modułem czy parktroniciem ?

 

 

Czy dobrze rozumiem, że tą kostkę z tego linku należy podpiąć z tyłu nawigacji a do zółtego chincha kamerę? 

Edytowane przez casperii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dlaczego nie rozwarzysz tego co sprawdzone napisz do "wosza" ogarnie cały temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic ta kamerke w klamke i teraz pytanie czy to podpasuje do mojej blendy bo slyszalem ze sa dwie wersje. Zdjecia klamki ponizej.

klamka1.jpg

klamka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś patent żeby przeciągnąć tego chincha przez przelotne gumowa? Tam jest miejsca na cienki kabelek a gdzie na taką wtyczkę... A druga sprawa gdzie znajdę sygnał wstecznego gdzies przy boczku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciachałem przewód,przeciągałem trytką pozostałość i lutowałem. Inaczej nie dało się. 

Napisz dla potomnych która wersje wybrałeś na Ali,zdaje się że inna była ta dla Q7 a dla a6 i reszty jest taka sama jak do b6

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pila24 napisał:

Ja ciachałem przewód,przeciągałem trytką pozostałość i lutowałem. Inaczej nie dało się. 

Napisz dla potomnych która wersje wybrałeś na Ali,zdaje się że inna była ta dla Q7 a dla a6 i reszty jest taka sama jak do b6

AUDI-Kamera-cofania-CCD-HD-A3-A4-A6L-S5-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 150 zł - AUDI Kamera cofania CCD HD A3...

 Ta kupiłem. A ten plus i czerwony kabel z chincha połączyć razem i do plusa że wstecznego? 

Edytowane przez wafel135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilania kamery nie podłącza się bezpośrednio do wstecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 18:13, woszu napisał:

Zasilania kamery nie podłącza się bezpośrednio do wstecznego

To w co to wpiac? Według twojego schematu łączę czerwony z chincha z tym z zasilania. Masa do karoserii. Wpinam chinch przy radiu i łączę ten czerwony z chinch z odpowiednim z radia. No ale dalej nie mam plusa na kamerce. Chyba ze bierze go przez ten czerwony przewód z chincha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prz

7 minut temu, wafel135 napisał:

To w co to wpiac? Według twojego schematu łączę czerwony z chincha z tym z zasilania. Masa do karoserii. Wpinam chinch przy radiu i łączę ten czerwony z chinch z odpowiednim z radia. No ale dalej nie mam plusa na kamerce. Chyba ze bierze go przez ten czerwony przewód z chincha. 

Przecież masz jasno napisane że podłączasz do plusa w kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego podłączasz kamerę? Do rnse, czy innego radia?

Zasilanie leci właśnie oo tym czerwonym kablu. To jest żyła zasilania zaszyta w kablu sygnałowym. Trzeba podłączyć do przekaznika,  który ma być sterowany sygnałem z wstecznego, a zasilanie np z plusa nawigacji. 

W moim adapterze wszystko jest już przygotowane, wystarczy podłączyć czerwony kabelek z kamerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, woszu napisał:

Do czego podłączasz kamerę? Do rnse, czy innego radia?

Zasilanie leci właśnie oo tym czerwonym kablu. To jest żyła zasilania zaszyta w kablu sygnałowym. Trzeba podłączyć do przekaznika,  który ma być sterowany sygnałem z wstecznego, a zasilanie np z plusa nawigacji. 

W moim adapterze wszystko jest już przygotowane, wystarczy podłączyć czerwony kabelek z kamerki

Do radia 2din na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak pisałem. Przekaźnik i zasilanie kamery z przekaźnika, chyba że radio ma takie wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woszu napisał:

No to tak jak pisałem. Przekaźnik i zasilanie kamery z przekaźnika, chyba że radio ma takie wyjście

Radio ma wyjście do którego podłączamy ten czerwony z chincha. Po to że jak złącze wsteczny to mi przelaczy na kamerę. Ale czy to zasili to raczej wątpię. Będę z tym działał w weekend to się okaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To być może jest odwrotnie, czyli jak podasz sygnał z wstecznego na ten kabelek z radia, to się obraz przełączy,.więc kamery to nie zasili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 17:23, woszu napisał:

To być może jest odwrotnie, czyli jak podasz sygnał z wstecznego na ten kabelek z radia, to się obraz przełączy,.więc kamery to nie zasili

Podłączyłem. Plus że wstecznego i ten z chincha tez pod plus podpialem. A przy radiu był kabelek opisany back i jest to sygnał do przelaczenia na kamerę po wbiciu wstecznego. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka wersja tej kamery jest najlepsza - HD czy ccd?


Zdjecie w spoilerze :) 
 

Spoiler

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, montowałem dziś u kolegi z forum kamerkę i moduł od @woszu

Rnse 193G

Podlaczone i adaptacje na kanale 4 mogłem zrobić tylko na 1 lub 3

2 nie przyjmowalo.

Na 1 przy wbiciu wstecznego pojawia się obraz, ale radio zostaje cały czas w trybie wideo, nie reaguje na przyciski itd... 

Nie do obejście w tym radiu? 

Znalazłem na A3 forum że tez ktoś tak miał, ale nie napisał nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Rnse 193G

A przypadkiem nie działało to tylko poprawnie na wersji 193A led lub na zwykłych (192X) rnse?

Pierwszy post 

Cytat

RNS LED nie działa kamery

......193B ......193G ......193D

Czyli tak jak wyżej zasugerowałem.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz niby są filmiki, że działa na 193G... Ale może być że wina radia i byliśmy tego świadomi, że moze nie działać... Ale co innego jakby w ogóle nie działało a tu tak w połowie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...