Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, kamil-vag napisał:

Łukasz niby są filmiki, że działa na 193G... Ale może być że wina radia i byliśmy tego świadomi, że moze nie działać... Ale co innego jakby w ogóle nie działało a tu tak w połowie hehe

Wiem że są różnice w elektonice między wersjami A i G ,masz zdjęcie naklejki z radia? Chodzi mi o pin RFSL czyli sygnał biegu wstecznego na kostce C

20190802_150300.jpg

Druga sprawa jest taka iż niektóre rnse miały niby ten pin RFSL (według naklejki),ale w rzeczywistości brak był odpowiednich elementów na płytce elektroniki.

Tutaj masz to opisane 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil-vag napisał:

Nie to tu było N.C na naklejce

Czyli brak elektroniki na płytce,na tym radiu automatycznie nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie najlepsze jest to, że działa ? wchodzi obraz po wstecznym, ale tak już zostaje i inne przyciski nie reagują itd... Ciągle jest w trybie wideo hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

No ale właśnie najlepsze jest to, że działa ? wchodzi obraz po wstecznym, ale tak już zostaje i inne przyciski nie reagują itd... Ciągle jest w trybie wideo hehe 

Działa bo "widzi" co canie wibty wsteczny,można to w blokach pomiarowych radia sprawdzić. Ale potrzeba jeszcze +12v na tym pinie i kodowanie by w pełni automatycznie działało ,schemat na dole jest z  TT a przecież radio jest to samo :)

Capture.JPG.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie które finalnie RNS-E LED obsługują kamerę cofania? Bo przeleciałem ten wątek i różne spekulacje tu się pojawiały, chciałbym wiedzieć który konkretnie numer zadziała mi z kamerą cofania i czy z Exeo tak samo jest szansa z jakimś numerem..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HOLMATRO napisał:

Panowie które finalnie RNS-E LED obsługują kamerę cofania? Bo przeleciałem ten wątek i różne spekulacje tu się pojawiały, chciałbym wiedzieć który konkretnie numer zadziała mi z kamerą cofania i czy z Exeo tak samo jest szansa z jakimś numerem..

 

Pozdrawiam

Wersja 193A na 100% działa z kamerką. O ile jest to ta wersja a nie składak z inną elektroniką  w środku. Kostka C pin 2 - RFSL obecny w tej wersji.

20190802_150300.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woszu napisał:

Unikaj 193B D i G

 

4 minuty temu, pila24 napisał:

Wersja 193A na 100% działa z kamerką. O ile jest to ta wersja a nie składak z inną elektroniką  w środku. Kostka C pin 2 - RFSL obecny w tej wersji.

20190802_150300.jpg

Dziękuje panowie.

 

ktoś coś jeszcze do dodania ma? Chętnie wysłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z exeo też działa mam u siebie plus blenda i kamera z Q7 i moduł od kolegi @woszu Choć kupiony od kogo innego. U mnie w wątku możesz zerknąć.

Co do RNSa istotne żeby na pinoucie był wyraźnie opisany pin C2 jako rsfl jak wspominał @pila24

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Wersja z exeo też działa mam u siebie plus blenda i kamera z Q7 i moduł od kolegi @woszu Choć kupiony od kogo innego. U mnie w wątku możesz zerknąć.

Co do RNSa istotne żeby na pinoucie był wyraźnie opisany pin C2 jako rsfl jak wspominał @pila24

Bardzo rzeczowo, istotna kwestia z tym pinem, dziękuje :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te powinny działać. Ja swojego kupiłem od kolegi @biggman co jakiś czas ma rnsy, teraz chyba też. Tanio nie sprzedaje ale jakość na 5+ bez żadnych defektów, sprawne z kodem i pl menu. Dla mnie super bo kupiłem bez zdanej skazy i z 2011 roku więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka kamerke polecacie zeby byla z klamka. Mam w aucie rns e plus tuner tv analogowy do niego tuner dvbt wszystko z tych rzeczy mam dzialajace a mysle o dorzuceniu kqmerki zeby dzialala po biegu i byla w miejscu klamki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już możliwość odpalenia kamery na wszystkich RNS-E led 193, nawet bez pinu RFSL. Całość załatwia wgranie nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wgranie samego softu ma załatwić sprawę braku pinu wyzwalającego kamerę? wyjaśnij prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się soft, który pomija RFSL i uruchamia kamerę bezpośrednio po Can. Przetestowane dziś na RNS-E 193G i kamerze z A6 C6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MaTeo85 napisał:

jak wgranie samego softu ma załatwić sprawę braku pinu wyzwalającego kamerę? wyjaśnij prosze.

Wymuszenie odczytu sygnału wstecznego poprzez can,przynajmniej tak autorzy softu opisują.

Tutaj źródło i opisy 

 

8.1.5 Reverse Gear over CAN When a basic reversing camera is installed the camera can be selected via a 12v signal on the RNS-E C2 pin.

Unfortunately, some later 193PU models of RNS-E lack the physical circuitry that implemented the C2 function. For these units it was not possible to have the camera input auto select on reverse. This firmware introduces the ability for either RFSL C2 (if present) or the CANBUS reverse gear message to select the basic reversing camera.

Not all vehicles support reverse over CANBUS – for example it is not present on earlier vehicles such as the TT 8N.

You can check if your RNS-E is correctly detecting reverse via the Engineering Menu: NAV → Nav senor info → Vehicle Signal REV OFF/ON

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz już wszystko jasne, dziękuję za wyjaśnienie sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz potrzebny jeden odważny co to u siebie sprawdzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...