Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma rozpiskę pinów z tej kamery??
hej i poradziłeś z tym kabelkiem, bo wpadła mi w łapy bez niego i nie wiem czy sprzedawać czy kombinować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma rozpiskę pinów z tej kamery??
hej i poradziłeś z tym kabelkiem, bo wpadła mi w łapy bez niego i nie wiem czy sprzedawać czy kombinować

Jako że ani nikt nie odpisał, a kolega którego pytałem nie miał więcej informacji co do kabelka, postanowiłem sam zgłębić temat:

!!! Jeśli ktoś ma ochotę wykorzystać materiał który tu opisuję, musi wiedzieć, że robi to wyłącznie na własne ryzyko,

nie biorę na siebie żadnej odpowiedzialności za zniszczenia bądź uszkodzenia ciała !!!

kamerka niestety jest nie rozbieralna, tzn trzeba ciąć, działa zasilana z 5-6V i pobiera wtedy około 100mA prądu (przy 6 troszkę mniej co sugeruje, że może i być zasilana wyższym napięciem, ja wolę jednak nie ryzykować dam lowdropa :)

po rozcięciu w środku wygląda tak

ccfd701c220cb2b7m.jpg

sensor

b06bf12e69750288m.jpg

po przyjżeniu się płytce kamery łatwo zlolalizować masę - oraz zasilanie a jeśli mamy już to za pomocą oscyloskopu szukamy czegoś podobnego

906e9072984358fam.jpg

Jak mówi oscyloskop kamerka nadaje w systemie NTSC w rozdzielczości 525i

a skoro mamy już wszystko co potrzebne łatwo oszczacować pinout

a123166ee1c13922m.jpg

przysłowiowe mleko się rozlało i kamerka nie nie jest już szczelna lepiej podłączyć się wewnątrz niż do tych małych protez na zewnątrz

64d162499b74a35dm.jpg

Na koniec po zamknięciu wieczka pozostaje ostatnia próba z TV - na 55 calach średnio to wygląda ale na rns-e powinno być ok

88dba44a713f3f4bm.jpg

i to tyle zdjęć. Pozostaje posklejać kamerkę a następnie zamontować w aucie

życzę sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie taka ori kamera jakościowo d*py nie urywa. Szczególnie na ledowym RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze na to ze troche podziala dluzej niz te w lampkach, nie bedzie Sie obraz bedzie trzymac jeden standard formatu, a w przyszlosci Kao znajde ramke CAN od skretu kierownicy sam dorysuje sobie odpowiednie linie prowadzace badz wizualizacje pdc

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzięki sqx za rozpracowanie tematu :] brakuje mi takiej wiedzy elektronicznej :]

Powiedz mi kamerkę zasilacz przez jakiś konkretny układ czy coś typu LM7805 ??

Ktoś kto ma ori kabel mógłby sprawdzić czy kabel zawiera jakiś stabilizator i jakie ma napięcie na wtyczce kamery między GND a VCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kamerkę zasilacz przez jakiś konkretny układ czy coś typu LM7805 ??

Taki mniej więcej mam plan :) można sprawdzić czy pociągnie z 12V ale nawet wersja bez kabelka trochę kosztuje więc szkoda by było upalić

Ktoś kto ma ori kabel mógłby sprawdzić czy kabel zawiera jakiś stabilizator i jakie ma napięcie na wtyczce kamery między GND a VCC.

Na to bym raczej nie liczył, kabelek i kamerka wygląda na "nierozbieralne" nie sądzę, żeby ktoś był skłonny do rozłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka jest nierozbieralna ale wtyczka jest odłączana :] Kwestia sprawdzenia w ORI wtyczce jakie jest napięcie na pinach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerke spokojnie mozna podłączyć pod wycieraczke czyli 12V ja tak zrobiłem i smiga:)

ale miałeś kabelek z tym zgrubieniem oryginalny?

bo ja nie mam i nie wiem co tam jest jeśli nic nie ma to faktycznie ale może się okazać że jakiś stabilizator, a szkoda byłoby wydymić tak te 200zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerke spokojnie mozna podłączyć pod wycieraczke czyli 12V ja tak zrobiłem i smiga:)

ale miałeś kabelek z tym zgrubieniem oryginalny?

bo ja nie mam i nie wiem co tam jest jeśli nic nie ma to faktycznie ale może się okazać że jakiś stabilizator, a szkoda byłoby wydymić tak te 200zł ;)

Tak miałem oryginalny kabelek z tym zgrubieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerke spokojnie mozna podłączyć pod wycieraczke czyli 12V ja tak zrobiłem i smiga:)

ale miałeś kabelek z tym zgrubieniem oryginalny?

bo ja nie mam i nie wiem co tam jest jeśli nic nie ma to faktycznie ale może się okazać że jakiś stabilizator, a szkoda byłoby wydymić tak te 200zł ;)

Tak miałem oryginalny kabelek z tym zgrubieniem :)

No to stwierdzenie faktycznie wyczerpuje moje pytanie - to jak miałeś to może podzielisz się informacją czy jest w tym zgrugieniu coś czy nie ma nic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerke spokojnie mozna podłączyć pod wycieraczke czyli 12V ja tak zrobiłem i smiga:)

ale miałeś kabelek z tym zgrubieniem oryginalny?

bo ja nie mam i nie wiem co tam jest jeśli nic nie ma to faktycznie ale może się okazać że jakiś stabilizator, a szkoda byłoby wydymić tak te 200zł ;)

Tak miałem oryginalny kabelek z tym zgrubieniem :)

No to stwierdzenie faktycznie wyczerpuje moje pytanie - to jak miałeś to może podzielisz się informacją czy jest w tym zgrugieniu coś czy nie ma nic??

Spokojnie:) w weekend bede reazł wycieraczke od Q7 to sprawdze co siedzi w środku...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerke spokojnie mozna podłączyć pod wycieraczke czyli 12V ja tak zrobiłem i smiga:)

ale miałeś kabelek z tym zgrubieniem oryginalny?

bo ja nie mam i nie wiem co tam jest jeśli nic nie ma to faktycznie ale może się okazać że jakiś stabilizator, a szkoda byłoby wydymić tak te 200zł ;)

Tak miałem oryginalny kabelek z tym zgrubieniem :)

No to stwierdzenie faktycznie wyczerpuje moje pytanie - to jak miałeś to może podzielisz się informacją czy jest w tym zgrugieniu coś czy nie ma nic??

Spokojnie:) w weekend bede reazł wycieraczke od Q7 to sprawdze co siedzi w środku...:wink:

Przepraszam, nie lubię ludzi ciągnąć za język ;) czekam więc z niecierpliwością na wieści, bo u mnie wszystko wybebeszone, więc jak tylko będę wiedział zalutuje przewody i składam tapicerkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam ori kabelek z tym zgrubieniem i podłączyłem pod 12V i od zeszłego roku kamerka pracuje bez jakich kolwiek problemów po wbiciu wstecznego. Owszem troche mnie na forum nie było dlatego nie od razu mogłem odpisać na wiadomości. Fajnie że ktoś sie dokłada do tematu i zgłębił które piny można wykorzystać. Ja sie tak bardzo nie zagłębiałem bo najlepiej kupić kamerke z ori kabelkiem do podłączenia i można wtedy zasilanie z wycieraczki podebrać. Jedynie kabel sygnałowy trzeba pociągnąć do ori tunera TV lub innego wejścia AV w RNS-E. Jeśli będe miał chwile i rozebraną moją A4 lub A5 to sprawdze jakie faktycznie przychodzi napięcie po przez ori kabelek. Kamera Ori ma tylko pomóc wielu sytuacjach przecież do ledowego RNS nie potrzebujemy mieć chyba kamerki HDMI z rozdzielczością 1280x780. Kamerka NTSC i przy podłączeniu do RNS-E nie zmienia obrazu o ok 7-9mm w dół jak się czesto dzieje przy kamerkach w lampkach podświetlania tablicy. Po podłączeniu ori tunera TV mam jeszcze jedną możlwiość: można ustawić AV1 lub AV2 nie zależnie PAL i NTSC. Czyli kamerka np AV2 NTSC a pod AV1 urządzenie w formacie PAL lub NTSC.

---------- Post dopisany at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany at 11:00 ----------

Jeśli chodzi o kamere z Audi A5 na ori kabelku nie posiada żadnego zgrubienia czyli raczej nie ma stabilizatora ale wtyk zasilania i przewody są mniejsze. Sprawdze w miare możliwości LM7805 jak działa kamerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest blenda z kamerką + zamkiem do A4 ?

Z tego co wiem, nie albo kamera albo zamek :), ale nie wiem jak Ty ja nie użyłem ani razu zamka w klapie więc nie będę za nią tęsknić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...