Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie się zapoznam z tym ustrojstwem. Dalej zapraszam na priv:)

Niestety muszę się pokajać:)

Rysiek miał rację z tą cholerą od A3 (8P0).

Automatyczne przełączanie na obraz z kamery nie działa i koniec:(

Ciezki przypadek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki zestaw/ kamerę kupić bo się pogubiłem wystarczy taki :

http://allegro.pl/8k0980551b-kamera-cofania-blenda-a8-4h-d4-i5098567225.html

lub

http://allegro.pl/4l0980551-kamera-cofania-audi-a6-c6-a8-d3-q7-i5071688624.html ( + blenda do tego )

czy musi być ze sterownikiem jak tu :

http://allegro.pl/audi-a8-kamera-cofania-8k0980551b-sterownik-4h-i5094048648.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest zadanie tego sterownika? Nie spotkałem się z tym w przypadku b7. Wystarczy kamera i adapter multimedialny lub konwerter cvbs na rgb i kodowanie navi.

Jak pisalismy we wcześniejszych postach - z kamerą jest problem tylko w navi o numerze kończącym się na 193G. Przetestowałem tez 193D i to samo. Natomiast w 193A kamera hula....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki zestaw/ kamerę kupić bo się pogubiłem wystarczy taki :

http://allegro.pl/8k0980551b-kamera-cofania-blenda-a8-4h-d4-i5098567225.html

lub

http://allegro.pl/4l0980551-kamera-cofania-audi-a6-c6-a8-d3-q7-i5071688624.html ( + blenda do tego )

czy musi być ze sterownikiem jak tu :

http://allegro.pl/audi-a8-kamera-cofania-8k0980551b-sterownik-4h-i5094048648.html

Pozdrawiam

Kup tylko blendę z kamerą z A6 C6 lub Q7. Ten sterownik z ostatniego linka jest do nowszych modeli i raczej nie zadziała w B7.

Sprawdź przed zakupem dokąłdnie bo ta z pierwszego linka z A8 ma jeszcze dziurę na zamek bagażnika a zamka nie ma fabrycznie w B7 no chyba że u Ciebie jest to szukaj takiej z zamkiem.

Do tego będziesz potrzebował tak jaki pisze kolega wyzej adapter multimedialny i kable. Kable musisz przeciągnąć z tylnej klapy do adaptera multimedialnego Njlepiej za schowek pasażera). Potrzeba 3 kabli, 1 sygnałowy i dwa zasilania "+" i "-". Zasilania od biedy można podłaczyć w tylnej klapie ale lepiej jest je podciągnąć też do przodu i podłączyć do pewnego źródła zasilania tak żeby nie było zakłóceń tym bardziej że i tak musisz przeciągnąć do przodu kabel sygnałwy więc robota jedna.

Ja też jestem na etapie montażu kamerki w B7 avant z ledowym RNS-e. Kupiłem blendę rejestracji z kmerą cofania z Q7, teraz dorabiam wiązkę i jak dobrze pójdzie to w weekend montaż. Jak to zamontuje to u klegi "woszu: dokupię adapter zamontuję go za schowkiem pasażera i podłącze do RNS-E. Mam nadzieje że wszsytko zadziała z ledem 193A

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy z kolegą rafal1985 w modelu 193A i navi nie wiesza się po zakodowaniu automatycznej kamery. Po podaniu napięcia na RFSL przełącza na czarny obraz (bez podpiętej kamery) i po wyłączeniu wstecznego wraca normalnie do poprzedniego trybu. To wszystko moim zdaniem świadczy o tym, że navi współpracuje z kamerą. Zrób u siebie taki test i będziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jaki zestaw/ kamerę kupić bo się pogubiłem wystarczy taki :

http://allegro.pl/8k0980551b-kamera-cofania-blenda-a8-4h-d4-i5098567225.html

lub

http://allegro.pl/4l0980551-kamera-cofania-audi-a6-c6-a8-d3-q7-i5071688624.html ( + blenda do tego )

czy musi być ze sterownikiem jak tu :

http://allegro.pl/audi-a8-kamera-cofania-8k0980551b-sterownik-4h-i5094048648.html

Pozdrawiam

Kup tylko blendę z kamerą z A6 C6 lub Q7. Ten sterownik z ostatniego linka jest do nowszych modeli i raczej nie zadziała w B7.

Sprawdź przed zakupem dokąłdnie bo ta z pierwszego linka z A8 ma jeszcze dziurę na zamek bagażnika a zamka nie ma fabrycznie w B7 no chyba że u Ciebie jest to szukaj takiej z zamkiem.

Do tego będziesz potrzebował tak jaki pisze kolega wyzej adapter multimedialny i kable. Kable musisz przeciągnąć z tylnej klapy do adaptera multimedialnego Njlepiej za schowek pasażera). Potrzeba 3 kabli, 1 sygnałowy i dwa zasilania "+" i "-". Zasilania od biedy można podłaczyć w tylnej klapie ale lepiej jest je podciągnąć też do przodu i podłączyć do pewnego źródła zasilania tak żeby nie było zakłóceń tym bardziej że i tak musisz przeciągnąć do przodu kabel sygnałwy więc robota jedna.

Ja też jestem na etapie montażu kamerki w B7 avant z ledowym RNS-e. Kupiłem blendę rejestracji z kmerą cofania z Q7, teraz dorabiam wiązkę i jak dobrze pójdzie to w weekend montaż. Jak to zamontuje to u klegi "woszu: dokupię adapter zamontuję go za schowkiem pasażera i podłącze do RNS-E. Mam nadzieje że wszsytko zadziała z ledem 193A

Dzięki za info właśnie mam zamek w klapie bo to wersja USA tu jest wiele "udziwnień "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem.

Otóż po zakodowaniu RNS-E ledowego pod kamerkę cofania dzieję się dziwna rzecz.

Jak wrzucę wsteczny to RNS przełącza się na kamerkę cofania i wszystko było by ok gdyby nie to że jak silnik jest uruchomiony to obraz z kamerki co kilka sekund znika i pokazuje się obraz RNS-e (czyli np. radio lub navi czy co tam akurat jest wyświetlane w RNS-ie). Dzieje się to tylko na uruchomionym silniku, jeżeli nie zapalę silnika tylko przekręcę sam kluczyk na zapłon i wrzucę wsteczny to wszystko jest ok i obraz się nie przełącza.

Dodam jeszcze że testy przeprowadzam bez podłączonej kamerki na razie. Po prostu przekodowałem RNS-E i podałem plus z wstecznego na kostkę c pin nr 2. Ekran w RNS po wrzuceniu wstecznego robi się czarny i na zapalonym silniku co kilka sekund mignie obraz wyświetlając na ułamek sekundy bieżące ustawienie RNS.

Czy ktoś wie co to może być?

Poszperałem w necie i znalzłem filmik który obrazuje mój problem

Mam dokłądnie tak samo

Znalazłem też temat na jakimś forum w którym ludzie piszą o tym problemie ale niesety nie napisali jak rozwiązać ten problem? Może ktoś coś z tego zroumie więcej?

http://www.audi-sport.net/xf/threads/rnse-2010-reverse-camera-help-please.186361/


Mod z kamerką wreszcie zakończony sukcesem.

Kamerka wreszcie działa. Mogę potwwierdzić że na ledowym RNS-E o numerze 8E0 035 193A kamera cofania z audi Q7 i konwerterze od kolegi "woszu" działa prawidłowo.

Problem o którym pisałem wyżej można łatwo rozwiązać. Po prostu na pin RFSL (nr w kostce C) w RNS-E należy podać plus nie prosto ze świateł cofania tylko z wyłącznika wstecznego w skrzyni biegów. Wtedy ekran już się nie przełącza. Jeżeli ktoś zastosuje moduł od kolegi "woszu" to RFSL należy podłączyć pod odpwwiedni przewód wychodzący z modułu kamery cofania (ten sam który zasila kamerkę cofania) wtedy problem też nie wystepuje.

Ja podczas montażu napotkałem jeszcze jeden problem. Tzn. wydawało mi się że kamerka nie będzie działąć na moim RNS ledowym ale okazało się że sam grzebiąc bez potrzeby w module od wosza źle przylutowałem przewód i to powodowało że kamerka nie działała. Odesłałem moduł do sprawdzenia do wosza i po sprawdzeniu i naprawie kamera działa bez probblemu. Chciałbym przy okazji podziękować koledze "woszu" za to że dzielił się wiedzą ze mną co w znacznym stopniu ułatwiło mi montaż tej kamerki oraz za to że naprawił mi moduł który sam zepsułem :)

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nie ori radio i mam wyjście na podłączenie pod światła wsteczne,gdzie najlepiej podłączyć ten przewód by nie ciągnąć go do tylu pod żarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nie ori radio i mam wyjście na podłączenie pod światła wsteczne,gdzie najlepiej podłączyć ten przewód by nie ciągnąć go do tylu pod żarówkę?

do MCE pod kierownicą po lewej stronie, tylko nie wiem jak w twoim radiu ale w RNSE po podpiuęciu bezpośrednio do świateł cofania RNS trochę wariuje.

Ale z MCE wychodzą przewody bezpośrednio do tylnych lamo więc tam masz najbliżej do radia żeby się podpiąć bezpośrednio do świateł wstecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE mam wersje LOW a pamietasz może jakie to kolory przewodów?

Jak masz Low to nie wiem czy będziesz miał tam podpięte światła cofania. Musisz zapytać w wątku o MCE. Kolory kabli to chyba niebiesko czarne ale też teraz nie mam jak sprawdzić, wyślij mi PW wieczorem to Ci to potwierdzę

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta blenda z kamerą 4L0 827 574 pasuje do B6 ?

Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na pin RFSL (nr w kostce C) w RNS-E należy podać plus nie prosto ze świateł cofania tylko z wyłącznika wstecznego w skrzyni biegów.

Proszę o podpowiedź gdzie znajdę ten sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na pin RFSL (nr w kostce C) w RNS-E należy podać plus nie prosto ze świateł cofania tylko z wyłącznika wstecznego w skrzyni biegów.

Proszę o podpowiedź gdzie znajdę ten sygnał?

Możesz podpiąć z wyłącznika skrzyni biegów i jest ok bo sprawdzałem, ale jak stosujesz moduł od kolegi woszu to podpinasz RFSL do modułu i tak jest najłatwiej. najnowsze wersje modułu kolegi woszu mają przygotowany już kabelek zakończony pinem który tylko obsadzasz w odpowiedniej kostce RNS. Ostatnio montowałem kamerkę koledze z forum i moduł od kolegi woszu miał juz kabelek do pinu RFSL.

Jeżeli masz zwykłego RNS_E nie LEDa to RFSL możesz podpiąc też prosto do świateł cofania ale z tym jest dużo więcej zabawy

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zwykłego RNS_E nie LEDa to RFSL możesz podpiąc też prosto do świateł cofania ale z tym jest dużo więcej zabawy

Mam zwykłego RNS_E i fabryczny tuner TV więc chyba obejdzie się bez dodatkowego modułu.

Tylko...gdzie się aktywuje przełączanie na AV1 bo widzę tylko możliwość wyboru TV i AUX.

Edytowane przez artech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zwykłego RNS_E nie LEDa to RFSL możesz podpiąc też prosto do świateł cofania ale z tym jest dużo więcej zabawy

Mam zwykłego RNS_E i fabryczny tuner TV więc chyba obejdzie się bez dodatkowego modułu.

Tylko...gdzie się aktywuje przełączanie na AV1 bo widzę tylko możliwość wyboru TV i AUX.

W tym to Ci już nie pomogę. A przekodowałeś RNS pod kamerę cofania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie pod kamerę robiłem, ale nie mam nigdzie opcji wyboru AV1 czy AV2 w RNS-E więc nawet ręcznie nie mam jak wybrać wejścia.

Zastanawiam się czy to kwestia RNSa czy tunera TV, jakieś dodatkowe kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na pewno nie ma bezpośrednio w navi wyboru AV, bo to są wejścia tunera. Musisz wejść w opcje TV i prawdopodobnie tam będzie już wybór AV z menu OSD tunera.

Jak nie masz opcji TV w menu, to musisz zakodować.

Jak chcesz obsługiwać tylko kamerę, to podłącz 12v do rfsl przez przekaźnik sterowany sygnałem ze światła cofania, i zrób adaptację (kanał 004, wartość 1).

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV w menu mam, i po wybraniu włącza się tuner ale tam już nie mam możliwości wyboru niczego więcej.

Mogę szukać stacji (zmieniać kanały) ale wyboru AV1 i AV2 nie ma.

Tuner i RNS-E jest fabrycznie zamontowany więc to raczej nie wina podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ori tunera, ale na chłopski rozum to wybór av musi tam być. Siedzę trochę w temacie samej navi i bezpośrednio w rns-e na pewno tego wyboru nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...