Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Do znawców Audi - jakie powinienem mieć oryginalne zegary ?


lukasz2223

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie kolegow,zwracam sie z zapytanie o to jakie powinienem miec zegary,wiem ze byly poruszane tamaty,ale jak probuje otworzyc jakis to same linki odsylajace i ze strona juz wygasla :/ wiec zapytam jeszcze raz.Mam A4 1.8 20V 125km jest ze STYCZNIA 98 r pytanie,jakie powinienem miec zegary -czy powinienem miec pod obrotomierzem zegarek z cyframi godzin,czy tez nie,bo jest ale bez napisanych godzin same wskaowki,nastepnie wiem ze sa dwie linijki na ktorych u mnie nic sie nie zapala jeden z nich powinien byc termometr i tutaj pytanie czy u mnie powinien on normalnie byc czy jakas ekstra opcja,dodam,ze mam climatronic i ze mam czujnik temp zewnetrznej.Aha zbliza sie u mnie rezerwa,i nie wiem czy patrzec na wskazowke ktora wchodzi juz na te czerwone kreski czy sugerowac sie dopiero jak zapali sie pomaranczowa lampka? czy ktos mi moze dokładniej opowiedziec co powinienem miec oryginalnie w aucie a czego nie? i prosze nie odsylac do linkow ktore przedstawiaja zdjecia ktorych nie da sie otworzyc...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zadam Ci pytanie, czy auto juz jest po I lifcie ( bo powinno być ) i wtedy juz zegarek powinien byc z godzinami czy moze jest jeszcze przed liftem ? wtedy były jeszcze same kreseczki na zegarku.

No chyba ze sie myle to niech mnie ktoś poprawi..... Wklej jak mozesz fotke swoich zegarów.

dla porównania :

Licznik przed I liftem :

fdc86cf5b836fcf1.jpg

Licznik po I lifcie :

a84f5e5b50c498dd.jpg

zegarek chyba był w opcji ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,mam licznik przed pierwszym liftem z pierwszego zdjecia,dziwna sytuacja,no i kierownice mam jak od 96 ... autko moje to 98 i tyl lampy sa po lifcie,nie ma znaczkow pod kierunkami,i sa listwy tez te po lifcie,wydaje mi sie,ze byl wypadek maly i ktos wymienil zegary i kierownice bo poducha byla wystrzelona,tylko ciekawi mnie czy jezeli byly tam nowsze zegary oryginalnie i ktos wpial starsze to wszystko w nich działa tak samo czy nie,czy cos musieli przerabiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klimatronik to i termometr raczej powinien być wg mnie.

i tu sie mylisz bo nie musi byc temp w zegarach jak jest klimatronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj , u Nas w Kraku tez jest podobny przypadek autko po pierwszym lifcie a ma zegary i kiere przed liftowa ( przezd I liftem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,juz sam nie wiem co myslec,ale czemu w takim razie 97 rok ma ladna kierownice i zegary juz nowsze,a ja z takimi dziadami jezdze,A one pasuja te zegary,bez zadnego przerabiania ?tylko wpinam kostki i działa w nich wszystko bez przerabiania? i jedne i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,juz sam nie wiem co myslec,ale czemu w takim razie 97 rok ma ladna kierownice i zegary juz nowsze,a ja z takimi dziadami jezdze,A one pasuja te zegary,bez zadnego przerabiania ?tylko wpinam kostki i działa w nich wszystko bez przerabiania? i jedne i drugie?

hmmm powiem że nie pamietam jak to jest dokladnie, niech sie wypowie ktos kto rezał coś takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie ze to nietylko my dokunujemy zmian w samochodach, robia to poprzednicy, pozatym zegary jak byly zmieniane powie ci vag ze była zmieniana tablica przyzadów, co do kiiery w 98 była zmiana wieloklina z mniejszego na duzy z tad tez zeby zmienic kierownice trzeba troche pogłowkowac sprawc czy nie miales kombinacji z ukladem kierowniczym, cp dp pocudszek sprawdz daty i date sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj myslisz,ze auto bylo tak bite,ze musieli zmieniac kolumne kierownicza? z moich ogledzin jako takich stwierdziłem,ze auto bylo bite napewno,bo szyba przednia jest nie oryginalna tylko nordglass,pozniej brak czujnika crash strona kierowcy,brak zaplonu poduszki,no i brak poduszki,juz sie przez chwile zastanawiałem czy moze byla przekładka z anglii,ale mam ksiazki servisowe z niemiec razem z ksiązką instrukcją obsługi Audi,i na obrazkach w niej tez chyba jest ta stara kierownica,az musze zajrzec,ale wierzyc mi sie nie chce.Obejrzałem auto w srodku dokładnie i nie tylko ja i nikt nie widzi,zeby auto bylo po duzym uderzeniu takim,zeby kolumne zmieniac...[br]Dopisany: 29 Maj 2008, 22:59 _________________________________________________Sprawdziłem z ciekawosci te ksiazeczki od niej,.w instrukcji obsługi na kazdym obrazku jest własnie ta kierownica, no i zegary tez przed pierwszym liftem ktore u mnie sa, czyli mam zegary sprzed liftu i kierownice,a auto jest po lifcie ma tyl lampy ladne nowsze no i brak znaczkow pod kier.nowsze listwy boczne...4 poduchy,nie wiem juz co myslec,podobno w Krakowie tez jest Autko z taką ciekawostką,Moje pytanko jest takie.Jakiej kierownicy mam szukac,albo inacej,jaka bedzie pasowała ?? pomózcie bo ta kierownica wygląda strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać z tymi liftami było różnie.... Moje autko jest z września 97. Mam starszą kierownicę i zegary z 96 - ,może te zmiany szły w parze i jeżeli ma się nowsze zegary to i kiera będzie nowsza, mam za to zmienione lampy tylne i nie ma znaczków pod kierunkowskazmi bocznymi, są już nowsze listwy na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Moja Audiczka jest z 12.1997r Avant sprowadzona z Włoch. Ma nowa kierownicę ( 3 ramienną), kubełkowe fotele, 4 poduszki, licznik po I lifcie, climatronic, jednak wskaźnika temperatury zewnętrznej nie ma ponieważ wymontowałem zegary i jest zaślepka ! Sam zastanawiałem się nad kupnem wskaźnika ( oczywiście używki tylko obawiałem się tego czy będzie działał ?). Pozdrawiam Tomek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam licznik po I lifcie ale bez zegara temp oleju i ładowania. Nie mam tez komputera pokładowego. Czy dużo jest problemu z zamianą takiego licznika jak mam na taki z 6 zegarami i komputerem? czy jest to w ogóle możliwe??

dodam ze mam 2.5 tdi z 99 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam licznik po I lifcie ale bez zegara temp oleju i ładowania. Nie mam tez komputera pokładowego. Czy dużo jest problemu z zamianą takiego licznika jak mam na taki z 6 zegarami i komputerem? czy jest to w ogóle możliwe??

dodam ze mam 2.5 tdi z 99 rok

uzyj czasem opcji :szukaj:http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_efekt_wymiany_licznika_na_fis-t10354.0.html

Dzisiaj jade sie podpiąc pod Vag wiec sprawdze jak to jest z tym moim autem,czy mam oryginaolne zegary czy tez nie.napewno napisze,bo watpliwosci wiele...

obstawiam ze zegray i kiere masz OK poprostu taka wersja Ci się trafiła ze masz przedliftowa kiere i zegary ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki cuber :) szukałem ale nie moglem znaleźć dlatego zapytałem... następnym razem zmęczę wyszukiwarkę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu, to coś powinno się świecić w tych dwóch paskach na dole po środku? Bo mam dokładnie takie same zegary i się zastanawiam. Wymieniłem już kilka żaróweczek podświetlenia sprawdzając czy wszystko gra, ale te dwa paski nic nie wskazują :(

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pasek na gorze pokazuje biegi (działa jak masz automat) dolny pokazuje temperature zewnetrzna. co do zmiany licznikow, do konca 97r wychodzily liczniki z zolta i niebieska wtyczka (te przed I liftem) i bez immo w liczniku, od 98r (zielona i niebieska) immo juz w licznik wkładali. jezeli miałbys zamieniany licznik ze starszego na nowszy lub odwrotnie to potrzebna jest przerobka (starsze kostki 26pinow - nowsze 32)

latwo sprawdzic, odpal samochod bez licznikow :kox: na starych bedzie działał, a jak przeszedł lift to zgasnie po 3 sekundach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latwo sprawdzic, odpal samochod bez licznikow :kox: na starych bedzie działał, a jak przeszedł lift to zgasnie po 3 sekundach :gwizdanie:

jak odpalisz samochód bez zegarów, to nie wywali błędu poduchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...