Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lusterko zewnetrzne B8


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymienić lusterka zewnętrzne w A4 B8 2008r na el.składane i podgrzewane (ew również fotochrom). Mam jednak kilka pytań:

-czy muszę szukać lusterek przedliftowych czy podejdą z młodszych roczników

-czy konieczna jest wymiana sterownika w drzwiach

-czy sterownik z opcja fotochrom jest taki sam jak ten pod el. składane i podgrzewane

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzesiu,

A możesz mi powiedzieć jakich sterowników konkretnie mam szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :-)

A tak trochę z innej beczki-mam pełną elektryka foteli-co trzeba żeby dołożyć pamięć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :-)

A tak trochę z innej beczki-mam pełną elektryka foteli-co trzeba żeby dołożyć pamięć ??

Trzeba dołozyc Sterowniki pamieci foteli oraz panel na drzwiach .

PRZYCISKI PAMIĘĆI FOTELI DO AUDI A5 (2582830115) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam temat bo nie grzeją lusterka...;-( Trochę się zdziwiłem, ale czy rzeczywiście występowały A4 B8 bez funkcji grzania lusterek? Kable do wkładu dochodzą-mogą to być ew.przepalone maty we wkładach? W pozycji "środkowej" dżojstika sterowania nie ma znaczka podgrzewania tylko pionowa kreska.Naprawde to jest uciazliwe kiedy lusterka nie odmarzają i nie odparowują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem...U nas w Bxl nie znam speca z kompem a sam pracuje na macu wiec trudno mi powiedzieć...pewnie tylko serwis:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy rzeczywiście występowały A4 B8 bez funkcji grzania lusterek?

oczywiście, że występowały..

jeśli w aucie są podgrzewane lusterko to mamy takie pokrętło: (oczywiście nie należy patrzeć na dolną ikonkę gdyż oznacza ona składanie lusterek, a ogrzewanie jest pomiędzy regulacją prawego i lewego lusterka)

sterownik_do_lusterek_w_audi_a4_b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie masz w sterowniku drzwi 42 zakodowanego tego :wink:

http://img515.imageshack.us/img515/894/42drzwi5.jpg

No i sprawdziłem-jak się okazało rzeczywiście miałem 'odhaczone' niepodgrzewane lusterka. Niestety po kodowaniu nie grzeją nadal..(chyba-bo nie bardzo wiem jak mogę to sprawdzić). Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefek - jak chcesz sprawdzić dokładnie to wyjmij wkład lusterka ( gdzieś tutaj jest post ze zdjęciami jak to zrobić ) i wtedy zobaczysz wszystko, czy masz w ogóle wkłady podgrzewane, jeżeli masz podłączone podgrzewanie to mierniczkiem sprawdzisz czy napięcie ci dochodzi do wkładu. Jak jest zimno z tym że nie wiem ile stopni musi być, to wkłady grzeją się same automatycznie bez włączania podgrzewania tylnej szyby nawet, u mnie nie grzało jedno to nawet w mroźny dzień potrafiło być takie zamglone jak by zaparowane a to dobre czyściutkie. Nowy wkład lusterka do b8 podgrzewane i fotochrom oczywiście oryginał audi to koszt ok 190zł na allegro, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu,

A jakie oznaczenia muszą mieć sterowniki drzwi żeby obsłużyć te lustra?- bo rozumiem ze moje (el + podgrzewane) nie pociągną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterownikach są takie prostokąty, które są w zależności od wyposażenia albo całe zamalowane,albo w połowie albo puste- te najuboższe.obstawiam że Twoje są puste. Jak coś to mam, sterowniki te w połowie zamalowane. Grzanie obsługują na bank. Zostały mi bo u siebie wymieniłem lustra na full opcje z asystentem pasa itd.. Oddam za grosze bo mi zawadzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie :wink: mam spisane na razie sterowniki z literkami B ,H

Mam przygotowany DIY tylko brakuje czasu aby wrzucic go na FORUM :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez zdejmowania tapicerki się nie obędzie?- bo potrzebuje pod el. składane i fotochrom;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdjecie tapicerki to podstawa ale to banał. Pod fotochrom i składanie to muszą być te z zamalowanymi prostokątami. Na pewno końcówka b jest ok bo taka mam u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale potrzebuje 1 czy 2 w dwoje drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...