Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna praca sprzęgła


doradca

Rekomendowane odpowiedzi

odgłos identyczny i uczucie na pedale sprzegła jak by zacierajaca linka rozumiem ze jej nie ma a czy bez sciagania skrzyni da sie to naprawic/ zdiagnozowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo może się komuś przydać. Mianowicie w dni chłodne i deszczowe skrzypienie pedału sprzęgła prawie niesłyszalne. W słońcu i wysokich temperaturach masakra. Pedał skrzypiał jak stare drzwi. Winną jest pompka sprzęgła, którą można sobie wymienić (w aso kosztuje 660zł + wymiana). Można to ominąć. Trzeba wpełznąć pod kierwnicę do pedału sprzęgła. Najlepiej odsunąć fotel. Nie trzeba demontować żadnych plastików pod kierą, ale położyć się pod nią trzeba. :D Zobaczymy tam srebrną rurkę przechoszącą w większy wałek, który wchodzi do otworu. Trzeba ten wałek nasmarować. Ja użyłem wazeliny technicznej i ładowałem jej ile wlezie pompując sprzęgło co jakiś czas. Spędziłem z godzinę smarując i pompując. Teraz cisza niezależnie od pogody, a była wkur.. masakra. Cisza z wazeliną do czasu. Musiałem użyć smaru białego z teflonem w sprayu. Lepszy efekt.

Poważnie to pomogło czy trolujesz? U siebie mam to samo, podejrzewałem że sprzęgło się kończy, przynajmniej w tym wątku chłopaki tak piszą...

Edytowane przez baton1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś kończy to się kończy. Ja jeżdżę jak widzisz już dość długo i mi się nic nie kończy. Smarowałem kilka razy ponad rok temu i teraz mam spokój. Zauważ co napisałem, że w dni chłodne ideszczowe nie było problemu, tylko w upalne dni w lecie więc co ma się kończyć? W zależności od pogody sorzęgło się kończy? Jak ktoś ma skrzypienie czy szmery cały czas to inna sprwa, ba ja miałem tylko w upały i podejrzewam, że związane jest to z rozszerzalnością któregoś elementu pompki właśnie w te dni i obcieranie.

Dodam, że skrzypienie pomki występowało u mnie na włączonym i wyłączonym silniku, a nie jak w pierwszym poście tylko na włączonym. Podałem ten przykład dla tych, którzy mają podobnie i od razu chcą skrzynię zrzucać.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny problem. Natomiast skrzypienie (jak by sprężyny i czuć na pedale) występuje (słychać je) zawsze przy wciskaniu sprzęgła przy obrotach wyższych niż przy bardzo spokojnej jeździe. Niezależnie od temperatury na zewnątrz, na postoju też tego nie ma. Dodam, że było to przy kupnie samochodu, wymieniłem sprzęgło z łożyskiem oporowym, dwumas i jest identycznie... jutro spróbuje "nasmarować" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dogłosy ma prawie każde a4b8, w którym siedziałem w rodzinie mam trzy a4b8 i w każdej skrzypi jak kupowałem Audi cztery lata temu to kolega był w szoku, że w takim aucie tak pedał może skrzypieć, ale to pewnie to co kolega pisał ,aby nasmarować, i te obroty że podskakują to też normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2016 o 08:05, vvalery napisał:

Jak się komuś kończy to się kończy. Ja jeżdżę jak widzisz już dość długo i mi się nic nie kończy. Smarowałem kilka razy ponad rok temu i teraz mam spokój. Zauważ co napisałem, że w dni chłodne ideszczowe nie było problemu, tylko w upalne dni w lecie więc co ma się kończyć? W zależności od pogody sorzęgło się kończy? Jak ktoś ma skrzypienie czy szmery cały czas to inna sprwa, ba ja miałem tylko w upały i podejrzewam, że związane jest to z rozszerzalnością któregoś elementu pompki właśnie w te dni i obcieranie.

Dodam, że skrzypienie pomki występowało u mnie na włączonym i wyłączonym silniku, a nie jak w pierwszym poście tylko na włączonym. Podałem ten przykład dla tych, którzy mają podobnie i od razu chcą skrzynię zrzucać.

Kolego czy mógłbyś podesłac fotę tej pompki którą nasmarowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 11 znajdziesz obrazek na tej stronie

https://a4-klub.pl/topic/278159-wymiana-czujnika-położenia-sprzęgła-20-tdi-cr/

 

 

Edytowane przez vvalery
Link wygasł dałem nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2017 o 18:22, baton1125 napisał:

Kolego czy mógłbyś podesłac fotę tej pompki którą nasmarowałeś? 

Dla potomnych. Jak macie dziwne sygnały ze sprzęgła, jakieś piski, otarcia = dwumasa. Ja smarowałem zgodnie z instrukcjami kolegów wyżej. Niestety pomogła zmiana dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozwiązał ktoś problem ciężko wchodzącego sprzęgła. Ja pojeżdże po mieście to noga napierdziela mnie jak cholera. Co wymienić: pompkę, wysprzęglik bo zaczynam już myśleć że po prostu samochód. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...