Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Synchronizator 3 biegu


Gość donuska90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas wrzucanie trójki słychać zgrzytanie,bieg wchodzi raz normalnie,raz ciężko lub wcale nie chce wejść. Nadworny mechanik stwierdził,że to właśnie prawdopodobnie synchronizator 3 biegu, bo cała reszta wchodzi normalnie. w związku z tym moje pytanie, czy opłaca się wyciągnąć tę skrzynię,rozebrać i wymienić synchronizator, czy lepiej rozglądać się w poszukiwaniu innej skrzyni?

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jak ją wybebeszysz i naprawisz to wiesz co masz w środku. Z drugiej kupno używanej skrzynii to loteria, może się udać a możesz ponieść podwójne koszty.

Koszt synchronizatora - 135 zł w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj w ASO jaki koszt synchronizatora i ile weźmie mechanik za robociznę wtedy porównasz z ceną używanej skrzyni np. z aledrogo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypcha, szukaj skrzyni o przykładowych oznaczeniach CPC, EEN.

400 za rozłożenie, sych. 135 za sztukę, do tego nowy olej 150zł plus kij wie ile robocizna. Możliwe że jeszcze dojdą do tego łożyska w środku, chyba po 70 zł za sztukę w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj skrzyni o oznaczeniu EEN np z Passata z 2001r ja mam i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będzie jak się rozpieprzy na środku skrzyżowania - weź to pod uwagę, oraz to że zimą będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,żeby jeździć tak jak jest to była odgórna decyzja,prezes jeździ,prezes się będzie martwił:whistling:

Ale jeszcze raz dzięki za pomoc ;)

---------- Post dopisany 07-09-2012 at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany 06-09-2012 at 13:19 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie,jaki olej najlepiej wlać do skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie padła mi skrzynia CPC kupiłem ENN za 800 + 350 wymiana. Teraz naprawiam CPC, padł w niej synchronizator i zablokował wodzik, jeszcze nie wiem jakie będą koszty.W ENN po kilku tygodniach użytkowania zaczeły się problemy z 2 i 3 biegiem, wchodzą dość głęboko i z oporem a przy dużym mrozie jeszcze ze zgrzytem. Nie jestem z niej zadowolony dlatego dobrze zastanów się przed kupnem używanej skrzyni, każdy handlarz zapewnia że sprzedaje bardzo dobrą, sprawdzoną skrzynię, niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem nowy na forum i podpinam się pod temat licząc na pomoc zacnych użytkowników :) Mam audi a4 1997 1.9 tdi 90km.Problem pojawił się przedwczoraj zgrzyta jak wrzucam 3bieg, reszta wchodzi normalnie.Co może być przyczyną i jak ją usunąć.Z góry dziękuję za odpowiedzi i dodaję , że z powyższe odpowiedzi przyjąłem do informacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem nowy na forum i podpinam się pod temat licząc na pomoc zacnych użytkowników :) Mam audi a4 1997 1.9 tdi 90km.Problem pojawił się przedwczoraj zgrzyta jak wrzucam 3bieg, reszta wchodzi normalnie.Co może być przyczyną i jak ją usunąć.Z góry dziękuję za odpowiedzi i dodaję , że z powyższe odpowiedzi przyjąłem do informacji:)

Rozleciał się synchronizator 3 biegu. U mnie zgrzyta już ponad pół roku. Kilka razy zblokowało mi wszystkie biegi, że nie mogłem nic wrzucić. Kilka razy zniknęła mi 1, ale wróciła na drugi dzień:decayed:. Dopóki da się jeździć nie ruszam. Dodam, że to już 3 skrzynia u mnie i szykuje się 4, więc stres związany z awarią już dawno za mną :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak macie takie skrzynie i padniętymi synchro to chętnie odkupię po cenie złomu i alu bo naprawa jest i dokład jest spory ale robię takie rzeczy. Jak coś piszcie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

He to juz chyba taki bol tych naszych audi ja mam 96r. 1.9 tdi 90 km mam 2 lata i druga skrzynia mi poleciala zgrzyta juz rok 3 bieg ale reszta elegancko nic nie blokuje. Ostatnio uderzylem w spory korzen i mi zaczal jeszcze z niej olej leciec na laczeniu z silnikiem... Powiedzcie mi czemu to tak? poluzowala sie czy jakis uszczelniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem i wolałem kupic synchronizator wymieniłem dodatkowo sprzęgło i uszczelniacz na wale zamkłem sie w 1000 a za urzywanąskrzynie też musisz dac koło 500 700 zł. wszystko robiłem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na waszym miejscu jakby padła ori, wymienił na używaną i znowu padła to wolałbym naprawić i kupić co trzeba. Może koszty większe ale wiecie co macie. A sami widziecie jak to jest z tymi używkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

He to juz chyba taki bol tych naszych audi ja mam 96r. 1.9 tdi 90 km mam 2 lata i druga skrzynia mi poleciala zgrzyta juz rok 3 bieg ale reszta elegancko nic nie blokuje. Ostatnio uderzylem w spory korzen i mi zaczal jeszcze z niej olej leciec na laczeniu z silnikiem... Powiedzcie mi czemu to tak? poluzowala sie czy jakis uszczelniacz?

ból audi powiadasz :) jak ma 500 tys nalatane to ma prawo skrzynia polecieć przecież:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...