Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura płynu na blacie i kanale 49 klimatronika


Mike_D

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie na kanale 51 temperatura krazy w granicach 90-93 a na liczniku nie całe 90 do tak musi byc czy cos jest nie teges??

Jeśli wskazówka licznika nie pokazuje idealnie 90 to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś powinieneś mieć - albo śmieciowe wartości (w przypadku walniętego czujnika) albo prawidłową wartość. 0 może oznaczać że czujnik temperatury jest odpięty.

Z tego co czytałem w temacie o kodach klimatronica to nie zawsze kanał 49 podaje temp płynu pisali ze ten typ tak ma ze jest 0 zalezne jest to od rocznika autka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się pod temacik :)

Witam,

Po przejechaniu trasy 22 km w szary, deszczowy dzień pod domem sprawdziłem temperaturę na klimatroniku - kanał 49 temp. 105 stopni, kanał 51 temp. 90 stopni.

Co z tym robić? Jakiś czujnik konkretnie do wymiany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu od razu stawiasz na czujnik???
na kanale 49 jest temp płynu a na 51 silnika.

termostat prawidłowo sie otwiera???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie dłuższej jazdy wskazówka na zegarach idzie na lekko ponad 90 stopni i stoi, jak zgaszę auto i zaraz odpalę to wskazówka jest 3 kreski poza 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik w b5 jest tak skonstruowany że jak temp płynu jest do 100 C to na liczniku jest cały czas 90C. dopiero jak przekroczy te 100C to na liczniku wskazówka zaczyna sie wychylać za 90C.

i to nie jest wina czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak ma być.

U mnie np temp. płynu waha sie w granicach 88-93.

i nie ważne czy to upalne lato czy tez zima.

i u mnie różnica miedzy temp na klimatroniku (kanał 49) a vagiem to 2 C,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę się do tematu wskazań na klimatorniku. Na kanale 49 temperatura na zimnym silniku 30*C na kanale 51 na zimnym silniku 27*C, po przejechaniu ok1,5km temperatura na kanale 51 spada na 25*C i zaczyna rosnąć do 90*C. Ostatnio wymieniłem czujnik bo myślałem że uszkodził się. Ale na nowym z ASO ten sam objaw.

Gdzie może leżeć przyczyna tego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, mam takie pytanie a jak u mnie na kanale 49 wyswietla -60 ? Ma ktos pomysl na to ? czujnik rąbniety ? Auto to a4 1.9 110 AFN 97rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Matey06 napisał:

Odgrzewam kotleta, mam takie pytanie a jak u mnie na kanale 49 wyswietla -60 ? Ma ktos pomysl na to ? czujnik rąbniety ? Auto to a4 1.9 110 AFN 97rok

Raczej czujnik. Podłącza vaga i sprawdź na zimnym silniku w blokach pomiarowych ile wskazuje czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2017 o 18:45, k232 napisał:

Raczej czujnik. Podłącza vaga i sprawdź na zimnym silniku w blokach pomiarowych ile wskazuje czujnik.

Nie mam laptopa do VAGA ;/ i nie zrobilem pomiarow, ale wymienilecz czujnik, stary byl juz popekany od strony wnetrza weza. Ale na klimatroniku dalej -60 wskazuje. Dodam ze ok tydzien temu wymienialem licznik, bo stary prad mi kradl i elektryk cos programowal w kompie z powodu wymiany licznika, moglo to miec wplyw na te wskazania na klimatroniku ? Zorganizuje laptopa i pomierze na vagu jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak elektryk nie rozgarnięty to mógł coś popierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekad rozwiazalem swoj problem, poniewaz podpialem swoj stary zegar sprzed wymiany i na klimatroniku wartosc juz jest normalna. Najwidoczniej ten drugi zegar ktory mi zalozyl elektryk jest walniety i nie przekazuje do klimatronika takiej temperatury jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym poprosić szanownych kolegów o pomoc, ponieważ od dłuższego czasu utrzymuje się w moim aucie  problem ze wskazaniem temperatury.  Mam audi a4 b5 1997 r. 1,8 Pb+LPG, silnik o mocy 125 kM. W czasie jazdy wskazówka na liczniku temperatury często przekracza 90 stopni i wychyla się do 92, czasem 95 stopni. Wygląda to tak, że po osiągnięciu 90 stopni trzyma tak ok. 10 - 20 minut a potem stopniowo wychyla się dalej. Czasami jest tak, że nie wychyla się wcale i trzyma się na 90 stopniach. To samo jest w lecie i w zimie. Około 2 - 3 lata temu wymieniłem pompę wody, nie dalej jak 4 miesiące temu  wymieniłem czujnik temperatury (była to już chyba jego 3 wymiana przez ostatnie 2 lata). Nic się nie zmieniło. Dodam, że na kanale 49 w klimatroniku wskazywało mi najczęściej 87 - 89 st. latem i 85 - 87 w zimie. Na 51 kanale zawsze dochodzi do 90 i już nic się nie zmienia. Wymieniłem ostatnio termostat na Wahlera z temp. otwarcia 87 st. Ten stary też był Wahlera ale miał temp. otwarcia 82 st. Po wymianie termostatu nic się nie zmieniło. Zmieniły się za to wskazania na klimatroniku - kanał 49 pokazuje teraz od 91 do 93 stopni (w zimie). Sprawdziłem zegary od mojego samochodu. Fachowiec powiedział, że wskazówka od temperatury przekłamuje o 2 stopnie. Nadmienię, ze mam zegary VDO. Przed wystąpieniem całego tego problemu niezależnie od pory roku i temperatury zawsze miałem na blacie 90 stopni. Gdyby zegar przekłamywał o 2 stopnie to powinien zawsze pokazywać np 92 stopnie, natomiast pokazuje na zmianę od 90 do 95 stopni. Nadmienię jeszcze, że miałem zmienioną uszczelkę pod głowicą a potem dwa razy wykonałem chemiczny test na szczelność tej uszczelki i nic nie wykazało. Czy ktoś ma jakiś pomysł, gdzie można szukać przyczyny ??? Mam już w domu kolekcje czujników temperatury i termostatów a każdy następny mechanik zaczyna od gadki, że trzeba zmienić czujnik albo termostat. Teraz myślę o wymianie chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat masz dobry bo Ci dobrze pokazuje na klimatroniku. Czujniki temperatury jak zmieniałeś to na jaką firmę? Jak wkładałeś jakieś zjebane zamienniki to zacznij od oryginału a jak to nie pomoże to szukaj dalej. Czujniki febi, fae i inne gówna to można osrać i podpalić.

Ja też kupowałem czujniki niby oryginalne bo made in Luksemburg ale w ciągu 20kkm muszę zmienić po raz trzeci. Zamówiłem sobie oryginalny używany i zobaczę ale obstawiam, że na pewno wytrzyma dłużej niż te nowe.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...