Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Świateł do jazdy dziennej


BUGS

Rekomendowane odpowiedzi

OPIS PODŁĄCZENIA ŚWIATEŁ DO JAZDY DZIENNEJ ( TESTOWANE NA A4 B6)

Schemat "Paintstyle".

led.jpg

<br /><br />

Zestaw zakupiony przeze mnie zawierał:

-światła LED x2

-przekaźnik ("automatyczny wyłącznik świateł")

-3 kable (czerwony "+", czarny "-", biały )

Opis podłączenia:

-kabel "+" plus podpięty pod pozycje.

-kabel "-" minus podpięty pod karoserie.

-kabel "trzeci" (u mnie biały) podpięty pod alternator "pin 1"

-dodatkowo dorzuciłem bezpiecznik 5A(może niepotrzebnie, ale jest).

Po takim podłączeniu efekt jest następujący:

-włączenie zapłonu- nic się nie dzieje

-odpalenie silnika powoduje zapalenie się świateł do jazdy dziennej,

-włączenie pozycji, świateł mijania powoduje wyłączenie świateł do jazdy dziennej.

Podziękowania za rady w podłączeniu dla:

zyzgak, zbojna, adadur

---------- Post dopisany 22-09-2012 at 14:26 ---------- Poprzedni post napisany 16-09-2012 at 22:03 ----------

ZDJĘCIA NIE ODDAJĄ TAKIEGO EFEKTU JAK NA ŻYWO:

a4_b6_by_BUGS.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kabelki od LEDów są wystarczająco długie, to najlepiej włącznik umieścić w kabinie przy bezpiecznikach.

Wtedy "-" do masy ( przy lewej nodze kierowcy ), "+" najlepiej pod bezpiecznik 37 ( napięcie po przekręceniu kluczyka ), biały - znajdź w wątku o MCE rozpiskę kabelków i podłącz do kabelka od postojowych.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to przerabialem, bialy do '+' postojowek (podpielem sie do kabla przy lampie, jezeli dobrze pamietam to szary), czarny kabel to " - " , wiadomo gdzie ci pasuje do nadwozia, a czerwony kabel " + " podpielem sie do alternatora (pin 1 przy kostce), w ten sposob swiatelka sie zapalaja dopiero po uruchomieniu silnika, po wlaczeniu pozycji sie wylaczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały to przewód sterujący ... w tym przypadku prawdopodobnie jak pojawi się na nim +12 to przekaźnik rozłączy obwód na światła dzienne. Lub pokusić się o bardziej wyrafinowany moduł świateł dziennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

a czerwony kabel " + " podpielem sie do alternatora (pin 1 przy kostce), w ten sposob swiatelka sie zapalaja dopiero po uruchomieniu silnika, po włączeniu pozycji się wyłączają.

Czy jeżeli podepnę się do alternatora to w mojej a4 b6 nie będzie wyskakiwał jakiś błąd z ładowaniem na komputerze?

Czy powinienem zamontować gdzieś na kablach jakiś bezpiecznik? (chodzi mi o to, żeby w razie jakiegoś zwarcia wywalało bezpiecznik).

A może dodatkowy bezpiecznik nie ma sensu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek wstawilem bezpiecznik '10' , zadnych bledow nie ma...przed zamontowaniem pytalem na forum, jest kolega ktory w ten sposob ma podpieta tak instalacje i jezdzi juz 2 lata, wiec luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Dzisiaj jak podłącze to dam znać jaki jest efekt.

---------- Post dopisany 16-09-2012 at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany 13-09-2012 at 09:53 ----------

ŚWIATEŁKA PODŁĄCZONE WSZYSTKO ŚMIGA I DZIAŁA , AZ MIŁO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, te ledy to sam upychałeś w te kratki? czy kupowałeś gotowca z kratkami z allegro? jak możesz to zapodaj linka.

:hi:

Ledy sam "upychałem" trochę zabawy (ok. 3godz) i ledy dopasowane do kratek. Kupiłem zwykłe ledy, bez kratek(po co płacić dodatkowo z 200 zł jak można samemu się pobawić.Efekt jak dla mnie naprawdę jest fajny, choć myślałem, że za tą cenę to nic specjalnego nie będzie) . Tutaj zapodaje linka: MOCNE Swiatla do JAZDY DZIENNEJ dzienne LED DRL RL (2600826619) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie zdjęcie o którą kostkę alternatora chodzi, żeby się wpiąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajnie jednak cały czas się zastanawiam czy to nie profanacja. Osobiście to mi się podoba jednak boję się założyć aby nie wpisali mnie na listę wiejskiego tuningu ( bez obrazy). :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM PYTANIE CZY WIE KTOŚ JAK PODLACZYC ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ? BO U MNIE W AUDI A4 B6 W TRYBIE AUTO ZALANCZAJA SIE HALOGENY PRZEDNIE PLUS POZYCYJNE. A Z TEGO CO WIEM NIE MOZNA TAK W POLCE JEZDZIĆ. ZAMIAST TYCH HALOGENÓW BYM CHCIAŁ LEDY. JEST TAKA MOZLIWOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie znajduje się pin1 przy alternatorze jaki kolor który kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archeologia, ale odkopię. Co powiecie na taki zestaw? Wygląda kompletnie i chyba nie będzie problemu go zamontować? Z tego co patrzyłem nie trzeba ściągać zderzaka, kratki wychodzą?!

Homologację ma, także raczej nie ma się o co martwić. Ktoś może ma coś takiego?

 

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Góra gm.Tarnowo Podgórne - Lampy światła dzienne dziennej Audi A4 B6 01-04, na Allegro.pl, za 200 zł w kategorii {Oświetlenie} - {Lampy przednie i elementy}. Opinie i recenzje czy...

 

Edytowane przez emils
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...