Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Problem z rozruchem zimnego silnika


suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy ! Witam mam problem a odpaleniem zimnego silnika 1,8 T LPG długo odpala a jak odpali to spadają obroty dopiero jak sie rozgrzeje to jedzie , jak obroty spadają z wysokoch na niskie to spada na 500 a po chwili są normalne ok 1000 Vagiem było sprawdzane i niemam żadnych błędów coś tylko nie tak z tęperaturą bo na ciepłym silniku jest 76 stopni a na wskazniku mam 90 .Wymieniłem czujnik temperatury silnika i wisko,inny mechanik mi mówi że wisko na wolnych obrotach cały czas pracuje za szybko bo kręci sie jak wał i trzeba wyregulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ten był już wielokrotnie poruszany tj. problemy z silnikiem, gdy używamy zasilania gazowego. Musisz wszystko uregulować na benzynie. Po tych naprawach - regulacjach gaz też będzie chodził dobrze. Przyczyna leży w zurzyciu silnika po zasilaniu gazowym. To jest typowy objaw. Należy sprawdzić prZepustnice i wtryski. Zakładam że samochód jest serwisowany, a nie jeżdzony do końca i naraz nie można odpalić. Jeżeli nie to wcześnie prosze sprawdzić wszystkie punkty serwisowe tj. wymiana na nowe i oryginalne : filtry, świece, przewody wysokiego napięcia etc. Inaczej trudno ustalić przyczynę na internet. Ważną sprawą jest sprawdzenie zapisów o błędach w komputerze tzw. VAG. Chyba ktoś z forumowiczów może to zrobić za darmo, zobacz gdzie jest najbliższy spot i pogadaj z audimaniakami.

Zdrówka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie przejechałem ok 10000 km ,wymieniłem wszystkie filtry i przeczysciłem przepustnice nawet nie była taka brudna na vagu błędów nie było dodatkowo wymieniłem 2 czujnik temp i teraz odpala jeszcze jak jade równą prędkoscią to tak leko szarpie wleje coś do paliwka na przeczyszczenie wtrysków i zobaczymy dzieki i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...