Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kompresor klimy


Rad8k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymontować kompresor klimy żeby wymienić w nim łożyska, i mam pytanie czy mogę napotkać na jakieś problemy przy demontażu.

Z tego co pamiętam kompresor jest przykręcony na 4 sruby + 2 przewody doprowadzające czynnik.

Czy można domowym sposobem spuścić czynnik chłodzący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ze spuszczeniem czynnika chłodzącego ale wypuścisz go w powietrze.Nie lepiej podjechać do kogoś od klimy niech odciągną wszystko Ty wymienisz Sobie łożyska i podjedziesz na nabicie tego co Ci ściągnęli i dobicie brakującego jakby było za mało.Zawsze to mniejsze koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie jest dojscie w 1.8T do sprezarki , ale ja wielokrotnie wymienialem lozyska w sprezarkach bez spuszczania czynnika . Kwestia wygimnastykowanych dloni i odpowiednich narzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie jest dojscie w 1.8T do sprezarki , ale ja wielokrotnie wymienialem lozyska w sprezarkach bez spuszczania czynnika . Kwestia wygimnastykowanych dloni i odpowiednich narzedzi.

ale to zalezy które łozyska wymieniasz, jak tylko jedno na sprzegielku to mozna bez spuszczania, ale jak chcesz wymienic te na glownym walku w srodku to niestety trzeba praktycznie cala sprezarke rozebrac wiec bez spuszczania czynnika chlodniczego sie nie obejdzie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...