Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] AC PZU Brak sprawcy - niemile zaskoczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo niemiła sytuacje. chodzi mi o to ze pewnego pięknego dnia zaparkowałem sobie pod moja uczelnia. po 3 h wykładu chciałem już wracać do domu gdy nagle zobaczyłem ze mam rozwalony przód. Maska grill reflektor i inne rzeczy porostu rozwalone. Sprawcy nie udało mi sie znaleźć. brak świadków itp. a wiec zadzwoniłem do PZU aby zgłosić im ze ktoś mi rozwalił przód. ze mam ac to nie za bardzo sie tym przejąłem. znaczy sami wiecie. ktoś mi rozwalił a4 to odrazu ciśnienie na wszystko itp. na drugi dzień pojechałem na wycenę szkód. nie miałem możliwości otwarcia maska bo padl zamek a wiec skierowali mnie do serwisu aby mi otworzyli i abym wrócił na drugie oględziny. i tak zrobiłem. gościu porobił z 1000 zdjęć i wzioł sie za wycenę. i tu naprawdę przerażenie i wielkie zdziwienie. jest to tak śmieszna wycena ze po prostu boki zrywać. np. za pokrywę silnika (wymiana) policzyli mi AZ 229,54 :polew:, a za grill 25,82 jest to dość długa lista i bardzo śmieszne ceny. ogólnie za wszystkie części do wymiany itp policzyli mi 885 zl + do tego lakierowanie 300 zl i robocizna 300 zl. a tych części jest trochę do wymiany. a wiec jeśli jest ma możliwość znalezienia mi maska za to cenę to będzie dla mnie bogiem :polew:. jestem ciekaw czy ktos z wam mial juz podobna sytulacje i jak to sie skonczylo.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz powolac nie zaleznego rzeczoznawce niech ci on to wyceni. Z drugiej strony moglo ci wyjsc tyle dla tego ze auto twoje ma 13 latek i dowalili ci duza amortyzacje czesci. Wogole troszke sie dziwie ze na 13 letnie autko jakas ubezpieczalnia zawarla z toba AC o ile wiem to do 12 lat mozna AC oplacic. Kolega chcial oplacic AC na 12 letnie auto i znajomy agent mu odradzil bo powiedzial ze koszty sa duze a przy szkodzie policza duza amortyzacje ze wzgledu na wiek auta i nie wiele mu sie wruci. W twoim przypadku pozostaje tylko powolac niezaleznego rzeczoznawce, moze cos wskora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po rozmowie z adwokatem, oto mój przypadek:

wjechał we mnie nissan primera i szkoda jest likwidowana z jego oc.

pzu wypłaciło 4620 tymczasem powinno za same części wypłacić 8000, powiedzmy że godzę się na 50% amortyzacji to powinno być 4000 za same części.

Prawnik ustali o jaką kwotę idziemy do sądu, niezależnego rzeczoznawcę ustali sąd. Tylko opinia takiego rzeczoznawcy jest dla sądu wiążąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmmm kolego a czy przypadkiem nie masz tzw mini AC w pzu lub z amortyzacja ? Bo PZU nie zgodzilo (przynajmneij w moim przypadku) na full ac a mam auto z 96`. mini ac owszem a z amortyzacja to sie nie oplacal obo sam gosc mi powiedzial ze rpzy takich autach oni tak wylicza ze mozna to naprawiac tylko an podrobach i tylko w stodole....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...