Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wygląd odmy


estepe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wymieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworów ale niestety olej po tygodniu znów zaczął przeciekać. Poczytałem na forum że powinno się wymienić filtr odmy ponieważ to może być przyczyną. Niestety nie wiem jak taka odma wygląda i gdzie jest umieszczona. Jeśli by ktoś wiedział proszę o jakąś podpowiedz, zależało by mi w szczególności na jakiejś fotce jeśli dało by rade.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam całkiem inny silnik więc niewiem jak jest u Ciebie więc poszukaj tego. Odma jest to to gumowa rurka która jest podłączona od pokrywy zaworów do układu ssącego przed przepustnicą a filtr jest to siatka która jest w pokrywie i należało by ją czyścic sprężarką ale to się robi przy zdemontowanej pokrywie jeszcze sprawdź czy poodłączeniu odmy od strony pokrywy w środku niema dodatkowej siatki jeśli jest wyjmij ją i wyczyśc w odmie może byc tłusty osad usuń go robi się on od niedogrzania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aeb odma idzie ze skrzyni korbowej od prawej strony silnika (stojąc przodem do silnika) i potem połaczona jest z taką metalowa rurka ktora idze na około pokrywy zaworów, a potem przez gumowy łącznik i taki baniaczek do dolotu. ZObacz moze ten baniaczek w rurze dolotowej masz zatkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, odkręciłem ten pojemniczek przy dolocie, było sporo syfu ale filierka to raczej nie znalazłem, opiszcie jego wygląd jak możecie, czy to może jest takie coś między przewodami, dość małe, złożone z 2 części, wielkości trochę większej od 5zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...