Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy 1.8T avj (filmik)


wodi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwne odglosy z silnika gdy jest zimny trwa to przez 15/20s dziwk identyczny jak na tym filmiku

czy to napinacz lancucha?lczy sam lancuch?czy jedno i drugie? dzwiek wlasnie slychac z okolic napinacza ,cisnienie oleju wzorowe nowy olej 5w50

po tych 15/20s raptownie cisza tak jak na filmiku

prosze o konkretne odpowiedzi a nie jakies przypuszczenia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po 15-20 sekundach i tylko na zimnym? Może to pompa wtórnego powietrza, ale przecież dźwięk dobiega z napinacza... Ja bym zdjął pokrywę i zobaczył czy nie ma na niej rowków od łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe wywalilem i i zawor tez zaslepione wszystko myyslalem ze to ona ale nie za to dziwek skrocil sie o polowie i jest ciszej niz na tym filmiku a i jak juz ucichnie i np ruszam delikatnie jest cicho dam wiecej gazu zlapie obciazenie i znowu ten dzwiek tylko ze w szybszym tempie po jakims czasie spokoj

---------- Post dopisany at 00:30 ---------- Poprzedni post napisany at 00:28 ----------

wydaje mi sie ze to moze byc napinacz tylko co w nim moglo by sie rozdupcyc he

---------- Post dopisany at 00:34 ---------- Poprzedni post napisany at 00:30 ----------

na zimnym zawsze jest to odkad kupilem ja na cieplym na wolnych zawsze jest cichutko nawet jak chodzi 30 minut dopiero jak zlapie obciazenie jak troche postoi to slychac to wlasnie w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij czapkę i obejrzyj pokrywę od środka obejrzyj dokładnie ślizg łańcucha........jeśli słyszysz napinacz na ciepłym silniku to niewiele mu zostało do śmierci a to z kolei doprowadzi do śmierci twój portfel.

użyj szukajki postów o łańcuchu w B6 jest cała gromada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z napedem rozrządu ściagnij pokrywe i zobacz czy tam juz czegoś nie widac . Dlugo już masz taki objaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis wstwilem downpipe i dziwiek na zimnym juz praktycznie nie slyszalny na cieplym to juz w ogole ale zawsze cos jescze;/ za to jest wieksza mooc i rasowy dzwiek na wysokich obrotach:) jutro sciagne pokrywe i zobacze co i jak jezeli beda slizgi wytarte to wymienie bo mam je i prawie nowy lancuszek z mojego starego aeb na allegro znalazlem zestaw orginalny napinacz lancuch i uszczelki za 600zl chyba dobra cena ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sciagnlem dzis pokrywe zaworow no i tak na pierwszy rzut oka wszystko ok lancuch ok od punktu do punktu 16 oczek miesci sie moze z 1/2mm za znakiem ale nawet na nowym tak mialem czyi lancuch dobry co do napinacz slizgi w dobrym stanie bardzo male zuzycie ale cos mi nie pasuje krecac recznie silnikiem napinacz sie napina po chwili slychac syk przepuszaczajacego oleju i napinacz luzni sie i tak w kolo po zlozeniu pierwsze uruchomienie i przez 2 sekundy jjak na filmiku urochomienie i cisza tak jak jest sens wycigac napinacz i czyscic go czy cos czy na smietnik?

cos takiego tylko delikatniej opada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że czyszczenie nie specjalnie ci pomoże.....osobiście nie słyszałem żeby ktoś czyścił fazator........zawsze jest wymieniany i nie zakładaj żadnych używanych łańcuchów........ ori w ASO kosztuje 200zł koszt niewielki a w przypadku kolejnej wymiany to dodatkowy wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo czekam jak już będzie na ciepłym słychać .Tak samo sie zachowuje po odpaleniu a jaki jest koszt wymiany całego napinacza z łańcuszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem dzis lancuch jak na razie bylo ladnie odpalenie cichutko na cieplym cichutko lancuch z aeb i nie byl tak wyciagniety jest szerszy wymienilem tez jeden slizg i konkretnie wyczyscilem regulator no jak na razie dobrze zobacze jutro jak ostygnie caly olej i jak to odpali jak bedzie lipa to jednak 6 stowek w zeby i do sklepu

---------- Post dopisany 13-09-2012 at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2012 at 20:16 ----------

witam dzis odkrylem jescze mala dziurke w laczniku rur wydechowyh na zimnym wlasnie z tego cos glosniej chodzilo zrobilem to jak ostygnie i zalczy sie ssanie bede wiedzial czy troche to ucichlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w podobny sposób z rana hałasuje zawór kombinowany/egr od pompy wtórnego powietrza ale pisałeś że to usunąłeś, ten zawór łatwo pomylić z łańcuszkiem, dzisiaj rano aż sprawdziłem sam co tak terkocze u mnie ale dźwięk cichnie natychmiastowo po odpięciu wtyczki zaworu który steruje podciśnieniem do zaworu EGR/kombinowanego/powietrza wtornego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja u siebie rozebralem napinacz wycziscilem wszystko na poczatku bylo cicho ale znowu odzywa sie jednak bede musial wymienic napinacz pewnie nie trzyma cisnienia juz zamowilem juz orginalny napinacz z lancuchem i uszczelkami 660zl mam nadzieje ze to cos da ...

---------- Post dopisany 19-09-2012 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 18-09-2012 at 00:53 ----------

Witam dzis wstawilen nowy orginalny napnacz razem z orginalnym lancuchem i uszczelkami efekty hmm ciszej silnik na pewno chodzi tylko szum ale jak chodzi na zimnym to zobacze jutro koszty 660zl robocizna moja 2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...