Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z opuszczaniem elektrycznym szyby


michaland1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące zapytanie:

Moja subiektywna obserwacja: przełącznik do elektrycznego otwierania szyb bardzo często po włączeniu kluczyka w pozycji zapłonu działa prawidłowo, czyli po mocnym przyciśnięciu szyby same jadą w dół i tak samo w górę...Natomiast po odpaleniu auta tak jakby ta opcja usypiała i muszę trzymać przełącznik cały czas, żeby szyba chciała wjechać i zjechać...macie pomysł jak temu zaradzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujące zapytanie:

Moja subiektywna obserwacja: przełącznik do elektrycznego otwierania szyb bardzo często po włączeniu kluczyka w pozycji zapłonu działa prawidłowo, czyli po mocnym przyciśnięciu szyby same jadą w dół i tak samo w górę...Natomiast po odpaleniu auta tak jakby ta opcja usypiała i muszę trzymać przełącznik cały czas, żeby szyba chciała wjechać i zjechać...macie pomysł jak temu zaradzić???

ja np u siebie miedzy czterema przełącznikami mam taki podłużny przycisk i jak on jest wciśnięty wszystkie szyby lecą u mnie w dół za każdym razem... moim zdaniem to może być to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie styki przeleciałem płynem do czyszczenia, ale niestety dalej lipa...raz się szyba podnosi sama a innym razem muszę cały czas przyciskać guzika i zaobserwowałem ze reguły żadnej nie ma...ostatnio szyba pasażera przyciskana z panelu kierowcy szla sama do góry a szyba kierowcy nie. Dziś obie obrażone i nie pójdą...jakieś pomysły jak diagnozować problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie styki przeleciałem płynem do czyszczenia, ale niestety dalej lipa...raz się szyba podnosi sama a innym razem muszę cały czas przyciskać guzika i zaobserwowałem ze reguły żadnej nie ma...ostatnio szyba pasażera przyciskana z panelu kierowcy szla sama do góry a szyba kierowcy nie. Dziś obie obrażone i nie pójdą...jakieś pomysły jak diagnozować problem???

najlepiej jechać z tym do elektryka i masz problem z głowy :) jak masz znajomego to nie powinien dużo Ciebie skasować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawiałem to u siebie tzn od kierowcy czasem nie można było zamknąć szyby pasażera, szyba kierowcy sama się domyka trzeba trzymać itp

Trzeba zdjąć bok drzwi odręcić rączkę a potem wyciągnąć cały zestaw przycisków.

Porozkładać na części pierwsze i dopiero pod stykami (blaszkami) wyczyścić ścieżki oraz blaszki.

Po tym zabiegu wszystko u mnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michaland1 odłączałeś akumulator ? Jeżeli nie to odłącz, podłącz ponownie i :

1. Włącz zapłon.

2. Podnieś szyby elektrycznymi podnośnikami w górę do oporu.

3. Naciśnij i przytrzymaj wszystkie przełączniki podnośników szyb jeszcze raz przez co najmniej 1 sekundę w położeniu „Zamykanie“, w celu uaktywnienia automatycznego opuszczania i podnoszenia.

4. Naciśnij przełącznik w dół. Szyba w drzwiach musi samoczynnie do oporu przesunąć się w dolne położenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...