Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana katalizatora


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

Przy usunięciu katalizatora, (zamiennik od Pana "tlumiki-gruchot")

silnik 1.8T avj czy wybrać do testów kontowy emulator czy prosty, a może kupić oba i poddać go testom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki czasem też wywalają błedy, jak już to oryginał w dobrym stanie.

Znalazłem na allegro za 500 zł, prawie nowy 2009rok, 30tys. przejechane.

Zanim kupiłem zastosowałem emulator za 30zł

470zł w kieszeni, zrobione 1200km, nie ma nawet błedów w vagu.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ten zamiennik to pusta puszka z rurka wewnątrz, chce całkiem usunąć wkład katalizatora. I czy to wtedy zda egzamin z tym emulatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie , kazdy kto zastosowal emulator w jakis sposob ograniczyl lub wyeliminowal pojawianie sie bledu 16804, ale czasem pojawiaja sie inne. Musisz sprobowac a wynikami pochwal sie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie,

Czy ta 2 sonda lambda odpowiada za coś w silniku 1.8T

Jedni mówią ze tak a inni ze to tylko sonda diagnostyczna do sprawdzania wydajności kata i utrzymania go w odpowiedniej temp.

i jeżeli katalizator zostanie usunięty w zamian niego rurka, to czy prócz świecącego checka i oczywiscie błędu o kat. nic niepożądanego się nie będzie działo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest tylko do sprawdzania wydajności katalizatora

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku z Turbo mozna w kompie wylaczyc ta sade i nie trzeba bawic sie w tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki czasem też wywalają błedy, jak już to oryginał w dobrym stanie.

Znalazłem na allegro za 500 zł, prawie nowy 2009rok, 30tys. przejechane.

Zanim kupiłem zastosowałem emulator za 30zł

470zł w kieszeni, zrobione 1200km, nie ma nawet błedów w vagu.

Tapatalk

Fajnie :banan: Czyli jest szansa że pokonałeś checka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku z Turbo mozna w kompie wylaczyc ta sade i nie trzeba bawic sie w tulejki.

W alt tez na pewno da się wyłaczyc sonde na tej samej zasadzie co w turbo:wink:kiedys zapraszałem Darka na próbe ale nie chciał spróbować.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mi w pewnym stopniu udało się wyłączyć drugą sodę programowo. Gdzieś od lutego fizycznie jest odłączona od instalacji. W sterowniku brak błędów, nie zauważyłem jakiś zmian w działaniu samochodu, a tak wyglądają żrzuty z vaga odnośnie sąd i katalizatora :

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Problem, który pozostał to niekompletny blok readiness, w którym przedni czujnik O2 nie może przejść testów gotowości.

readiness.jpg

Co do zadań drugiej sondy to niepełni ona tylko funki diagnostycznej katalizatora, wpływa również na dobieranie składu mieszanki.

Co prawda tyczy się to passata z silnikiem ALT, ale podobnie jest w audi bo softy są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klobusik ale z tego co pamietam , wylaczenie tej sondy nie jest zbyt proste. Trzeba bylo zgrac program ze sterownika cos pozmieniac a nastepnie go wgrac. Tej czynnosci raczej wiekszosc z nas sie obawia z wiadomych powodow. Jesli sie myle to prosze popraw mnie i przypomnij procedure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Łukasz13 ja obdzwonilem pare warsztatow zajmujacych sie profesjonalnie tuningiem , wylaczaniem sond , filtrow czastek stalych itd. I we wszystkich powiedzieli mi to samo ze nie ma oprogramowania dla tych silnikow, dodajac ze jak bym mial turbo to zapraszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje trzeba zgrać wsad ze sterownika pozmieniać odpowiednie mapy, proconal bity, przeliczyć sumy kontrolne i wgrać spowrotem. Jak zgrywać i wgrywać wsad i czym opisywałem wczesniej dodam tylko że trzeba wymontować ecu z samochodu i zrobic to na stole, w samochodzie niestety nie chce iść ot taki dziwny ten alt.

Tak silniki turbo są bardziej popularne, zakłady posiadają do nich pliki z opisem mapy pamięci i lokalizacji poszczegulnych map. Ja również w poszukiwaniu map wzorowałem sie na silnikiu 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kilku punktów w Lublinie cena waha się od 500 do 700 za włączenie sporo trochę.

Kolego czytałem te posty na temat zagrania softu ale jakoś średnio to rozumiem aby podjąć próbę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kilku punktów w Lublinie cena waha się od 500 do 700 za włączenie sporo trochę.

Kolego czytałem te posty na temat zagrania softu ale jakoś średnio to rozumiem aby podjąć próbę,

Ja miałem próbować mam nawet interfejs, ale trzeba otwierać ECU i robić zworę.

Dałem spokój, póki co emulator działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kilku punktów w Lublinie cena waha się od 500 do 700 za włączenie sporo trochę.

Kolego czytałem te posty na temat zagrania softu ale jakoś średnio to rozumiem aby podjąć próbę,

to za wyłączenie drugiej sądy w 1.8t czy w 2.0ALT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do kilku punktów w lublinie cena waha się od 500 do 700 za włączenie sporo trochę.

Kolego czytałem te posty na temat zagrania softu ale jakoś średnio to rozumiem aby podjąć próbę,

to za wyłączenie drugiej sądy w 1.8t czy w 2.0alt ?

1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...