Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie o zielona naklejke od strony pasazera


klaudik

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie co oznacza ta zielona naklejka od strony pasazera z liczba 4 ? wyczytalem ze to emisja spalin a czy te auta posiadaj filtr dpf? bo mialem juz to w jednym aucie i dziekuje bardzo

i jakie sa tego plusy i minusy oczywiscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest gdzieś w kodach wyposażenia napisane czy masz DPF. Jedne posiadały drugie nie, ale wydaje mi się że Ty możesz mieć to ustrojstwo u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalepki zezwalają lub nie (auta starsze) do wjazdu do centrów miast w Niemczech. W skrócie, nowe nie kopcące mogą, a kąpcące szroty nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w audi a4 b6 z 2004 moze byc ten syf dpf?

fabrycznie nie miały ale niektórzy w Niemczech sobie dokładali żeby spełniać właśnie normę EURO4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa jest taka że na stacjach też można kupić takie naklejki sugerując się tylko kolorem :), gorzej jak POLIZE zatrzyma do kontroli i sprawdzą że naklejka jest nie taka jak powinna być, to wtedy mandaty dają potężne. A wiem to z doświadczenia ojca. Jak ojciec sprowadzał audi to kolega który mieszka w niemcowni powiedział mu o naklejce, więc poszedł na stacje, a sprzedawca kazał mu wybrać jaka mu pasuje, dobrze, że ojciec był przytomny i pokazał sprzedawcy brief i jakiś inny dokument samochodu i dobrali naklejkę do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa jest taka że na stacjach też można kupić takie naklejki sugerując się tylko kolorem :), gorzej jak POLIZE zatrzyma do kontroli i sprawdzą że naklejka jest nie taka jak powinna być, to wtedy mandaty dają potężne. A wiem to z doświadczenia ojca. Jak ojciec sprowadzał audi to kolega który mieszka w niemcowni powiedział mu o naklejce, więc poszedł na stacje, a sprzedawca kazał mu wybrać jaka mu pasuje, dobrze, że ojciec był przytomny i pokazał sprzedawcy brief i jakiś inny dokument samochodu i dobrali naklejkę do auta.

naklejka jest jak winieta - kupujesz ją sam i masz obowiązek kupic ja zgodnie z parametrami auta. Kupić możesz na stacji w Niemczech lub w PL (bliżej granicy) lub w PZMocie. Kombinowanie imo jest bez sensu - winietę też możesz kupić na tydzień i jeździć na niej rok...

Możesz też nie kupować nalepki wcale i wjeżdzać do centrów miast. Tak czy siak, prędzej czy później zakończy się to mandatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze nikt by sie nie bawil w wkladanie tego gowna do b6

To zależy; u nas pewnie nikt by się w dołożenie DPF nie bawił, ale za granicą... Najlepiej sprawdź po wlepce w książce kody wyposażenia jak kolega wyżej zasugerował. Jak masz kanał to pod auto i się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w b6 1.9 awx tez miałem zielona wlepkę. Poprzedni właściciel dołożył DPF, ale to nie taki DPF jak w nowszych. Wygląda jak zwykły dodatkowy katalizotor, po prostu jeszcze jedna pucha na wydechu. Bez problemu można wyciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w b6 1.9 awx tez miałem zielona wlepkę. Poprzedni właściciel dołożył DPF, ale to nie taki DPF jak w nowszych. Wygląda jak zwykły dodatkowy katalizotor, po prostu jeszcze jedna pucha na wydechu. Bez problemu można wyciąć

Tak jest. B6 nie było DPF tylko montowany dodatkowy katalizator przed właściwym katalizatorem. Wycinasz, wstawiasz rurę i heya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w b6 nie ma wypalania i tym podobnych spraw. Jeżeli DPF jest zapchany to tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież zielona wlepka euro 4 wcale nie musi oznaczać zamontowanego dpf'a, koledzy wyżej napisali co i jak więc wiesz na co zwrócić uwagę przy oględzinach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...