Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy - dymi na czarno


dr_artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu auto zaczelo kopcic coraz mocniej.. i tracic bardziej moc. Gdy auto wpada w tryb awaryjny to praktycznie przestaje dymic.

Ciegno od kierownic rusza sie w miare lekko i z duzym skokiem.. wezyki od N75 wymienione na nowe.. Sprobowalem nawet ominac N75 i efekt byl taki sam.. Lecz gdy wypiolem wtyczke od przeplywki auto nie stracilo nic wiecej na mocy ,ale przestalo dymic w czasie jazdy..

Co najgorsze to ,ze nie moge podlaczyc VAGa ...probowalismy w 3warsztatach i zawsze nie wychodzilo.. ktos prawdopodobnie dobieral sie do zlacza w aucie i mozliwe ,ze je celowo odlaczono bo jest dziwnie pouszkadzane...

Co moge zrobic w takiej sytuacji? czy jest opcja podpiecia sie bezposrednio pod komputer?

Czy od padnietej przeplyki auto moze dymic na czarno?...

aaa i sprawdzalismy dolot ktory raczej nie wskazuje na nieszczelnosc

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewny jestes, ze nie puszcza cisnienia na zewnatrz pod obciazeniem pomiedzy turbo - zawory dolotowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIALA!!! :> zabralem sie do ponownego przejrzenia dolotu i znalazlem winowajce! :evil:

na tym gumowym łaczniku byla dziura... od spodu i o dziwo przy dodawaniu obrotow nie wydawala zadnego swiastu/dzwieku!

do poniedzialku musze przetrwac na zbrojonej tasmie.. a pozniej juz tylko zakup nowgo lacznika.

...Smieszne ..bo przeszukujac archiwum na forum wszystko kierowalo mnie wlasnie na dolot.. ale zaden z "mechanikow" :kox:..u ktorych bylem.. nie chcial brac tego pod uwage.. wiec szukalismy dalej... coz moze i oni teraz naucza sie czegos od forumowiczow :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najgorsze to ,ze nie moge podlaczyc VAGa ...probowalismy w 3warsztatach i zawsze nie wychodzilo.. ktos prawdopodobnie dobieral sie do zlacza w aucie i mozliwe ,ze je celowo odlaczono bo jest dziwnie pouszkadzane...

Możliwe że wtyczka jest w innym miejscu to takie zabezpieczenie i celowo wstawiono taką dziwną w miejsce właściwej. :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czary dym mi wali z wydechu.Zamiast gwizdu turbiny słychac syk jak przyspieszam.Sprawdziłem weze i wszystko ok tylko obejmy były troche luzne dokreciłem i jakby lepiej słychac turbine i troszke mniej dymi.Czy luzne opaski mogły byc przyczyna dymienia.Czy dymienie powinno ustapic od razu czy bedzie ustepowac stopniowo.Bardzo dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wypali cały syf to dymienie powinno ustąpić..... a wracając do tematu dr_artur, wystarczy poszukać w moich wątkach bo ta dziura robi sie bardzo często w tym miejscu na łączniku i nawet zobrazowałem to zdjęciem gdzie jej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; co do tego łącznika gumowego to ciężko go dostać ja znalazłem w sklepie z częściami do tirów gość uciął mi 8cm zbrojonego węża zapłaciłem 8zł.W motoryzacyjnym zaśpiewali mi 170zł na zamówienie z serwisu audi,może ci się przyda ta porada pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; co do tego łącznika gumowego to ciężko go dostać ja znalazłem w sklepie z częściami do tirów gość uciął mi 8cm zbrojonego węża zapłaciłem 8zł.W motoryzacyjnym zaśpiewali mi 170zł na zamówienie z serwisu audi,może ci się przyda ta porada pozdrawiam :hi:

na szrotach tego pelno po 10 pln orinały , pozdrawiam .ps grunt ze sobie poradziles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem wczoraj ten łącznik,był pęknięty tradycyjnie od spodu, tak że trzeba było go obrócić aby zobaczyć uszkodzenie, zastosowałem przewód gumowy zbrojony. Zrobiłem jeden błąd , po naprawie odpaliłem auto w garażu, jak walnęło sadzą , to świata nie było widać , do dziś pluję na czarno. Przegoniłem auto trochę i wygnało wszystkie sadze. Kupowanie oryginalnego łącznika mija się z celem, w każdym sklepie motoryzacyjnym, bądź z częściami do samochodów ciężarowych, ciągników rolniczych taki przewód na metry sprzedają. Dla ciekawych, średnica przewodu to 50 mm, pasuje idealnie na ścisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...