Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe wspomaganie


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

Są takie ustawienia kierownicy w Vagu? Jak to można sprawdzić jakie są ustawienia? Można powiedzieć że od kupna chodził trochę ciężej, jestem drugim właścicielem po właścicielu w DE.

---------- Post dopisany at 08:27 ---------- Poprzedni post napisany at 08:25 ----------

Patrząc za nową pompą wspomagania znalazłem że takie coś istnieje w B8 ale gdzie to i w jakim modelu , czy we wszystkich jeszcze nie wiem :) Ile kosztowała wymiana pompy na nową czy używkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem nic nie zrobisz :wink:

Filtr wystepuje w servotrniku i jest to tzw. zwykła siatka .

Jezeli chodzi o koszta to musiałbym na Spocie go spytać ale wydał troche w ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rezaj, miałem wczesniej B8 bez i powiem, że porażka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rezaj, miałem wczesniej B8 bez i powiem, że porażka :(

Mam w planach tylko wszystko pomału sie zrobi :wink: maglownice mozna wyrwac od 600-800 PLN do tego okablowanie oraz kodowanie w MCE 09 .

Pierwsze ogarne MMI 3G oraz webasto :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem, kupiłem auto z silnikiem cagc, na naklejce oznaczenie jest 1N1 Kierownica chodzi jak by nie było wspomagania zwłaszcza jak chce zaparkować, pod maska cos szumi trochę ale nie jestem pewien czy to z pompy wspomagania czy może jakies lozysko np. alternatora. Mam zamiar się zabrać za to tylko nie wiem czy jest sens. z tego co czytam na forum i w necie to może być wszystko ( pompa , węże , maglownica) ma ktoś jakiś pomysl co z tym zrobić? w takim aucie to dosc dziwne ze tak chodzi kierownica. Poprzednio miałem a3 z 2006r i tam było super. Pozdrawiam i proszę o jakies info czy tak ma być w tym modelu czy może zacząć od pompy wspomagania?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie polityka audi :/ autko niejednokrotnie super wyposazone a brak czesem podstawowych "udogodnien" :/ niezrozumiale to dla mnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku aut z servotronkiem, można zwiększyć sile wspomagania Vcdsem??

Gdzie tego szukać Vcds-e i jak to zakodować :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem a4, 2008rok. Też ciężko obraca się kierownicą. Dwóch znajomych ma a4 2008 i 2009 rok i tak samo u nich pracuje.

Dodam, że przy obrotach ok 1400-1800 słychać głośniejszą pracę (jakby jakieś wycie). Czy to wspomniana pompa? Znacie koszt naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CAGB z 2010, opony 225 i kiera chodzi ciężko. W Octavii z 2001 po wymianie magla można kierownicę jednym palcem obracać.

W B8 są różne typy wspomagania kierownicy?

Jaka jest różnica w takim razie między 1N1 a 1N3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczę, że autko mam od kilku dni. Jedno z pierwszych spostrzeżeń to ciężko pracujący układ kierowniczy i tutaj pytanie, czy to normalne w tym modelu? Byłem na przeglądzie przed zakupem i dzisiaj ponownie na przeglądzie po zakupowym i "standardowych" naprawach i nie stwierdzono żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szukając rozwiązania swojego problemu ze wspomaganiem kierownicy w b8,

przeczytałem że servotronik pracuje lekko, a posiadacze aut ze zwykłym wspomaganiem muszą pogodzić się z trochę ciężej pracującym układem kierowniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mi osobiście jakoś to bardzo nie przeszkadza, zacząłem się nad tym zastanawiać po wrażeniach z jazdy innych kierowców moim autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzając VIN w kodzie wyposażenia mam 19 1N1 L LEN Power steering więc chyba raczej servotronika nie ma. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Audika po małym dzwonie auto ogólnie już ogarnięte jeżdżące lecz nurtuje mnie jedna rzecz a mianowicie jest jakiś problem ze wspomaganiem, wspomaganie chodzi olej jest lecz ciężko się skręca szczególności na postoju i jeździe z małą prędkością. Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...