Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe wspomaganie


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz w kodach PR ( KSIAZKA SERWISOWA ) czy masz 1N1 czy 1N3

1N3 to servotronic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłem całą teczkę gdzie miałem wszystkie oryginalne książki. Pozostaje wślizgnąć się pod auto sprawdzić maglownice i szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc servotronic jest u mnie. Przypuszczam iż jak wymieniałem deche to coś przy kierownicy musiałem poknocić, żadnych błędów nie wywala dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem od 3 lat walcze ze wspomaganiem, na początku wyła pompa mechanik stwierdził ze maglownica do regeneracji pozniej zmienilem 4 razy pompę, pozniej węże. Teraz nie dość ze wyje,płyn bulgocze to jeszcze sie blokuje co jakis czas i bardzo cięzko sie kręci nawet jak sie nie blokuje ;/ ktoś ma jakis pomysł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mialem ten sam problem posiadam a4 b8 z 2009 roku z dobrym wyposazeniem ale nie jeden mechanik stwierdzil ze auto nie posiad serwa po prostu niemcy zrobili te modele na autostrady ale powiem ze idzie sie przyzwyczaic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mialem ten sam problem posiadam a4 b8 z 2009 roku z dobrym wyposazeniem ale nie jeden mechanik stwierdzil ze auto nie posiad serwa po prostu niemcy zrobili te modele na autostrady ale powiem ze idzie sie przyzwyczaic

Podzielam zdanie kolegi , ja na początku też cudowałem że coś jest nie tak ale po dwóch latach użytkowania się przyzwyczaiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz cały watek o montazu :) oraz numery sterownikow obsługujacych servotronic


===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274562-montaz-przekladni-kierowniczej-ze-wspomaganiem-servotronic/#entry3977601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem od 3 lat walcze ze wspomaganiem, na początku wyła pompa mechanik stwierdził ze maglownica do regeneracji pozniej zmienilem 4 razy pompę, pozniej węże. Teraz nie dość ze wyje,płyn bulgocze to jeszcze sie blokuje co jakis czas i bardzo cięzko sie kręci nawet jak sie nie blokuje ;/ ktoś ma jakis pomysł. Pozdrawiam

Mam taki sam problem czy już rozwiązałeś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem coś takiego: http://matusek.pl/wrzuta/touran/vcds/ADAPTACJE%20VCDS.pdf

i tam na stronie 33 pisze o zmianie natężenia układu wspomagania. U mnie w b6 kod 1N1 i też chodzi ciężej w porównaniu niż u znajomych w b6 i b5. Ciekawe ile w tym opisie prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b8 2008
1N1 czyli bez serwotronica.
Teraz juz wiem, ze to norma, ze kiera chodzi ciężko. Ale u mnie też ciężko chodzi pedał sprzęgła i lewarek biegów.
Auto ori nalot 230tkm ASO vin
Nowiutka dwumasa zrobiona 500km temu. Podczas zmiany dwumasy stwierdzono, że sprzęgło jest ok i nie wykazuje jakiegoś zużycia klasyfikujacego go do wymiany.
Co może być przyczyna??

Edytowane przez bullet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zmiana na 1N3 czyli servotronika nie jest kosztowna kompletna przekladnie mozna wychaczyc na allegro za 400 zl plus wymiana 250 do 350 zl i bedziecie zadowoleni wiem po sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety 1N1 czyli dobrze że trenuję, ale sądzę iż tak nie powinno to wyglądać, jest za ciężko, kręcenie kierą na postoju lipa zwłaszcza jak moja druga połowa siada za ster.

Myślę o wymianie na servo ale nie bardzo chcę grzebać, co seryjne to seryjne, zawsze pojawia się po takich modach jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawia się żaden problem jak oddasz auto tam gdzie trzeba. Wielu kolegów tak zmieniało i są zadowoleni to nie jest aż taka ingerencja w tą serie jak np zmiana na quattro heeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może polecicie dobrego mechanika z Bydgoszczy lub okolic, który ma doświadczenie w przekładkach na servotronic...? Boję się zlecić to "pierwszemu lepszemu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo uczucie od dwoch lat, ze chodzi za ciezko. Czasami jednak lepiej ale bardzo rzadko, no chyba ze mi sie wydawalo albo bylo mokro :huh:

Chyba najtaniej bedzie zmienic kolo pasowe na mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. u mnie z kodów wynika, że mam servotronic a kiera chodzi niezbyt lekko. Tragedii nie ma i na postoju czy przy manewrowaniu jest w miarę o.k ale jak np wjeżdżam na rondo, czy skręcam w boczną uliczkę to tak ciężkawo trochę. Kierownica chodzi trochę jak w sportowym aucie, mały ruch i już reaguje, niby fajnie ale mogło by być ciut lżej. Nie mam porównania z inną b8 ale wydaje mi się, że jest trochę ciężej niz w mojej byłej b6. Coś nie tak chyba. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...