Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pokrywa zaworów - uszczelki


adaxdk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

problem polega na uszczelkach pokrywy zaworów (1,9TDI 90KM). Sam fakt problemu nie dotyczy uszczelek ale jest z nimi związany. w zeszłym roku wymieniłem komplet uszczelek, ponieważ coś tam ciekło. po zimie okazało się, że znów cieknie ze wszystkich trzech dziur na śruby. Tak więc chce znów wymienić ale tylko te 6 pod i nad śrubami. I tutaj pojawia się problem. Jedną ze śrub mam wrażenie, może mylne, mogłem uszkodzić, za pomocą nieodpowiedniego nasadzenia sruby na gwint, mogło się stać, że "przegwintowałem" szpilkę od wałka. I co dalej, olej cieknie, a ja troche się boje że jak odkręcę będę bezradny.

Co w razie gdy nie będę mógł zakręcić jednej sruby i przycisnąć odpowiednio pokrywę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie trzech uszczelek nie mam żadnych wycieków, ale zanim je założyłem to: dokładnie wyczyściłem, odtłuściłem ( nitro ), nałożyłem uszczelniacz który zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym i dokręciłem,nakładając jeszcze na górę owego uszczelniacza. Co do rzekomo uszkodzonej śruby to sądzę że nie będzie tak źle. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć nakrętkę, te szpilki się wykręca z głowicy, abyś miał za co złapać czyli żeby tylko jej nie urwać, podpowiem że jak zostanie śruba z uszkodzonym gwintem można użyć główki wiertarki, tylko masz jedną szansę potem bedzie coraz gorzej, musisz porządnie skręcić uchwyt :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...