Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rejestracja pojazdu


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj po raz kolejny przyprowadziłem audi a4 b5 z DE i podczas tłumaczenia papierow wyszło ze jest wyrejestrowana. czyli co nie bede mogł w polsce zarejestrowac??? na innych papierach do tej pory czegos takiego nie spotkałem. ktos mi to wyjasni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał bez tego wyrejestrowania nie załatwił byś nic w Polsce więc śmiało działaj dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam :wink: wszystko ok, auto w DE wyrejestrowane czytaj "zezlomowane" (odwrotnie niz u nas :decayed:) normalnie rejestrujesz u nas... a blachy Ci Niemiec zostawil zwykle tylko z oderwanymi wlepkami? jak tak to napisz ze auto bez tablic przywiozles se laweta to Ci zostana na pamiatke :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak własnie sa zwykłe tablice niemieckie tylko bez wlepek. a to fajnie w poniedziałek lece go zarejestrowac. dzieki:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jakie to są obecnie koszty tzn. zarejestrowanie auta z DE :

1. Akcyza : 3,1 % wartości

2. Tłumaczenie papierów : ile zł ?

3. Skarbówka : ile zł ?

4. Recykling chyba nadal 500zł ale od nowego roku ma już nie być nowa ustawa w fazie legislacji Witamy na stronach RCL

5. Przegląd lub identyfikacja pojazdu : ile zł ?

6. Całkowity koszt rejestracji razem z kartą pojazdu : ile zł ?

W jakiej kolejności to załatwiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczenie papierow zapłaciłem 90 zł. przeglad 160 zł . a reszte bede w poniedziałek załatwiał. 1.tłumacz 2.urzad skarbowy. 3 .przeglad. 4 .Urzad celny. 5WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam auto bez tablic to muszę chyba najpierw wziąść z Wydziału Komunikacji tablice czasowe aby jechać na przegląd ? Czy wtedy mogę już auto ubezpieczyć na rok czy muszę brać OC na krótki okres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz auto bez tablic to nic innego jak laweta bez opłaty skarbowej i wizyty w urzedzie celnym auta nie zarejestrujesz.pytałem sie to wiem jak by co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. muszę go fizycznie na lawecie zawlec do Skarbówki i do Urzędu Celnego ? Ja słyszałem , że w WK dają czasowe blachy za ok. 30zł i mając ubezpieczenie OC można autem zajechać na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde swoje auta przywożę na lawecie (mam swoją) i jeszcze z żadnym autem nie byłem na żadnym urzędzie po przyjeździe robię tłumaczenia i idę z papierami na urząd celny tam się wypełnia papiery do akcyzy w między czasie czeka się na papier z urzędu skarbowego jak już odbierzesz decyzję z urzędu skarbowego oraz z urzędu celnego to wtedy do wydziału komunikacji i później jeszcze w zależności od humoru babki, która tam siedzi albo Ci uzna niemiecki przegląd albo Cię skieruje na takowy, albo jeszcze da Ci skierowanie na uzupełnienie danych bo nasze "Panie urzędniczki" nie potrafią odczytać z tłumaczenia niemieckich dokumentów daty produkcji ani nie potrafią przeliczyć paru danych...tak przynajmniej jest w moim urzędzie komunikacji...i wtedy dostaniesz tymczasowy dowód rej. na miesiąc albo na dwa dni, albo jest krótsza droga nie daleko mnie działa babka do której zawożę papiery podpisuje wszystkie upoważnienia i po około tygodniu odbieram u niej tablice i dowód rej. koszt usługi około 150zł i nie muszę nigdzie w kolejkach stać ani tracić czasu i co najważniejsze nie trzeba się użerać z miłymi urzędasami...

---------- Post dopisany at 17:39 ---------- Poprzedni post napisany at 17:36 ----------

na lawecie tylko na przeglad.a co do tych czasowek to nie wiem. musiał bys sie zapytac

Jeśli ma ważny przegląd to dostanie czasówke na miesiąc do czasu aż przyjdzie stały dowód a jeśli nie ma ważnego przeglądu niemieckiego to dostanie czasówkę na dwa dni w wtedy jedziesz na przegląd przynajmniej u mnie tak jest wiem , że co urząd to "swoje" przepisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ekstra, że do Celników i do Skarbówki wystarczą same dokumenty bez fizycznej wizyty samochodu. Czyli jak mam ważny przegląd niemiecki to po załatwieniu Skarbówki i Celników idę do Wydziału Komunikacji i w najgorszym wypadku dadzą mi czasowe tablice i skierują mnie na identyfikację pojazdu w Stacji Diagnostycznej. Czy w tym momencie mogę wykupić polisę OC na cały rok czy muszę taką czasową na miesiąc ( czyli relatywnie droższą) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jakie to są obecnie koszty tzn. zarejestrowanie auta z DE :

1. Akcyza : 3,1 % wartości

2. Tłumaczenie papierów : ile zł ?

3. Skarbówka : ile zł ?

4. Recykling chyba nadal 500zł ale od nowego roku ma już nie być nowa ustawa w fazie legislacji Witamy na stronach RCL

5. Przegląd lub identyfikacja pojazdu : ile zł ?

6. Całkowity koszt rejestracji razem z kartą pojazdu : ile zł ?

W jakiej kolejności to załatwiać ?

1. no w zależności od pojemności silnika po średnim kursie euro obowiązującym w/g NBP w dniu zakupu + znaczek to przykładowo od 1200 euro wyjdzie ok 170zł

2. zależy gdzie i na kiedy... średnio ok 100zł

3. czy się stoi czy się leży 160 się należy :wink: (opłata za niepłacenie podatku :wink:)

4. tak jest, recykling 5 stówek (tylko trzeba uważać aby czytelnie napisać VIN na dowodzie wpłaty i bez pomyłki bo potem trzeba zapłacić kolejne 500zł i czekać na zwrot poprzedniej kwoty...

5. przegląd dokładnie 99zł (nie płacisz tej cepikowej złotówki bo pojazdu tam nie ma :wink:), tablice możesz mieć jakie chcesz - mówisz gościowi na stacji że na tym aucie "tablic nie ma" :naughty:

6. nie pamiętam już opłaty w urzędzie ale to też jakaś standardowa (coś około 240-250zł) za rejestrację pojazdu :wink: u mnie np jest tak że czekasz pół godziny i dają Ci gotowe tablice, naklejki i dowód tymczasowy na miesiąc a potem odbierasz tylko stały dowód i to wszystko :wink:

Najpierw lecisz do tłumacza i na celny, w między czasie płacisz recykling i robisz sobie przegląd, potem jeszcze tylko kwitek z mafii skarbowej i idziesz po tablice do urzędu :wink: Czas załatwiania zależy od stopnia debilizmu urzędników w Twoim miecie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ekstra, że do Celników i do Skarbówki wystarczą same dokumenty bez fizycznej wizyty samochodu. Czyli jak mam ważny przegląd niemiecki to po załatwieniu Skarbówki i Celników idę do Wydziału Komunikacji i w najgorszym wypadku dadzą mi czasowe tablice i skierują mnie na identyfikację pojazdu w Stacji Diagnostycznej. Czy w tym momencie mogę wykupić polisę OC na cały rok czy muszę taką czasową na miesiąc ( czyli relatywnie droższą) ?

Dostaniesz normalne tablice i polisę kupujesz na cały rok po miesiącu wymieniasz tylko dowód rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mnie pani z Wydziału Komunikacji wyśle na identyfikację do Stacji Diagnostycznej to przecież jakoś muszę tam dojechać, a bez tablic i OC się nie da więc pewnie w tym momencie dadzą mi jakieś tymczasowe. Czy na tych tymczasowych mogę kupić polisę OC na cały rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak teraz rej. Corsę dla siostry to nie miała ona ważnego przeglądu niemieckiego i babka normalnie zarejestrowała mi auto wykupiłem OC dostałem już normalne tablice rej. ,ale dowód rej. tymczasowy dostałem na dwa dni w tym czasie pojechałem na przegląd później pojechałem do WK i oddałem papiery o zrobieniu przeglądu i babka mi przedłużyła tymczasowy dowód rej na 1 miesiąc do momentu aż stały dowód rej będzie do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie ile wpisac na umowie wartosc auta tak aby czym najmniej zaplacic w celnym i skarbowce.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...