Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rejestracja pojazdu


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

W urzędzie celnym i tak biorą wartość rynkową i ta cena na nic a w skarbówce płacisz stała opłatę chyba 160zł mowa cały czas o aucie które jest świeżo sprowadzone i jest to pierwsza rej w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie celnym i tak biorą wartość rynkową i ta cena na nic a w skarbówce płacisz stała opłatę chyba 160zł mowa cały czas o aucie które jest świeżo sprowadzone i jest to pierwsza rej w kraju.

Nieprawda (chyba że każdy urząd celny ma swoje zasady). Kwota jest brana z umowy, ba - sam musisz wpisać kwotę w przeliczeniu na złotówki w/g średniego kursu NBP z dnia w którym została ta umowa podpisana. Oczywiście nie ma co przesadzać :wink:

Wszystko masz w moim poście nieco wyżej :facepalm:

Przyklej jakiekolwiek blachy do auta i jedź na przegląd a Panu na stacji powiedz że "tablic tu nie ma" albo jedź do Niemca po blachy wjazdowe i wykup sobie miesięczne OC na granicy :whistling:

No chyba że wolisz karnąć się te pare metrów na stację diagnostyczną lawetą albo jeździć po urzędach i płacić dodatkową kasę kombinując z jakimiś tablicami tymczasowymi gdzie i tak nie masz OC... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie celnym i tak biorą wartość rynkową i ta cena na nic a w skarbówce płacisz stała opłatę chyba 160zł mowa cały czas o aucie które jest świeżo sprowadzone i jest to pierwsza rej w kraju.

Nieprawda (chyba że każdy urząd celny ma swoje zasady). Kwota jest brana z umowy, ba - sam musisz wpisać kwotę w przeliczeniu na złotówki w/g średniego kursu NBP z dnia w którym została ta umowa podpisana. Oczywiście nie ma co przesadzać :wink:

Wszystko masz w moim poście nieco wyżej :facepalm:

Przyklej jakiekolwiek blachy do auta i jedź na przegląd a Panu na stacji powiedz że "tablic tu nie ma" albo jedź do Niemca po blachy wjazdowe i wykup sobie miesięczne OC na granicy :whistling:

No chyba że wolisz karnąć się te pare metrów na stację diagnostyczną lawetą albo jeździć po urzędach i płacić dodatkową kasę kombinując z jakimiś tablicami tymczasowymi gdzie i tak nie masz OC... :facepalm:

Sprawdzałem auto niecały miesiąc temu. Urząd celny w Gliwicach wziął cenę rynkową i sam przeliczył E/zł bo ważny w zapłacie akcyzy jest kurs z danego dnia. Skarbówka to Vat24 +160zł dostajesz w zamian Vat25.

co do tablic to za pierwszym razem (w 2004r) przyjechałem na blachach niemieckich i odesłałem właścicielowi po rejestracji. Teraz miałem czasowe, które zdałem w UM, pomimo iż na przeglądzie powiedziałem że nie ma blach w UM i tak je chcieli ;/

A tak z innej beczki. Zarejestrowane mam już auto i stały dowód nie dostałem jednak oryginału briefu tak jak to było za 1 razem. Dzwoniłem do wydziału komunikacji i stwierdzili że zostaje u nich czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Zarejestrowane mam już auto i stały dowód nie dostałem jednak oryginału briefu tak jak to było za 1 razem. Dzwoniłem do wydziału komunikacji i stwierdzili że zostaje u nich czy to prawda??

Tak brief zostaje w WK sam nie wiem czemu od pewnego czasu tak robią też niedawno jak moją B8 rej. to się zdziwiłem, że dostałem tylko kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis załatwiłem wszystko co potrzeba. koszty sa nastepujace. przeglad-100zł. urzad celny-136zł. urzad skarbowy- 160zł. WK-500 recykling i 260 tablice itd. wszystko wyniosło mnie 1400 zł. a na umowie wpisalem 1000 Euro to nawet nie sprawdzali tylko przeliczyli na PLN i gotowe. Mi tez brief zabrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no ja sam musialem przeliczac a co do tablic napisalem im ze nie mam a auto przyjechalo na lawecie i robilem to w marcu tego roku ale wlasnie... u nas kazdy urzad ma swoje przepisy... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez pisałem oswiadczenie ze na aucie nie ma tablic . kurde moglem wpisac troche mniej to moze bym zaoszczedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...