Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podczas jazdy przy wrzuceniu na bieg jałowy (luz) spadek obrotów silnika


boseron

Rekomendowane odpowiedzi

podczas jazdy przy wrzuceniu na bieg jałowy (luz) spadek obrotów silnika do 800 troche telepie lewarkiem auto zachowuje sie jakby miało zaraz zgasnąć ale po kilku sekundach obroty wskakuja na ponad 900 i juz jest wszystko ok, dzieje sie tak sporadycznie najczęsciej na zimnym silniku ale na ciepłym tez sie zdarza. zastanawiam sie czy moze to być klapa gasząca bo ktoś mi powiedział ze mam ją do czyszczenia lub wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek sprawdźcie czujnik sprzęgła -(tempomat nie działa jak uszkodzony czujnik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak sie czasem dzieje ale znalazłem "przyczyne"tego zjawiska.Po prostu żeby to zjawisko wyeliminowac wystarczy zmienic "styl"jazdy. Przy wrzuceniu na luz sprzęgło przytrzymac wcisniete o doslownie sek dłuzej i puścic i nigdy obroty nie spadną. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to faktycznie pomoaga ale to chyba nie normalne zeby tak sie działo kiedys tego nie miałem a puszczałem sprzęgło jak chce i kiedy chce, zastanawiam sie ze moze to filtry zabrudzone ? moze przewody napięcia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odgrzeję kotleta - mam identyczny problem, kiedyś tego nie było - dzieje się sporadycznie , wrzucam np. z 2 na luz i spadek obrotów poniżej normalnych na jałowym jakby na 3 gary chodził po chwili obroty podnoszą się i jest okej, 4 pompki po regeneracji i sprzęgło + dwumwas nowe

ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Matty93 napisał:

Cześć,

Odgrzeję kotleta - mam identyczny problem, kiedyś tego nie było - dzieje się sporadycznie , wrzucam np. z 2 na luz i spadek obrotów poniżej normalnych na jałowym jakby na 3 gary chodził po chwili obroty podnoszą się i jest okej, 4 pompki po regeneracji i sprzęgło + dwumwas nowe

ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać?

 

podobno to wina czujnika pedału sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wihajster napisał:

podobno to wina czujnika pedału sprzęgła

Chodzi o: 8E0927189B  ?

Dziwne że nie ma błędu jak czujnik nie domaga

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matty93 napisał:

Chodzi o: 8E0927189B  ?

Dziwne że nie ma błędu jak czujnik nie domaga

 

 

7H0927189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...