Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie chce odpalić po wypadku


fantom89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, mianowicie ojciec miał wypadek przodem w wyniku czego uszkodziła się rolka od napinacza rozrządu (pękła). Ale sam pasek nie uległ uszkodzeniu, mechanik sprawdził ogólnie silnik i stwierdził ze nic nie uszkodziło się bo kręci się wał. Ale teraz nie chce w ogóle odpalić. Po prostu kręci się i tyle. Według mechanika nie dochodzi paliwo z pompy wtryskowej. Czy winą może być że zablokował się immobilizer? Bo w dislach chyba w pompie wtryskowej jest o ile się nie mylę.

Pozdro~~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości aut jest czujnik zderzeniowy który podczas wypadku odcina paliwo. Trzeba go wcisnąć i auto zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik upiera się, że rozrząd nie ma nic do tego że pompa wtryskowa nie podaje paliwa. Ogólnie jest wojna z mechanikiem dlatego czy rozrząd wpływa też na pompę wtryskową? Bo znajomy mechanik mi mówił, że niby też ustawia się pompę.

Mechanik również upiera się, że sterownik zablokował pompę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wtryskowa jest sterowana tym samym paskiem co rozrząd a rolka która pękła jest w tej samej płaszczyźnie co resztę kół rozrządu, więc podejrzewam że jak rolka dostała to i inne koła dostały strzała. Jeżeli mechanik się broni i nie chce współpracować to powinieneś zabrać auto do innego bardziej ogarniętego (spie...lić silnik to nie problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi: zapnij vaga, może jest zapisany sygnał wypadku i dlatego immo go blokuje skoro mechanicznie jest ok,. znaki sprawdzone??? można dla pewności sprawdzić sprężanie na cylindrach, czy zawory nie dostały??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spotkałem sie w b5 z zablokowaniem silnika z powodu sygnału wypadku, trzeba wykasować,.

skoro prawdopodobnie pompa nie podaje paliwa trzeba to manualnie sprawdzić, luzując jeden z wtryskiwaczy zakręcic , sprawdzic czy idzie paliwo, ale to po sprawdzeniu silnika vagiem, i po sprawdzeniu znaków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spotkałem sie w b5 z zablokowaniem silnika z powodu sygnału wypadku, trzeba wykasować,.

skoro prawdopodobnie pompa nie podaje paliwa trzeba to manualnie sprawdzić, luzując jeden z wtryskiwaczy zakręcic , sprawdzic czy idzie paliwo, ale to po sprawdzeniu silnika vagiem, i po sprawdzeniu znaków??

Mechanik podobno odkręcił wtrysk i niby nie leciało paliwo z wężyków. Błędy z VAG'a pokasowałem i nie pojawiały się później. A co do rozrządu uważa, że jest co do milimetra ustawiony, a ja niestety nie znam się na tych znakach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...