Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojemność akumulatora.


wiesgaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to pomoże czy nie ,odsiarczyłem aku. Nie sprawdziłem pojemności przed. Po już żarówka świeci 10h. Czy wie ktoś do którego momentu napięcia obowiązuje pomiar. Bo 10hX4A to 40Ah przy napięciu 11.7V. Nie mam pojęcia do jakiego napięcia minimalnego dokonuje się pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsiarczałem wg. Odsiarczanie akumulatora kwasowo-ołowianego.

Oczywiście nie dosłownie, bo strasznie zaplątane.

Pierwsza woda do płukania,druga ładowanie 2 dni,trzecia 1 dzień i rozładowanie.Potem nowy elektrolit i ładowanie.Teraz rozładowuje żarówką 55W już 12h i napięcie na aku. 11,5V. Chciałbym obliczyć pojemność tylko do jakiego napięcia rozładowywać by pomnożyć przez prąd.

---------- Post dopisany 16-09-2012 at 10:26 ---------- Poprzedni post napisany 15-09-2012 at 20:46 ----------

Po zabiegu pacjent (Varta Blue Dynamic 80Ah) trzymał żarówkę w blasku 18h. Licząc 18x4A to ok. 72Ah. Szkoda że nie sprawdziłem pojemności przed.Gdy zostawiłem na postojowych, na 2h, to było już po rozruchu. Jak by tak zostało to było by nieźle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie i jak ten akumulator odsiarczony ja myśle kupić taką ładowarkę:) ctek mxs 5.0 i ma odsiarczanie i może mi odsiarczy aku. a jak nie to w ogóle pomoże do innego samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Telwin i polecam. Trzeba tylko brać coś co min 180 Ah obsługuje bo maja jakiś dziwny przelicznik i moim zdaniem to taki mikroprocesorowy 180 ma na serio 110 do 120.

A zwykłym prostownikiem nie ładuje sie aku bezobslugowych bo nie mierzą temperatury i wygotowuja wodę a jak niby ja dolac?

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...