Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegary - Liczniki A6 w A4 kodowanie- potrzebny SPECJALISTA potrzebny od zaraz


pbujnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem z licznikami:

Zegary aktualnie zamontowane to 4B0 920900 QX z A6 1,9 tdi c5 automat wstawione do A4 o tej samej konfiguracji z zegarami 8D0 920900 M.

Elektronik który mi je robił spaprał sprawę i przerzucił cały wsad z moich starych zegarów i teraz potrzebuję kogoś kto mi zrobiłby je poprawnie ...

Nie działa:

- temp oleju czujnik w misce mam (zresztą w trakcie „naprawy” przez chwilę działał)

- wskaźnik ładowania lub napięcia (zresztą w trakcie „naprawy” przez chwilę działał)

- regulacja brak potencjometru( tak wyczytałem)

- świeci się otwarcie drzwi i klapy bagażnika

- wskaźnik paliwa wskazuje odwrotnie ( czytałem, że to można też zmienić w ustawieniach)

- nie działa immo- bo odpala nawet plastikowym kluczykiem zapasowym ( mam taki i serwisowy)

Obroty prędkość i pozostałe funkcje wskazuje poprawnie.

Bardzo proszę o pomoc, kogoś kto jest w stanie to zrobić Warszawa (i okolice do 150 km), ponieważ osobiście absolutnie się na tym nie znam.

Dzięki za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - temp oleju może nie działąć bo prawie każdemu kto zmieniał licznik nie działa jeszcze walczymy jak to naprawić

Ad.3 - regulacji nie będzie bo w liczniku z A6 potencjometru nie ma w liczniku tylko jest przy regulacji wysokości świateł czyli trzeba go wylutować ze starych zegarów z a4 i wlutować do zegarów z a6

Ad.4 - na wsadzie z a4 będzie ci pokazywać otwartą klapę bo w a6 klapa i pozostałe drzwi są na module komfortu a w a4 nie dlatego z tym nic nie zrobisz pozostaje wgrać wsad z a6 wtedy nie będzie pokazywać albo pokombinować z hexami ale wtedy wogóle samochodziku nie będzie pokazywać

Ad.5 - nie zmienisz wskaźnika paliwa w ustawieniach , dziwne że pokazuje ci odwrotnie skoro wrzuciłeś wsad z a4 powinien pokazywać normalnie na wsadzie z a6 może pokazywać odwrotnie więc albo źle wgrałeś ten wsad albo masz może pływak od a6

Ad.6 - w plastikowym kluczyku serwisowym też jest transponder dlatego może odpalać auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

włożyliśmy inne zegary - też z A6 - i o dziwo bez zmiany wsadów- wszystko działa. Przekodowaliśmy je tylko z benzyny na disla wyskalowaliśmy obroty (3 zamiast-4 = 0030oznaczenie motoru). zakodowaliśmy kluczyki(wszystkie cztery) i pięknie działa.

O dziwo Zegary z A6 benzyna miały regulację podświetlenia.

Dzięki za pomoc Darka z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...