Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.0 BMM] Problem ze stukami po nagrzaniu chyba popychacze


wojtek1704

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem mam chyba z popychaczami, coś zaczyna stukac w miarę nagrzewania sie silnika. Rano po odpaleniu silnik pracuje cicho, w miare nagrzewania powoli zaczy coś stukać na wolnych obrotach lekko słyszalne po dodaniu gazu mocno. Silnik jest poskładany bo w poprzednim pojawił sie brak smarowania, dół jest od BKD a góra od BMM, przy okazji były wymieniane panewki wałka bo były mocno wydarte. Po 1 uruchomieniu silnika cały czas stukały popychacze, wymieniłem je na nowe AE i teraz na zimnym jest OK a po rozgrzaniu już nie. Kąt synchro mam na lekkim - a dawka na wolnych ok. 5 mg, korekty po rozgrzaniu max 0.5. Powiedzcie gdzie szukać przyczyny czy moze to powodowac sam wałek, dodam że po rozgrzaniu i zdjęciu pokrywy 3 popychacze były bardzo miękkie kilka miało min. luz duzo mniejszy niz te 3. Do zrobienia mam jeszcze uszczelke pod vacu bo lekko przepuszcza paliwo ( czy mogą przez to np. stukać wtryski) oraz wymieniam śruby pokryw wałka rozrządu bo 3 szły miękko i ich mocno nie dokręcałem. Pomóżcie bo już nie wiem za co sie brać, może wałek jest już wydarty na tyle że to on stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...