Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podczas jazdy padł i koniec


Critical

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem co się właściwie stało. Jadę normalnie samochodem i nagle zaczął zwalniać, gaz przestał całkowicie reagować jakby nie był wgl. podpięty. Zaczeły mrugać czerwone kontrolki(jakiś system awaryjny się włączył?). Zjechałem na pobocze i zgasł. Próbowałem odpalić kilka razy i nic. Dobrze, że byłem niedaleko domu to zostało holowanie. Po holu, pół godziny postał i dalej nic.

Proszę o jakieś podpowiedzi co jest nie tak, jak mogę to sprawdzić samodzielnie, żeby nie dawać od razu do mechanika.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się taty, bo też myślałem, że to to, ale mówił, że wtedy bo silnik rozwaliło, ale nic nie wybuchło ani nic, więc chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa paliwa padla moze? moze przekaznik? albo zassało jakiś syf z baku? lub tez syfiaste paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od razu zgasł to raczej będzie to pasek rozrządu, nie musiało nic wybuchnąć, delikatny trzask i to wszystko a i mogłeś nawet tego nie usłyszeć. Najprościej i najszybciej poprostu zdejmij osłonę i zaglądnij w rozrząd... a jak nie chce Ci się dłubać to zakręć rozrusznikiem, jeśli będzie inny silnik dźwięk oddawał niż normalnie przed odpaleniem ( tak jakby lżej pracuje ) to na bank rozrząd. Choć jest taka zasada, jeśli silnik zgaśnie sam od siebie w jeździe to lepiej go nie kręcić przed rozpoznaniem usterki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonkę od rozrządu masz jak na dłoni więc najpierw zerknij na pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem cos podobnego...jade i nagle wskazówki obr i prędkości w dół pozaświecały sie kontrolki i kaplica...potem okazało sie że pompa zassała jakiś syf i ją stopło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż jeszcze połaczenie wtyczki z kompa,mi przy zakaladaniu gazu zj**...... wtyczke i wypadła auto scholowałem do domu a po podpieciu vag-a kazało się ze wtyczka się odpiela bo zaczepy rozwalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic z wyżej wymienionych sposobów nie usunie usterki to ja proponuje sprawdzić kable które wychodzą z ECU, mozolna praca bo praktycznie rozbieranie całej tapicerki w środku ale znam taki przypadek osobiście z mazdy mps6, silnik poprostu zgasł i koniec, ukruszył się kabel od ECU i auto martwe.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...