Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowek klocki piszczą + huk przy predkosci 30-70km/h


Gość Rayban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Nie wiem czy to klocki blokują mi koło i coś zaczyna buczeć czy to łożysko. Przed wymianą klocków coś lekko huczało z przodu od pasażera. Auto w przeszłości było puknięte z tej strony w to koło. Samochód ma obecnie 100 tyś km. Przy wymianie klocków jedna strona klocka miała jeszcze 1/3 warstwy podczas gdy w drugiej ścierał się już czujnik. Nie wiem czy to normalne ? Silnik mam 2,7TDI, zaciski są dosyć duże. Auto przed wymianą klocków piszczało. Po wymianie to samo, przejadę 2km i zaczyna piszczeć. Mam jednak nadzieję, że się dotrą i przestaną. Klocki firmy Bosch.

Do czego zmierzam. Przy prędkości około 50km/h zazwyczaj na prostej drodze jak puszczę pedał gazu zaczyna coś buczeć, huczeć z prawej strony. Obstawiam, że to łożysko. Wczoraj po myciu auta strasznie wyło. Dzisiaj jechałem ze znajomym i było dużo ciszej.

Jak sprawdzić czy to łożysko czy cylinderek nie odbija ? Czy przy takim przebiegu mogą to być hamulce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że klocki nie równo się zdzierają to normalne zawsze od strony tłoczka będą szybciej znikać co do sprawdzenia koła podnieś go i mocno przekręć powinno byś słyszalne szumienie jeśli to łożysko dla porównania możesz sprawdzić na drugim kole a jeśli będą to hamulce to będziesz słyszał że klocki obcierają i tarcza będzie:hi: się w czasie jazdy nagrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Łożysko zostało wymienione. To co zaobserwowałem. Przestało buczeć na prostej drodze, zaobserwowałem pod rząd buczenie skręcając w lewo. Wcześniej miałem takie buczenie również przy skrętach i małych prędkościach. Podejrzewałem rolki i pasek od napinacza. Teraz już zupełnie nie wiem o co kaman..

Stare łożysko rozebraliśmy. Wyglądało w porządku. Auto 100 tyś i takie cuda eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nowe klocki a tarcze stare to możesz mieć wystające ranty przy tarczach i to będzie powodować piszczenie. U mnie klocek z jednej strony zdarł się do czujnika. Piszczały, mimo braku wyświetlenia komunikatu na FISie. Radzę zerknąć może się kończą. Mogą być i przypalone. Mam taki środek do czyszczenia tarcz. Kosztuje chyba z 30zł, możesz spróbować psiuknąć jak nie to wizyta u mechanika i demontaż jednego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe tarcze stare klocki szkoda było wyrzucac bo 20% zurzycia ale po załorzeniu troche sie podsmaliły z lewej strony za mało wkreciłem tłoczek i troche trzymały az dymek poszedł z koła :( teraz piszczą troche to denerwuje, da sie cos z tym zrobic czy tylko wymiana klocków? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowe komplety zmienione tarcze i klocki (ta sama firma) i też piszczą... denerwujące. Moze jak trochę pojeżdzę to objaw ten minie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie po wymianie łożyska przestało huczeć (buczeć) ale huk jest przy skręcie (nie zawsze) zarówno w jedną i w drugą stronę. Takie coś było w sumie od momentu zakupu, ale wtedy sporadycznie mi się to zdarzało. Obstawiam luz na rolce + wymiana paska. Jakie są wasze opinie ? Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...