Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju, ilość...


dedkam

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po raz pierwszy wymieniałem olej w swojej AUDI. Po odkręceniu filtra i spuszczeniu oleju, nowego oleju weszło tylko 2l co wydaje mi się stanowczo za mało, bagnet pokazuje zaś prawie maksimum. Jakim cudem olej mógł zostać skoro korek od miski olejowej był otwarty tak długo aż przestało kapać.

Ile powinno wejść oleju do mojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleju wchodzi 4l i jest prawie max. Co do Twojego przypadku to coś dziwne że Ci nie zleciał cały olej... a ile Ci oleju zleciało bo napisałeś ile Ci weszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu jest pies pogrzebany, bo olej który spuściłem zlałem do beczki w której już był wcześniej olej, więc nie wiem w sumie ile tego było... Na około to koło 2-2,5l. Ale czemu na bagnecie cały czas pokazywało że jest olej mimo tego że korek był otwarty?? Robiłem to oczywiście na ciepłym silniku żeby lepiej spływał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałeś może postawionego samochodu pod skosem tak że olej nie miał jak spływać? Równa nawierzchnia? jeszcze nie spotkałem się z czymś takim.... spuść jeszcze raz olej i sprawdź ile zleciało bo może masz jakiś inny bagnet włożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie samochód był na prostym... ale dziwnie bo po odkręceniu korka na bagnecie dalej był olej, próbowałem nawet rurką i strzykawką go wyciągnąć, wyszło ze 200ml no ale jak do silnika ma wejść 4l to wychodzi na to że 1,8l oleju tam zostało :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem. jeszcze raz spuść olej i zobacz ile spłynęło. możesz jeszcze odkręcić czujnik poziomu oleju który jest przykręcony do miski. olej tak sobie się nie zostaje w silniku. Sprawdź numery bagnetu bo może być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pozostaje Ci tylko spuścić ponownie olej i zobaczyć ile zleciało (czy taka sama ilość tego oleju co był nalany przez ciebie). Możesz też odkręcić ten czujnik ale tylko po wcześniejszym spuszczeniu oleju. Jak nic nie da to odkręcenie miski ci pozostanie.

A i jeszcze sprawdź rurkę w którą wkładasz bagnet bo może być za krótka i bagnet za daleko wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przecież olej powinien zlecieć do miski, co prawda żadnych odsysaczy nie miałem, ale grawitacyjnie powinien zlecieć, chociaż te 3,5l. A teraz jakbym spuścił to już cały nie zleci, bo w filtrze zostanie... nie wiem co teraz zrobić, zostało mi w bańce 3l motula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3l pojeździsz trochę i dokupisz sobie w między czasie 1l motula. a czy jak odpalisz silnik to nie pokazuje Ci za małej ilości oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pokazuje, a na bagnecie jest prawie maksimum (patrząc na bagnecie na ten załamany odcinek)..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tam dwa załamania a pomiędzy nimi jest pole tak jakby wykropkowane. olej musi być przy tym drugim załamaniu (tym wyżej). czytałem teraz o podobnym przypadku i ktoś miał nie oryginalną rurkę w którą wchodzi bagnet o prawie 3cm.

A i przeglądając trochę tematy, oleju mieści się od 4l do 4,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do wszystkich 1.8T wchodzi tyle samo oleju, w moim po każdej wymianie zostaje mi w bańce około 1,2L motula - czyli wchodzi dokładnie 3,8L i masz pod max. Spuść ten olej do jakiegoś czystego naczynia (tak aby można było go wlać z powrotem i zobacz ile tego jest - jeśli 2L to duuużo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do wszystkich 1.8T wchodzi tyle samo oleju, w moim po każdej wymianie zostaje mi w bańce około 1,2L motula - czyli wchodzi dokładnie 3,8L i masz pod max. Spuść ten olej do jakiegoś czystego naczynia (tak aby można było go wlać z powrotem i zobacz ile tego jest - jeśli 2L to duuużo za mało.

ja wlewałem równe 4 i miałem max a więc są różne ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...