Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Misa olejowa


Auudii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie żeby w silniku 1,9 TDI w A4 B6 żeby zdjąć misę trzeba zdjąć belkę poprzeczna opuszczać zawieszenie czy podnosić silnik do góry czy wystarczy odkręcić miskę i wyjdzie bez problemu? bo w B5 schodzi ale tam silnik jest w poprzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zadnym audi a4 silnik nie siedzi poprzecznie wszystkie siedza w zdłuż.

z tym opuszczaniem ławy to nie dokonca.

wystarczy podniesc motro do góry , zdemontowac cały stabilizator z aluminiowymi podstawami poduszek silnika. zaczyna ci sie opuszczac przód ławy i to w zupełnosci starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba stabilizatora

odkrecasz 4 sruby od poduszek silnika,lewarek pod lape kompresora klimy,do gory az poduszki da sie wyjac.

40minut wyjeta miska czy to b5 b6 czy b7 1.9 czy 2.0 (TDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

pękła mi misa przy śrubie do spuszczania oleju jest mała rysa i pojawia się olej ktoś musiał zbyt mocno dokręcić śrubę i pękła

teraz pytanie pospawać stara czy kopić coś takiego NOWA MISA MISKA OLEJU VW PASSAT B5 AUDI A4 1.6 1.9 (2616747674) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba stabilizatora

odkrecasz 4 sruby od poduszek silnika,lewarek pod lape kompresora klimy,do gory az poduszki da sie wyjac.

40minut wyjeta miska czy to b5 b6 czy b7 1.9 czy 2.0 (TDI)

ty wiesz swoje ja wiem swoje. ;)

wczoraj rwałem w swojej B7 miske bo robiłem imbusa zeby było duzo miejsca warto odpuscic ławe... inni robia bez bo tez mozna ale... tragicznie to brzmi opuscic ławe- ale to jest kwestia odkrecenia 8 śrub i ładnie przód ławy( ten środek pod łączeniem silnika ze skrzynią) schodzi w dół i miseczkę elegancko wyciągasz i potem bez problemu wkładasz z położonym silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

pękła mi misa przy śrubie do spuszczania oleju jest mała rysa i pojawia się olej ktoś musiał zbyt mocno dokręcić śrubę i pękła

teraz pytanie pospawać stara czy kopić coś takiego NOWA MISA MISKA OLEJU VW PASSAT B5 AUDI A4 1.6 1.9 (2616747674) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. co radzicie?

Ja spawałem i wszystko było ok, najlepiej jak pęknięcie oceni spawacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak.

Lepiej założyć dobrze pospawaną oryginalną ( lecz to może kosztować) lub używke w dobrym stanie niż kupowac nową nie oryginalną, ponieważ są dużo cieńsze i mniej wytrzymalsze na jakiekolwiek uszkodzenia. Ja tą co proponujesz odradzam zwłaszcza w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, lepsza ori używka lub spawana. W tych z Allegro po drugiej zmianie oleju potrafi się zerwać gwint korka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu też płaciłem 40zł za spawanie także cena normalna, po wymianie oleju w skrzyni inna jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...