Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z doborem sprzęgła


pandamix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z dniem dzisiejszym wyciagnołem skrzynie w swoim audi,z powodu wycieku dużej ilości oleju z wałka ze skrzyni,i niepokojących objawów,naszykowałem sobie tarcze docisk pod dwumase,nawet i drugi dwumas,bo tak twierdzili wszyscy że go mam i według vinu tak wychodziło i po objawach(po jeździe w korku i jazdą na pierwszym biegu auto robiło kangurki)zaskoczenie było nie miłe gdy ujrzałem oryginalne sprzęgło jedno masowe,mam problem z dostaniem sprzegła,oznaczenie tarczy to 028141035E a docisku to MF210X/MF228,i mam do was zapytanie czy to jest taki sam docisk i tarcza jak w 1z czy moje koło zamachowe różni się,bo w sklepie z częściami powiedzieli mi że różni się tarcza i docisk od tego od 1z w ahu,czy taki zestaw byłby dobry?SPRZĘGŁO STATIM AUDI 80 AVANT 1.9 TDI 66 kW (2618869367) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A jak nie mógłby ktoś polecić coś innego?w rozsądnych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jednomasa to masz taka sama tarcze i docisk 228 mm jak w 1Z. Ale ja na Twoim miejscu nie wlozylbym tego zestawu z aukcji :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co byś polecił jak nie statim?co luk czy sach albo valeo napewno,czy ten statim nie wytrzyma mi 140koników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 246 PLN to ewentualnie mozna tarcze kupic a nie caly zestaw. Jak chcesz miec spokoj i nie zagladac do sprzegla to doloz pare zlotowek i zainwestuj w jakis dobry zestaw. Odezwij sie do kolegi TOM77 to dostaniesz cos markowego w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedys mialem taki sam problem jak ty-kupilem zestaw LUK z dwumasem,a potem jak sie okazało ze tam jest zwykle sprzegło to wsadziłem SACHS,ale moje szczescie trwalo moze miesiac i znow zaczeło szarpac.Wymieniłem wysprzeglik i nic wiec jezdziłem jeszcze jakis czas i pozbylem sie paścia.Do dzis nie wiem jaki byl powod szarpania.Jezeli masz zamiar dłuzej jezdzic tym autem to lepiej zainwestuj w Luk lub Sachs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że nie mam jak sprawdzić czy jedno mas jest taki sam jak w 1z,i dlaczego w sklepie mi powiedzieli że jest inny jak nawet patrząc się na niego jest bardzo podobny,przekładając z dwu na jednomase nie ma problemu bo się kupuje komplet od 1z i z głowy,a u mnie nie wiadomo co wsadzili,jak bym wiedział to bym na pewno nie kupił 97roku,rocznik pełny zmian,non stop coś mnie zaskakuje,dopóki nie rozbierzesz i nie zobaczysz to nie ma co ufać katalogom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz skoro masz jednomase to masz taką samą tarczę jak w 1Z. Przecież koło zamachowe jest takie samo, w dwumasie jest już inaczej. Skoro masz wyjęte spęrzegło to jedź do sklepu i porównaj. Co do zestawu z allegro to też jestem tego samego zdania, dołóż kilka zł i kup LUK bądź Sachs i miej pewność że masz pewne sprzęgło a nie nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...