Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Kontrolka poziomu oleju


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mam pytanko odnośnie czujników poziomu oleju w moim V6, a szczegółowo ze po dłuższej jeździe zapala mi sie na FIS-ie na żółto minimum poziomu oleju, ciekawostka jest ze jak chwilkę postoi to olej jest na miarce wiec wina leży wydaje mi sie w czujniku??? jeżeli tak , proszę o jakieś info gdzie takowy sie znajduje i jak mogę go zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie czujnikow poziomu oleju w moim V6, a szczegolowo ze po dluzszej jezdzie zapala mi sie na FIS-ie na zolto minimum poziomu oleju, ciekawostka jest ze jak chwilke postoi to olej jest na miarce wiec wina lezy wydaje mi sie w czujniku??? jezeli tak , prosze o jakies info gdzie takowy sie znajduje i jak moge go zdiagnozowac.

Najpierw sprawdz stan oleju w godzine po zgaszeniu silnika.

Byc moze masz go poprostu malo.

Jesli Ci ubywa, to nalezy to sprawdzic, bo V6 same z siebie oleju nie biora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zółto na FIS'ie Ci sie świeci poziom oleju? :mysli:

poziom oleju na fisie zapala sie za zolto natomiast cisnienie oleju na czerwono

witam wszystkich,

mam pytanko odnośnie czujników poziomu oleju w moim V6, a szczegółowo ze po dłuższej jeździe zapala mi sie na FIS-ie na żółto minimum poziomu oleju, ciekawostka jest ze jak chwilkę postoi to olej jest na miarce wiec wina leży wydaje mi sie w czujniku??? jeżeli tak , proszę o jakieś info gdzie takowy sie znajduje i jak mogę go zdiagnozować.

kolego u mnie jest tak ze jezeli mam mniej niz polowe oleju na miarce to odrazu zapala sie kontrolka ja zbytnio sie tym nie przejmoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jest to dla mnie dziwne, ale gdy u mnie pojawiała się kontrolka olej min. wystarczyło otworzyć i zamknąć maske i znikała. dowiedziałem się o tym od Pelo on miał to samo, pomajstrowal coś przy czujniku zamknięca maski i olej min. już nie wyskakiwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za rady, narazie jak jezdze na krotkich dystansach sie nie zapala, a jak bedzie dalej zobaczymy, jak sie nastepnym razem zapali sprobuje zrobic z ta maska otworze i zamkne zobaczymy czy zgasnie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...