Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pilne:) Muszę wymienić silnik Mam 1.9 tdi AFN mam okazje KUPIĆ 1.9 tdi AHU POMOCY


rafpia86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Musze Kupić silnik 1.9 tdi AFN 110 KM, jakie różnica oprócz ilości koni jest w silniku AHU 90KM turbinę z AWX i komputer zostawiam mój stary. czy te silniki się czymś różnią napiszcie szybko bo jutro jadę po niego przed dwunastą jest to silnik z anglika. Z góry dziękuje i Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie slupek i osprzet jest ten sam. Pasuje wszytko P&P. Jedyna roznica to ECU i turbo. Turbo z AWX jest sterowane tak samo jak w AFN podcisnieniowo. Jak wlozysz swoje ECU i turbo to bedzie banglac bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afn względem ahu ma inaczej poprowadzony przewód olejowy, w afn wychodzi on z chłodniczki oleju i jest dosyć nisko, natomiast w ahu przewód wychodzi z tyłu głowicy i jest wysoko. możesz próbować podgiąć ten przewód lub też przełożyć chłodniczkę oleju z tym afnowskim

musisz zwrócić uwagę czy jest uchwyt do zamontowania gruszki podciśnienia i n75, przełożyć kolektor wydechowy i dać nowe uszczelki, przy okazji wyczyść sobie kolektor ssący - będzie wszystko jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie przekladal caly silnik to ten przewod nie robi zadnego problemu. No i turbo ma od AWX wiec logiczne, ze kolektor musi przelozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli silnika bedzie wyciagniety z passata lub audi to tez pasi jesli silnik pochodzi z pojazdu w ktorym ten silnik siedział poprzecznie - zapomnij - nie ma mocowan na łapy dla audi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli silnika bedzie wyciagniety z passata lub audi to tez pasi jesli silnik pochodzi z pojazdu w ktorym ten silnik siedział poprzecznie - zapomnij - nie ma mocowan na łapy dla audi. :)

Dokładnie. W silnikach montowanych poprzecznie i wzdłużnie w innych miejscach są w bloku otwory montażowe pod łapy. No i misy olejowe są inne, smoki i takie tam pierdułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silnik jest z audi z roku 97, komputer to taka duza plastikowa skrzynka i rożni się on wtykami od mojego afn. Wilnik w super stanie, pytanie czy jak gość da mi wąskie elektryczną z AFN to wszystkie wtyczki spasują??? potrzebuje wiązkę bo moja ucierpiała i potrzebna wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje, Ty masz już chyba linię CAN a w roku 1997 było co innego.

Ten z 97r ma mapsensor w ECU a Ty masz zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak goły silnik to pasuje. Ważne, aby był montowany wzdłużnie. Nie ważne, czy z audi 80, a4, a6, passat, czy z roku 1991 czy 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz silnik AFN a kupujesz słupek AHU to dlaczego miała by nie pasowac instalacja od AFN... przeciez pompe/turbo/czujniki itd wszystko swoje przekładasz tak...?? do słupka silnika nie podłaczasz ani jednego przewodu... tylko do osprzetu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie rozumiem... dla mnie słupek to goły motor całkowicie bez osprzętu... a gdzie wyczytałeś ze ten silnik jest z 2001r...?? :) bo ja nie widze tego... jak juz szalec z pompa to szukac od silnika AHH 90KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafpia

A jaki masz problem z pompą? Może nie trzeba całej kupować tylko zreanimować Twoją obecną.

@sotom

Kolega rafpia ma samochód z 2001r a chce kupić silnik z 1997.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik to Z1 90 KM wymontowany z a4 z 97r, książka serwisowa kończy się w 2009r z przebiegiem 186 tyś. auto zostało sprowadzone z belgi rozbite. wszystko wygląda ok kolektor mam z AFN ale martwi mnie sprzęgło czy ono podoła 150 KM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ogarniam tego tamatu,toż słupek to słupek,blok silnika,głowica i tyle więc nad czym tu dylemat,to co Ty w końcu chcesz wymieniać,jeszcze w miedzy czasie piszesz o wiązce,sterowniku i pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli silnika bedzie wyciagniety z passata lub audi to tez pasi jesli silnik pochodzi z pojazdu w ktorym ten silnik siedział poprzecznie - zapomnij - nie ma mocowan na łapy dla audi. :)

Dokładnie. W silnikach montowanych poprzecznie i wzdłużnie w innych miejscach są w bloku otwory montażowe pod łapy. No i misy olejowe są inne, smoki i takie tam pierdułki.

tylko o ile mi wiadomo wtedy taki silnik już ma inne oznaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...