Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pilne:) Muszę wymienić silnik Mam 1.9 tdi AFN mam okazje KUPIĆ 1.9 tdi AHU POMOCY


rafpia86

Rekomendowane odpowiedzi

Ok bez owijania w bawełnę, mam 2.5 tdi quattro padła pompa wtryskowa i che zrobić 1.9 tdi quattro trafił mi sie tanio silnik Z1 z dobrym przebiegiem i fajnym stanie z turbo od AWX i i tyle całość 2100 robiłem taki zabieg w moim przednim audi ale wsadzałem AFN, i mam dylemat czy dobrze zrobiłem ze kupiłem ten silnik byłem pewien ze to AHU a tu klops Z1 i teraz już nie-wiem czy płakać czy sie cieszyć ze on taki fajny. Boje się ze jak podłącze wąskie i komputer z AFN (ze zdjętym imo) to silnik nie zagada. wręcz jestem przerażony. A przy zakupie patrzałem na Vin i na przebieg, nie wiedziałem o istnieniu takiego silnika jak Z1 dopiero w domu wujek google mnie uświadomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezu, Jezu, Jezu...

Słupki w 1Z i AHU są takie same bo to te same silniki. Bardziej interesującą kwestią jest to jaką pompę wtryskową masz? Jak od 1Z to zagada, może sofcik będzie wymagał pewnej korekty ale będzie to jeździć i to całkiem sprawnie. I nie ma się czego bać. Jak co to pisz albo przyjedź do mnie, też dwa swapy zrobiłem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj pompy od AFNa jak ma to być baza pod zwiększenie mocy, pompy w 1Z maja krótka fale i są słabsze od tych ze 110ki, jak dobrze poszukasz to i AHH znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHH ma tłoczek 11mm i wyższą falę wsadzając taka pompe pod kompa z 1z będziesz miał problem z kątem wtrysku bo będzie się rozjeżdżał i bez korekty programu i tak będzie lipa.Poza tym nic rewelacyjnego w tej pompie nie ma i do tego ma jeszcze kosmiczną cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ona ma potencjał, jak dobrze dobierzesz graty to zobaczysz co ma do zaoferowania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ona ma potencjał, jak dobrze dobierzesz graty to zobaczysz co ma do zaoferowania:wink:

ale co ona ma w sobie poza wysoką falą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ona ma potencjał, jak dobrze dobierzesz graty to zobaczysz co ma do zaoferowania:wink:

ale co ona ma w sobie poza wysoką falą?

inny tłokorozdzielacz inne krzywki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bez owijania w bawełnę, mam 2.5 tdi quattro padła pompa wtryskowa i che zrobić 1.9 tdi quattro trafił mi sie tanio silnik Z1 z dobrym przebiegiem i fajnym stanie z turbo od AWX i i tyle całość 2100 robiłem taki zabieg w moim przednim audi ale wsadzałem AFN, i mam dylemat czy dobrze zrobiłem ze kupiłem ten silnik byłem pewien ze to AHU a tu klops Z1 i teraz już nie-wiem czy płakać czy sie cieszyć ze on taki fajny. Boje się ze jak podłącze wąskie i komputer z AFN (ze zdjętym imo) to silnik nie zagada. wręcz jestem przerażony. A przy zakupie patrzałem na Vin i na przebieg, nie wiedziałem o istnieniu takiego silnika jak Z1 dopiero w domu wujek google mnie uświadomił.

Kolego, napisałeś wcześniej że masz 2,5 TDI i padła pompa wtryskowa. Jeśli chcesz robić przekładke silnika na 1,9 TDI (obojętnie jaki) to razem z komputerem od 1,9.

Tak nawiasem mówiąc było 3 rodzaje silników 1,9 TDI 90ps, 1Z, AHH i AHU, wszystkie różniły się od siebie, a to pompą, a to czymś jeszcze no i przede wszystkim rocznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGR, ALH jeszcze ale to inna bajka,montowane np w A3,1z pierwszy TDi montowany w b4 80 jak się nie mylę od 92,i na początku produkcji A4 z tego co zauważyłem do 97 roku albo 96,po 1z powstał AHU a póżniej był lift A4 i zrobili z AHU AHH dodając pompe 11,słupki w kazdym takim samym estetyką się różnią,jak się mylę niech ktoś mnie poprawi,żeby wsadzić 1.9 musisz mieć najlepiej wiązke od tego silnika,najlepiej to mieć dawcę bo takie szukanie po części jest strasznie męczace i ciągle czegoś brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...