Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System mocowania ISOFIX


kolunio1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wykopałem gdzieś informację od braci z rusi ,że zainstalowali mocowania top tether do avanta B6/B7 od modelu B8

Metalowy hak -  8K9 887 270

Plastikowa górna część -  8K9 887 302 4PK

 

link do artykułu

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/193324-isofix-top-tether-на-audi-a4-b7/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do montażu mocowań isofix nie ma potrzeby zdejmowania tylnej kanapy. Właśnie zmontowelem dwa mocowania wciskając je między kanapę a oparcie. Oczywiście otwory na śruby były fabrycznie przygotowane.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 00:19, Bart_poznan napisał:

Ostatnio wykopałem gdzieś informację od braci z rusi ,że zainstalowali mocowania top tether do avanta B6/B7 od modelu B8

Metalowy hak -  8K9 887 270

Plastikowa górna część -  8K9 887 302 4PK

 

link do artykułu

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/193324-isofix-top-tether-на-audi-a4-b7/

Ciekawe to jest. Pytanie czy wejdzie do avanta pomiędzy fotel a roletę?

Na getem hak kosztuje 57zł

Edytowane przez Szefcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko kto wie czy ten montaż jest bezpieczny? Czym innym jest zamocowanie uchwytu isofix w miejsce oryginalnych punktów mocowania, które są bezpieczne, a czym innym jest eksperyment z dodatkowym dokładaniem czegokolwiek. Niby chcemy zwiększyć bezpieczeństwo, a może wyjść zupełnie inaczej. Nie polecam takich zabaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 21:36, MaTeo85 napisał:

Wszystko fajnie tylko kto wie czy ten montaż jest bezpieczny? Czym innym jest zamocowanie uchwytu isofix w miejsce oryginalnych punktów mocowania, które są bezpieczne, a czym innym jest eksperyment z dodatkowym dokładaniem czegokolwiek. Niby chcemy zwiększyć bezpieczeństwo, a może wyjść zupełnie inaczej. Nie polecam takich zabaw...

Mam to u siebie zamontowane ,oraz widziałem oryginalnie zamontowane w A4 B7 z rynku amerykańskiego bodajże z końcówki 2007 roku także jak dla mnie jest to bezpieczne rozwiązanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 22:04, Bart_poznan napisał:

Mam to u siebie zamontowane ,oraz widziałem oryginalnie zamontowane w A4 B7 z rynku amerykańskiego bodajże z końcówki 2007 roku także jak dla mnie jest to bezpieczne rozwiązanie

 

Witam, 

Chciałem się podpytać o Top Theter w A4 B6? Czy po montażu haków na mocowanie pasa masz możliwość założenia rolety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko...

Czy z przodu fotela isofix ma być tu zamontowany, pod tą częścią zaznaczoną????

20191017_125826-1024x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Done:good:

Jakby ktoś robił, to najlepiej wyciągnąć sobie fotel (4śruby), ściągnąć plastik który jest na łączeniu siedziska z oparciem, z drugiej strony gdzie są przyciski od np lędźwi wystarczy odchylić plastik i wtedy odkręcić 4 śruby łączące oparcie z siedziskiem. Po tej operacji rozpiąć troszke siedzisko od tylnej strony i zakręcić isofix. W siedzisku (materiał) zrobilem 2 dziury na uszy od isofixu. Potem montaż. 

Myślę, że 2 godziny na spokojnie i się zrobi isofix przód :hi:

Edytowane przez Adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś może mi podesłać zdjęcie jak zamontować ISOFIX w fotelu pasażera ? Pacjent to a4 b6 Avanti z 2002r . Takie coś znalazłem w necie ale nie mam pojęcia jak to zontowac i czy wogolue się da u mnie ?

Screenshot_2020-03-22-09-54-28-521_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na 3 stronę tego tematu tam jest kilka zdjęć, oraz poniższy link

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za linka z fotkami . Już zamontowane bez rozebrania fotela się nie obyło 2 h i zrobione ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazę/podstawę z nogą, też masz?
bo nasze B6-7 nie mają górnego mocowania Top-tether!
A bez tego fotelik nie jest zabezpieczony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 15:50, GreGoriO napisał:

bazę/podstawę z nogą, też masz?
bo nasze B6-7 nie mają górnego mocowania Top-tether!
A bez tego fotelik nie jest zabezpieczony!

Skoro szuka isofixa do auta tzn ze musi mieć bazę a skoro ma bazę to top tether Mu nie potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRZE, że dla ciebie to jest takie oczywiste.
Niestety nie wszycy mają tę świadomość, albo próbują zahaczać pas w różne dziwne miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, 

jestem po instalacji fotelika z Top Tether w moim B6 Avant (AWX), korzystając z waszych wpisów w tym temacie. Piszę posta, żeby zebrać wszystko o Top Tether w jednym miejscu oraz dodaję swoje uwagi po montażu i odpowiadam na pytania, które padły wcześniej w tym wątku.

Zakupy - 2 potrzebne części (nazwy z faktury):
Uchwyt do mocowania fotellika dziecięcego -  8K9 887 270
Nakładka [plastikowa] kolor: SOUL (czarny) -  8K9 887 302 4PK


Sprawdzałem ceny w/w części w 3 ASO (2x Kraków, 1x Rzeszów) - wszędzie cena niemalże ta sama czyli 90zł uchwyt i 90zł nakładka. Dodam tylko, że w salonie w którym zamawiałem części mailowo, musiałem zapłacić za nie przed zamówieniem (całość lub chociaż część kwoty) bo (cytuję) "to są części niechodliwe (ost. zamów. 3,5 roku temu), a ja nie mogę oddać do importera zamówionych części, dlatego muszę tak działać". Za to po zamówieniu części już były na następny dzień do odbioru.

 

Krótka procedura montażu:
1. składanie kanapy i demontaż rolety (wystarczy ją wysunąć przez prawe drzwi)
2. demontaż plastikowej nakładki trzymającej roletę - Torx 30. 
UWAGA - w moim aucie mam tylko 2 miejsca do montażu Top Tether (roleta trzyma się w 2 punktach) - środek i prawa strona. Nawet gdybym miał też ten po lewej to pytanie czy da się dokupić uchywt (który jest węższy).

0.png

3. montaż uchwytu i nowej plastikowej nakładki z wycięciem na uchwyt.

Teraz moje odpowiedzi na pytania, które padły w tym wątku:
1. Czy da się rozłożyć roletę?
Tak

2. Czy to bezpieczne?
Wg mnie tak, ponieważ części są spasowane bardzo dobrze więc wygląda to na zaplanowane rozwiązanie a nie przypadkowe (ktoś wcześniej wspominał że uchwyt Top Tether był opcją na rynek amerykański, może dlatego). Co więcej kolejne 2 małe argumenty za: schemat montażu z tego bułgarskiego forum audi wygląda zbyt profesjonalnie żeby ktoś sobie w garażu to wymyślił, a także nazwa części z systemu w ASO (uchwyt do fotelika dziecięcego) też raczej nieprzypadkowa.

Mam nadzieję, że przyda się komyś ten post na przyszłość.
Pozdrawiam i wrzucam zdjęcia

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Edytowane przez nyczkow
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy montażu ISOFIX'ów należy zastosować nowe śruby montażowe - z tego co mi się wydaje to oryginalnie na gwincie takiej śruby jest klej i raczej nie powinno się ich wkręcać po raz kolejny. No chyba że się mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Banan napisał:

nie ma kleju na nowych śrubach 

Czyli nie ma co kombinować, czy lepiej kupić klej i samemu nałożyć go na śruby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...