Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System mocowania ISOFIX


kolunio1

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Banan napisał:

Myślę że klej niepotrzebny 

 

22 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie ma kleju na śrubach.

https://www.ebay.de/i/173086229222?chn=ps

Dzięki za info :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś próbowałem zamontować mocowanie ISOFIX w B6 ale moim zdaniem coś jest nie tak.

Mocowałem lewą i prawą stronę.

Śruby w otwory zewnętrzne wchodziły dobrze i dość lekko można było je dokręcić.

Z otworami wewnętrznymi było gorzej. 

Ciężej się dokręcały i jest mały luz. 

ISOFIX nie dotyka do blachy. 

Śruby dość ciężko się kręcą i boję się dalej przekręcać żeby ich nie "ukręci".

Też tak mieliście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 21:39, windus napisał:

Panowie dziś próbowałem zamontować mocowanie ISOFIX w B6 ale moim zdaniem coś jest nie tak.

Mocowałem lewą i prawą stronę.

Śruby w otwory zewnętrzne wchodziły dobrze i dość lekko można było je dokręcić.

Z otworami wewnętrznymi było gorzej. 

Ciężej się dokręcały i jest mały luz. 

ISOFIX nie dotyka do blachy. 

Śruby dość ciężko się kręcą i boję się dalej przekręcać żeby ich nie "ukręci".

Też tak mieliście? 

nie wiem jak u innych ale nie słyszałem żeby ktoś tak miał, skąd kupowałeś isofix? 
Próbowałeś dać podkładki? 
bardzo duży luz jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy te uchwyty isofix na tylne kanapy są takie same w B7 a4?

Bo mam okazję zabrać je z Audi a4 b7 ale potrzebuję je założyć do B6 a4. Pytanie czy pasują? Bo z tego co widzę na internecie to nawet 300zł chcą za jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie które padło tu już parę razy ale bez odpowiedzi.

Czy mocowanie ISOFIX pasuje z innego auta np. skoda, seat, volkswagen itp. do B6?? Ceny do audi to jakaś masakra i drugie pytanie czy ma ktoś takie uniwersalne mocowanie i czy jest sens je kupować 

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-isofix-mocowanie-fotelik-bezpieczenstwa-10894436356

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły mocowania są dedykowane pod dane auto i nie są kompatybilne - może byś coś dopasował ale stracisz więcej czasu i pieniędzy niż zakup oryginalnych , ja za cały komplet dałem chyba 240 zł ( w tym mocowanie w przedni fotel )  więc trzeba polować , i w końcu trafisz 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 00:16, Tamek141 napisał:

nie wiem jak u innych ale nie słyszałem żeby ktoś tak miał, skąd kupowałeś isofix? 
Próbowałeś dać podkładki? 
bardzo duży luz jest? 

Ogarnąłem już temat. 

ISOFIX kupiłem na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 20:15, nyczkow napisał:

 

Witam, 

jestem po instalacji fotelika z Top Tether w moim B6 Avant (AWX), korzystając z waszych wpisów w tym temacie. Piszę posta, żeby zebrać wszystko o Top Tether w jednym miejscu oraz dodaję swoje uwagi po montażu i odpowiadam na pytania, które padły wcześniej w tym wątku.

Zakupy - 2 potrzebne części (nazwy z faktury):
Uchwyt do mocowania fotellika dziecięcego -  8K9 887 270
Nakładka [plastikowa] kolor: SOUL (czarny) -  8K9 887 302 4PK


Sprawdzałem ceny w/w części w 3 ASO (2x Kraków, 1x Rzeszów) - wszędzie cena niemalże ta sama czyli 90zł uchwyt i 90zł nakładka. Dodam tylko, że w salonie w którym zamawiałem części mailowo, musiałem zapłacić za nie przed zamówieniem (całość lub chociaż część kwoty) bo (cytuję) "to są części niechodliwe (ost. zamów. 3,5 roku temu), a ja nie mogę oddać do importera zamówionych części, dlatego muszę tak działać". Za to po zamówieniu części już były na następny dzień do odbioru.

 

Krótka procedura montażu:
1. składanie kanapy i demontaż rolety (wystarczy ją wysunąć przez prawe drzwi)
2. demontaż plastikowej nakładki trzymającej roletę - Torx 30. 
UWAGA - w moim aucie mam tylko 2 miejsca do montażu Top Tether (roleta trzyma się w 2 punktach) - środek i prawa strona. Nawet gdybym miał też ten po lewej to pytanie czy da się dokupić uchywt (który jest węższy).

0.png

3. montaż uchwytu i nowej plastikowej nakładki z wycięciem na uchwyt.

Teraz moje odpowiedzi na pytania, które padły w tym wątku:
1. Czy da się rozłożyć roletę?
Tak

2. Czy to bezpieczne?
Wg mnie tak, ponieważ części są spasowane bardzo dobrze więc wygląda to na zaplanowane rozwiązanie a nie przypadkowe (ktoś wcześniej wspominał że uchwyt Top Tether był opcją na rynek amerykański, może dlatego). Co więcej kolejne 2 małe argumenty za: schemat montażu z tego bułgarskiego forum audi wygląda zbyt profesjonalnie żeby ktoś sobie w garażu to wymyślił, a także nazwa części z systemu w ASO (uchwyt do fotelika dziecięcego) też raczej nieprzypadkowa.

Mam nadzieję, że przyda się komyś ten post na przyszłość.
Pozdrawiam i wrzucam zdjęcia

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Super to wygląda. Tylko szkoda ze to AVANT  rozeznaję temat i szuka części do sedana z tego co udało mi się ustalić to w a4 b7 sedan był system top tether montowany na tylnej półce i widziałem to w a6c6 po sprawdzeniu okazuje się że połka tylni ma już  gotowe mocowania pod ten uchwyt tylko z tego co się orientowałem ciężko ten uchwyt dostać nawet w serwisie zostają tylko szroty. Jeśłi oda mi się go znaleść to na pewno zrobię foto relację z montażu. 

Edytowane przez drex87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda. Tylko szkoda ze to AVANT :P rozeznaję temat i szuka części do sedana z tego co udało mi się ustalić to w a4 b7 sedan był system top tether montowany na tylnej półce i widziałem to w a6c6 po sprawdzeniu okazuje się że połka tylni ma już  gotowe mocowania pod ten uchwyt tylko z tego co się orientowałem ciężko ten uchwyt dostać nawet w serwisie zostają tylko szroty. Jeśłi oda mi się go znaleść to na pewno zrobię foto relację z montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D Udało mi się skompletować "graty" do montażu dodatkowego zapięcia top tether w audi a4 b6/b7 SEDAN

Potrzebne nam będą 

Płytka gwintowana WHT000027

Tulejka Dystansowa 4f0858807

Uchwyt 8E0887269

Śruba N10668401

koszt w ASO RZESZÓW to 51 zł plus ja miałem jeszcze 15 zł kurier 

Dodatkowo potrzebujemy 

Zaślepkę  4BO887301 z tego co udało mi sie dowiedzieć to została wycofana w 2017 i aso jest niedostępna  ma dwie na sprzedaż (ogłoszenie bedzie w dziale Sprzedam)

Trzeba jeszcze zakupić nity 4 mm dostępne w każdym sklepie typu castorama obi nawet w auchanie widziałem.

Narzedzia 

łoaptka plastikowa do demontażu zatrzasków

torx t20

klucz 13

Nitownica

Aby zamontować ten uchwyt musimy zdemontować tylna półkę jak to zrobić było na forum 1000 razy.

Musimy wczesniej siezdecydować z której strony bedzie montowany fotelik ja wybrałem prawa strone za pasazerem.

Po zdemontowaniu półki i trzeba w danym miejscu zerwać wygłuszenie aby umozłiwić mozntaz talezyka gwintowanego za pomoca nitów (miejsce jest widoczne od środka bagaznikaIMG_20220220_173010.thumb.jpg.4a037735b76f11fece5c8845c85bcde2.jpgIMG_20220220_181207.thumb.jpg.5658b8ca6d34d3469ec13bf176bdbff8.jpg

wiec nitujemy talerzyk i skręcamy go razem z tulejka i uchwytem.

Najtrudniejsza operacja to wycięcie otworu (ja miałem stara półke z wersji usa) więc miałem zadanie ułatwione. Można samemu złapać punkt i mając zaślepkę zrobić otwór.

Składamy wszystko do kupy i mamy gotowy uchwyt do fotelika IMG_20220220_181157.thumb.jpg.abb58a77d62afb9210f1e957619dc7b2.jpgIMG_20220220_184735.thumb.jpg.377dd2b81be01b0877bf0ca593393330.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie. Mianowicie czy gdybym kupił fotele z angola z isofixem to czy będzie można bez problemu przełożyć isofix do drugiego fotela? Te isofix z foteli pasażera jest jakos wyprofilowane czy raczej podejdzie na obie strony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...