Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej?


DiAMOND

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje znać nr. do czujnika temperatury cieczy chłodzącej G 62 i/lub podgląd jak wygląda, bo muszę wymienić.

W VAGu znalazł błąd

522	Czujnik temp.cieczy chłodzącej -G 62
przerwa lub zwarcie do plusa  -  BŁĄD SPORADYCZNY

Na poniższym obrazku dotyczy 1,9 tdi PD AJM jest tam czujnik temp. cieczy chłodzącej G 62 (nr. 2) czy w silniku AFN też ma taką samą lokalizację jak w AJM?

czujnikiqm9.jpg

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-r4-v6-tdi-lokalizacja-czujnikow-elementow-wykonawczych-32757/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

078919501B

eng47-pic3.jpg

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ----------

w AFN jest w innym miejscu niż w AJM.

na zdjęciu masz zaznaczone gdzie u ciebie jest ten czujnik.

751d2f7eab4d4e45gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu skasował bym błąd i sprawdził czy się pojawi ponownie. Ja bym kupił używany oryginał a nie podróbkę kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kasowałem wiele razy i za każdym razem pojawia się ten sam błąd... tylko gdzie kupie używany oryginał w dobrym stanie?

Znalazłem ten ale ile w tym prawdy czy sprawny?

@ A4 A6 VW PASSAT B5 1.9 TDI @ CZUJNIK TEMPERATURY (2630413993) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do szrotów to tam z miernikiem się wybrać i pomierzyć. Koledzy pisali na forum że w ASO jest za około 100zł taki czujnik więc lepiej na oryginał. Twój błąd z vaga mówi o tym że mogą być problemy z kabelkami więc sprawdź najpierw przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wczoraj wymieniałem czujnik bo mimo obecnych dodatnich temp czujnik wariował np. dawał sygnal przy paleniu silnika grzał swiece żarowe, ponadto chodził na ssaniu.

Czasami zapaliłem było poniżej 1 tys obrotów a powiedzmy po kilkunastu sekundach dzwigał sobie obroty ponad tys.

Wymieniłem czujnik i jest ok. Błąd też wywalało mi, mimo wykasowania pojawiał się ponownie.

Czujnik jaki był poprzednio to orginał założyłem również org. cena w sklepie motoryzacyjnym ok. 70 zł

Nie polecali tańszych +- 20 zł, gdyż wariują jak stare.

Czujnik wymieniony ale w Vag nie wchodziłem, brak osprzętu na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jaki był poprzednio to orginał założyłem również org. cena w sklepie motoryzacyjnym ok. 70 zł

Ok, tylko czy oryginał używka tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie kolego 70 złosciszy powiedzieli mi za nowy org. czujnik.

Taki sam jak miałem w orginale.

Numeru Ci teraz nie podam, musiałbym śmignąć na garaż :)

Zamawiali zamiennik - lepszej jakości bodajze Febi był w cenie ok. 60 zł to wziołem orginał za te 70 zł.

Póki co jest ok, i wydaje mi się że inaczej pali... Ale to dziś go dopiero testowałem, wczoraj wymieniłem a jeździłem tak z tym czujnikiem od kąd mam pocieche od Maja :) Termostat wymieniłem od razu został ten czujnik własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zamówić czujnik od Inter-Cars?

febi_1.jpg

<br /><br />

Jest nr. OE

078 919 501 B AUDI

FEBI BILSTEIN 31539 FE31539 46.43 zł

ws_serve_pic.jpg

<br /><br />

Na forach wyczytałem, że Febi są dobrym zamiennikiem to w końcu taki zamówić? Z wysyłką wychodzi 60,05 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer się zgadza z tym co napisałeś powyżej jak najbardziej.

Febi jest godną firmą, możesz śmiało zamówić.

Tylko mówie mi zamawiali w motoryzacyjnym dwa czujniki o tych samych numerach bo nie mieli w danym momencie tego.

Zamawiali febi i oryginalny. org tak jak pisałem powyzej dyche więcej kosztował więc wziołem ten org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik997 Ok dzięki ;)

Postanowiłem, że odłączę kostkę od czujnika G 62 i z powrotem włożyłem potem podłączyłem pod VAGa i nie wraca już ten błąd, który opisałem w temacie nawet po odpaleniu silnika i zgaśnięciu wciąż nie wraca ale jeszcze sprawdzę w niedziele jak pojeżdżę trochę - jeśli wróci to wtedy zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, 1,5 roku temu wyciągnąłem z passata czujnik temp. cieczy u numerze: 357 919 501 a.

Wczoraj zamontowałem kolejny taki sam za kilka zł i wszystko działa

Jaka jest różnica między tym czujnikiem a OE Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamówiłem ten czujnik Febi FE31539 na stronie iParts.pl nawet jest taniej (56 zł w tym wysyłka kurier) niż na stronie Inter Cars w dodatku w tej firmie już nie ma takiego czujnika trzeba tylko iść do filii tej firmy i tam można złożyć zamówienie indywidualnie w dodatku trzeba wcześniej spłacić zaliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oryginalny czujnik to koszt obecnie w ASO około 150 zł, natomiast w getem 100 zł. Jak ktoś planuje autem pojeździć to kupować te elementy oryginalne i nie oszukiwać się, że zamiennik, który siłą rzeczy wykonany jest z gorszych materiałów będzie tożsamy z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam mały problem. Ostatnio podczas jazdy za uważałem że podniósł mi się wskazać od temperatury cieczy chłodzącej na prawie 120 stopni a i przy okazji temperatura oleju też mniej na tyle samo stopni. Na drugi dzień sprawdziłem w klimatroniku temperaturę na rozgrzanym silniku to pokazało mi 98 stopni i tyle samo na vagu a na liczniku powyżej 90 stopni. Żadnych błędów brak. Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Można jeździć ?

 

 

IMG_20210605_200551.jpg

IMG_20210605_200530.jpg

IMG_20210605_200610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...