Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejście z RNS-D na RNS-E problem z podłączeniem anteny diversity


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodziłem z RNS-D na RNS-E.

Zakupiłem adapter ISO1 na ISO2 tzw. quadlock oraz adapter antenowy dokładnie taki

AdapterantenowyRNSE_58019.jpg

Adapter ten to nic innego jak przejście z anteny FM/AM na złącze podwójne Fakra. Oczywiście pasuje i radio odbiera, natomiast w porównaniu do tego co było na RNS-D radio odbiera fatalnie i zbiera zakłócenia, nawet na sygnale nadawanym przez RMF-FM .

Zdemontowałem zatem RNS-E i znalazłem niepodłączony kabel zakończony wtykiem męskim chyba typu SNB Fotka poniżej

p1050552h.jpg

Ten kabel na pewno wcześniej wpięty był do RNS-D razem z anteną FM/AM. Domyślam się , że to jest antena diversity natomiast nie pasuje ona do zakupionego adaptera, nie da się jej wpiąć także do RNS-E bo tam też wejście jest z bolcem

p1050558q.jpg

Jak mam zatem podłączyć antenę diversity do RNS-E? Czy potrzebuje przejścia z SNB na Fakra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Super tylko chyba nie do konca sie rozumiemy. Antena diverity nie pasuje do tego zlacza z tylu RNS-E. Oba sa zlacza sa typu meskiego i tu jest problem.

Nikt nie przechodzil z RNS-D na RNS-E ?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Super tylko chyba nie do konca sie rozumiemy. Antena diverity nie pasuje do tego zlacza z tylu RNS-E. Oba sa zlacza sa typu meskiego i tu jest problem.

Nikt nie przechodzil z RNS-D na RNS-E ?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

są do tego przejściówki:wink: jak znajde to podeśle jak chcesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka :) mialem podobny problem u mnie pomoglo takie cos: patrzac na radio od tylu po prawej stronie mialem podlaczona antene radia a po lewej stronie mialem wlozona wtyczke od diversity i juz ladnie sciaga stacje :)

Super tylko chyba nie do konca sie rozumiemy. Antena diverity nie pasuje do tego zlacza z tylu RNS-E. Oba sa zlacza sa typu meskiego i tu jest problem.

Nikt nie przechodzil z RNS-D na RNS-E ?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

są do tego przejściówki:wink: jak znajde to podeśle jak chcesz:wink:

domin bede wdzieczny bo jobla dostaje przez te szumy

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 13:02 ---------- Poprzedni post napisany at 08:52 ----------

A czy przypadkiem nie potrzebuje tego adaptera?

Audi Antennenadapter Diversity Navigationseinheit RNS D auf RNS-33403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 euro za to gówno:facepalm: Artu dawaj namiary na pw bo znalazłem:decayed:

Dostałem adapter od domin79. Dzieki, niestety nie rozwiązuje on mojego problemu. Podłączyłem wszystko jak należy i nadal mam zakłocenia na radiu i część stacji radiowych jest wyświetlana na szaro.

Dodam, że odkąd przeszedłem z RNS-D na RNS-E na VAG mam błąd:

1 Fault Found:

00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier

011 - Open Circuit

Myślałem, że podłąceznie diversity do adaptera, który dostałem od domin79 rozwiąże problem i po skasowaniu błąd nie wróci, ale niestety wraca. Połączenie antenowe / wtyki sprawdzone .

Może przypadek i wzmak antenowy mi padł w tym samym czasie?

Poratowałby ktoś sprawnym wzmacniaczem do Avanta? Podłączyłbym tylko w celu sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..moze cos jest uszkodzone w RNS-e?

nie jest. Przepiąłem wczoraj RNS-E to auta znajomego i odbiór radia był wzorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Fault Found:

00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier

011 - Open Circuit

uszkodzony wzmacniacz antenowy

zreszta D i E wykorzystują inne wzmacniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaki a jaki tam potrzeba wzmacniacz? W Etce sprawdziłem i w Exeo ST są montowane wzmacniacze 8E9 035 225 AG lub 8E9 035 225 Q. Ja również mam ten błąd i wydaje mi się że lepiej szukać właśnie takiego wzmacniacza, przy czym AG miał zastosowanie w B7 Avant i Exeo ST, a Q montowali też w B6 Avant. Moim zdaniem lepiej z Exeo szukać bo nowszy:wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem, ale odbiór radia się znacząco z dnia na dzień poprawił, tak jakby navi sama się skalibrowała czy też może z opóźnieniem załapała sygnał z diversity. Nic od tego czasu nie grzebałem :shock3: Błędem 00858 nadal wali, ale na razie olewam temat. Z resztą jeśli nawet dotyczy to uwalonego tunera TV to u mnie znalezienie odpowiedniego będzie o tyle trudniejsze, że potrzebuje wzmak pod sterowanie falami Webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem błąd na nawigacji 00858 po wymianie z concerta III. I rozwiązaniem problemu jest wymiana wzmacniacza antenowego 8E9 035 225 AF (taki był umnie) na 8E9 035 225 P to jest inny wzmacniacz + od prawej tylnej szyby trzeba dociągnąć przewód antenowy (orginalnie przy concercie go nie ma). Błąd zniknoł a radio lepiej odbiera.

IMAG1353.jpg

<br /><br />

IMAG1354.jpg

<br /><br />

IMAG1355.jpg

<br /><br />przewód od anteny prawej szyby podłaczamy do FM3 IN i trzeba jeszcze zmienić obudowe złącza podwujnego z czarnej obudowy na jasno żółty? (problem z określeniem koloru) bo czarny nie pasuje.

IMAG1356.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...