Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki wzmacniacz "małysz?" i radio concert


AudiA4-SG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam małe pytanie.

Ze względu ze autko mam od niedawna a chce wstawić sobie ori nagłośnienie do avanta B6 a na ten temat jestem lekko zielony :) proszę o wasze podpowiedzi. Chce kupić radyjko concert + tylne ori głośniki.

Teraz pytanie: Kupując radyjko i głośniki najlepiej zaopatrzyć się też w wzmacniacz żeby przez niego podłączyć tył czy wziąć same głośniki i podłączyć bezpośrednio do radia? Takie wyjście da rade? wesprzyjcie kolegę ;)

Jak pytanie słabo sprecyzowane to wybaczcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że twoje auto wyjechało z fabryki bez ori radia i tylko z przednimi głośnikami. Jeśli się mylę to popraw mnie.

Concert cd tak samo jak i inne fabryczne radia nie mają wzmacniacza czterokanałowego. Z radia zasilane są tylko przednie głośniki a i to nie zawsze (system bose jest cały aktywny). Sygnał na aktywny tył idzie ze złącza mini sio, i konieczni będziesz musiał dorobić wiązkę do niego.

I tu są dwie drogi albo robisz to tak jak ori czyli kupujesz fabryczny wzmacniacz (koniecznie z kostka i kawałkiem kabli bo kostka i komplet pinów w ASO kosztują tyle co sam wzmacniacz) wzmacniacz montujesz w tylnej półce i zasilasz nim tylne głośniki.

Druga droga to montaż zwykłego wzmacniacza z allegro. Wtedy musisz pociągnąć do niego kable RCA podpięte do przejściówki RCA -> mini iso, z przejściówki wychodzi kabel na sterowanie wzbudzeniem wzmacniacza, też do podłączenia i wiadomo zasilanie przy dobrym wzmacniaczu koniecznie podłączone bezpośrednio do akumulatora.

Ja nie jestem zwolennikiem drugiego rozwiązania bo głośniki tył będą grały głośniej niż przód, oczywiście można to regulować faderem ale jakoś mi to nie pasuje.

Jest też opcja trzecia czyli pod tylną półkę ładujesz wzmacniacz czterokanałowy i zasilasz nim wszystkie głośniki radio kodujesz pod bose a wzmacniacz podłączasz przez przejściówkę

I na koniec jak nie było ori radia to musisz podłączyć can do zegarów, inaczej radio nie będzie poprawnie pracować, po podłączeniu i odpowiednim kodowaniu będą również komunikaty na fisie.

Temat o podłączeniu CAN

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-podlaczenie-can-zegarow-radia-14771/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki kolego.

Zakupiłem ori radio, ori głośniki z pisklakami, ori wzmak i całe okablowanie.

Tak ze wybrałem pierwszą opcje która dla mnie tez najbardziej odpowiadała :)

Z CANem sobie poczytam bo nie wiem O CO Kaman :)

Pozdro ...

---------- Post dopisany 23-09-2012 at 11:57 ---------- Poprzedni post napisany 21-09-2012 at 16:33 ----------

Jest ktoś w stanie pomóc przy podłączeniu całego zestawu?

1) którędy idzie wiązka przewodów z radia do bagażnika

2) co trzeba odkręcać żeby wszystko zgrabnie zamontować.

3) może jakieś porady dotyczące montażu? fotostory ktoś posiada?

Pytanie oddzielne: czy radia concert posiadają bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable o ile się nie mylę to idą środkiem koło tunelu. Jak tak chcesz puścić kable to musiał byś wybebeszyć całe auto.

Moduł BT to osobne urządzenie fabrycznie montowane w podłodze przy fotelu pasażera. Jak chcesz go dołożyć to można go upchnąć za schowkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w takim razie najlepiej puścić kable żeby nie wybebeszać auta. Progiem? wystarczy wiązki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem wzmacniacz za schowkiem pasażera, dzięki temu nie plączą mi się kable w te i nazad przez samochód do bagażnika. Idzie tylko jeden kabelek w progu do suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Potrzebuje pomocy w sprawie podłączenia głośników tylnych pod ori wzmacniacz.

Sprawa wygląda tak, ze w tylnych drzwiach mam kolbkę a co za tym idzie, brak jakichkolwiek kabli oprócz 6 idących do zamka. Od sprzedającego dostałem głośniki z kablami pod elektrykę i jest ich od licha. Kostki iso, które są w tej instalacji - żadna nie jest wtyczką, która mogła by pasować do kostki w słupku :/ bo zapewne tam musiałbym podłączyć wiązkę kabli z drzwi. Jak to zrobić?

Mam taką myśl ale nie wiem czy będzie dobra, chce ominąć całą instalacje, którą dostałem od sprzedającego i zrobić tak, wysoko tonowy głośnik podłączyć z dolnym a z dolnego drugimi kablami wyjsc do wzmaka. Coś takiego zda egzamin?

Proszę o szybką odp

---------- Post dopisany 27-09-2012 at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany 24-09-2012 at 20:51 ----------

Nie wierze ze nikt nie wie jak to zrobić :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...